Příběh Edgara Sawtella

Příběh Edgara Sawtella https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108430/bmid_pribeh-edgara-sawtella-byq-108430.jpg 4 109 38

Román líčí život Edgara Sawtella, němého chlapce, který vyrůstá na venkovském statku na okraji chráněné oblasti Chequamegon. Jeho rodiče převzali tradici Edgarova dědečka a živí se chovem a výcvikem psů. Edgar prožívá idylické dětství se svou nerozlučnou přítelkyní, fenkou Mandličkou. Jeho svět se zhroutí v okamžiku, kdy mu nečekaně umírá otec, a situaci ještě vyostří příchod Edgarova strýce Clauda, který převezme vedení stanice a sblíží se s Edgarovou matkou. Ojedinělý román s pověstí bestselleru variuje hamletovské téma a osloví i náročnějšího čtenáře.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Story of Edgar Sawtelle , 2008


více info...

Přidat komentář

niki-chan
13.09.2023 2 z 5

Příběh se mi celkově moc nelíbil. Pasáže se psy byly zajímavé, ale jinak velmi táhlé a nudné.

magnolia
14.07.2023 4 z 5

Přečteno po druhé s odstupem 10 let, hodně jsem zapomněla, hlavně konec. Hodnocení nechávám stejné, i když byla tam místa, která bych zkrátila, vynechala.


Petraxxx
28.02.2021 5 z 5

Tahle kniha mě dostala. Neuvěřitelně napínavý děj a ten závěr.

Agatha84
05.09.2020 5 z 5

V prvé řadě díky DK, která mi zprostředkovala tento neuvěřitelný zážitek. Nevím, jak knihu hodnotit, slova jako úchvatná, krásná,nezapomenutelná mi připadají nedostačující. Knize a tedy autorovi (vážně klobouk dolů za takovou prvotinu) se podařilo sáhnout mi přímo na duši. Zprvu s lehkostí, hravostí a nadějí, postupně zvyšujíc svůj tlak mě uvrhli do stavu úzkostí, očekávání, aby mě propustili pomačkanou, zmučenou představami i skutečností, která mě s poslední stránkou uvrhla do fáze bezmoci a nevěřícné fascinace.
Ano a ještě jednou ano. Prosím, nechť autor píše dále.

Zmitko.m
14.07.2020 5 z 5

Krásný příběh němého chlapce a psů, které jeho rodina chová. Obzvláště hluboký je vztah a dle konce i doslova souznění a propojení s jeho nejmilovanější psí kamarádkou a spřízněnou duší Mandličkou. Silné pasáže jsou podle mne snaha Edgara zavolat pomoc svému tátovi a potom poslední Edgarova kapitola v knize a jeho opětovné setkání s Mandličkou....Opravdu, poetický, klidný příběh, který příjemně plyne..

Ocásek
13.07.2020 3 z 5

Líbí se mi neobvyklé téma němého chlapce a vyobrazení jeho lásky ke psím kamarádům. Kniha mě bavila asi i proto, že mám ráda pejsky. není to úplně nejjednodušší čtení, knížka je emočně hodně náročná a to zejména neočekávaný závěr příběhu.

a.k
27.05.2020 5 z 5

Příběh z amerického venkova o němém chlapci, jehož rodina zasvětila život výcviku a chovu psího plemene, které vyšlechtil už jeho dědeček.
Krásný, pomalý příběh, ve kterém nechybí souzvuk chlapcovy duše s jeho psí kamarádkou Mandličkou, strádání a výčitky z osudu, kterému se musí postavit (někdy až s melancholickým nádechem) a hledání východiska z neřešitelné rodinné situace. K tomu všemu nádherně, až poeticky zachycená okolní krajina.
Tato knížka pro mě byla velkým překvapením. Doporučuji.

Marek.Sc
20.04.2020 4 z 5

Tentoraz som knihu vyberal viac podľa upútavky. Zaujalo ma načrtnutie príbehu nemého chlapca, ktorého empaticky a aj bez slov poslúchajú jeho verné psy. Životné zvraty hlavného hrdinu sú podrobne rozobraté a je to dobre vyrozprávaný príbeh. Kniha je napísaná pokojným tempom, avšak s mnohými prekvapeniami a hlavnému aktérovi budete držať palce a budete stáť vždy na jeho strane. Núti vás zamyslieť sa a to sa od takéhoto druhu knižky aj očakáva, čo milovníci takýchto príbehov ocenia. Ja som bol s knihou spokojný. Nie je to na päť z piatich, ale ani nie na štyri body hodnotenia. Ale prikláňam sa k tomu vyššiemu. Vhodný darček pre blízku osobu.

Kateřina.Bur
28.09.2019 2 z 5

Kniha mě bavila, byla čtivá i zajímavá, ve spoustě věcí mě zaujala a povzbudila co se týče přírody a chovu psu. Uvědomit si maličkosti co nás obklopují...
Proč pan autor se rozhodl koncem zabít celou knihu Na co budovat složitý a spletitý příběh, rozvíjet charakter postav, aby rychlím koncem poslal do kytek všechno co vytvořil.
Nevím, ale tuhle knihu a tohohle autora už číst v tomhle životě nebudu.

vlcka
01.11.2018 3 z 5

Pěkné, nijak náročné čtení. Ale zkrátila bych to :))... Téma i postavy (i ty psí) jsou sice zajímavé a popisy přírody i zvířat povedené, ovšem na pětistech stránkách se často opakují a jsou zdlouhavé. Pokud je však někdo fanoušek do chovu psů, určitě na to bude mít jiný pohled :).

PetraBery
15.10.2018 4 z 5

Krásný příběh z amerického venkova. Němý chlapec Edgar se spolu s rodiči věnuje chovu a výcviku Sawtellových psů. Kniha nejen o lásce k těmto němým tvářím, ale i o tajemství a bolavém srdci. Skvěle popsán výcvik psů a jejich oddanost majitelům. Závěr jsem čekala odlišný, ačkoliv anotace trochu naznačovala, že všechno nebude jen zalité sluncem.

Koko1
06.04.2018 5 z 5

Toto je příběh, který vám zůstane navždy v hlavě. Krásný a děsivý zároveň.

hvězdo.kupa
28.02.2018 5 z 5

Přímé řeči je zde poskrovnu. Děsilo mě to, celkem dost, ale pak jsem propadla láskyplným a květnatým popisům krajiny, povah, psího chování a na konci jsem ještě dostala porci nečekaného napětí, které jsem k uspokojení ani nepotřebovala, a díky tomu u mě knížka stoupla na vrchol. Protože zažít mezi řádky něco úplně nepředvídatelného je neobvyklé.

Inka063
10.01.2018 5 z 5

Krásná krásná kniha. Emoční masakr. Procítěně napsaná. Po přečtení půlhodiny zírám do prázdna a přesvědčuju se, že to je všechno jenom jako. Doporučuju hlavně nemilovníkům psů, aby se nad sebou zamysleli. Milovníci psů všechno pochopí a slzy uroní...

Ivanka83
21.10.2017 2 z 5

Nejednou jsem se přemlouvala, abych knihu dočela. Nebýt čtenářské výzvy, asi bych ji opravdu nadobro odložila. A ten konec? Za mě jen jedna * :-(

MonikaV
15.06.2017

Nedočetla jsem. Nějak mě to nechytlo. Jakmile to nefrčí hned od začátku, odkládám.

Vierka_kikanika
21.02.2017 1 z 5

Kniha tu má samé dobré hodnotenia. Mňa nudila, dočítala som ju len zo zotrvačnosti.

Viky007
23.07.2016 5 z 5

Neuvěřitelně krásná kniha! A taky dost zvláštní, ale v dobrém slova smyslu. Rozhodně se k ní ještě někdy vrátím.
A konec? Ten mě totálně dorazil. Bylo to nečekané, drsné a velice, velice smutné.
Doporučuji nejen milovníkům psů!

Lucopatka
25.06.2016 5 z 5

První polovinu jsem četla pomalu, po několika listech denně.
Jakmile jsem se ale dostala k útěku, nešlo se odtrhnout.
S jakým citem je celý příběh napsán...
Tolik slz jsem u knihy dlouho neuronila."Ty brečíš u vyprávění psa?!"

Původní čtyři * měním na pět. Ta poslední je za Mandličku!

alnahu
10.03.2016 4 z 5

Velmi pěkný příběh pro všechny milovníky psů.

Štítky knihy

prvotina venkov dospívání psychologické romány psi - výchova a výcvik osamělost ztráta otce

Autorovy knížky

David Wroblewski
americká, 1959
2012  84%Příběh Edgara Sawtella

Kniha Příběh Edgara Sawtella je v

Právě čtených1x
Přečtených127x
Čtenářské výzvě11x
Doporučených12x
Knihotéce119x
Chystám se číst96x
Chci si koupit11x