magnolia magnolia komentáře u knih

Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Sue Townsend

Tak kniha to byla zvláštní, ale vlastně mi připomněla Coventry na útěku. Je to takové docela dost šílené, ale současně dojemné, veselé i smutné čtení. Nemohla jsem se nějak smířit s tím hrdinčiným nápadem zůstat v posteli, ale zvykla jsem si (je to román, ne skutečnost, přece). Postavy byly zajímavě pestré a současné. Dala bych 3,5. Nejvíc mě při čtení vadily české podoby příjmení všech, přitom si myslím, že to nemělo žádný význam psát je takto. Jsem zvědavá na názory dalších.

23.11.2013 3 z 5

Deník rodícího se otce Deník rodícího se otce Milan Tesař

Není to další "třeskutě vtipná" příručka, anotace téma a obsah vystihla dobře. Je to jemně vtipné, upřímné (zase trocha odhalení mužského myšlení) i docela napínavé. MT se nestydí psát s citem a to se mi líbí, jako novinář to dokazuje léta v Reflexu (jeden z mála redaktorů, kteří píší bez snahy šokovat a urážet).

18.11.2013 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak tato kniha mne opravdu pobavila. Smála jsem se po dlouhé době při čtení často a nahlas - v první třetině až polovině pokaždé,když jsem ji otevřela a přečetla pár vět. S každou další stránkou jsem zírala, jak nějaký "památkář" může napsat tak vtipný deník mladé holky. Tatínek a jeho psi, americká maminka, další osazenstvo zámku a jejich (často bojkotované) pokusy o pozvednutí úrovně vráceného dědictví - spousta nečekaných situací a trefných výroků všech zúčastněných. Nezapomenutelný byl již převoz popela předků:) A nějaké ty malé nedostatky přehlížím, včetně useknutého konce - těším se na další díl (mám pro české autory prostě trochu slabost, zvlášť pro ty vtipné:)

16.11.2013 5 z 5

Coventry na útěku Coventry na útěku Sue Townsend

Coventry jsem četla, když vyšla a potom ještě jednou. Líbila se mi, byla vtipná skoro jako Adrian. Ostatní knihy S.T. už byly horší (ne tak humorné), jsem nyní zvědavá na Ženu, která si šla lehnout...

07.11.2013 4 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Dceři (12) se moc líbila.

07.11.2013 4 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Nebylo to až tak lehké čtení (je to můj třetí přečtený Irving), ale jsem ráda, že vím o čem tento román je. Postava a osudy hlavního hrdiny jsou dost neobvyklé, jeho vyprávění je podmanivé (fandíte mu). Je to taková návštěva hodně jiného světa, ale hlavně je to román o přátelství, o vzájemném pochopení, o odvaze. V některých částech románu mě už připadalo, že je toho všeho zvláštního až příliš (na jednu rodinu...) a odbočování k dramatům WS mě zdržovalo. Ale vztahy, kterými William prochází a postavy, které potkává jsou napsané opravdu poutavě, s citem a humorem typickým pro tohoto autora. I když všechny choulostivé situace a témata jsem já osobně (a díky autorovi) vnímala jako ne to hlavní a spíš zajímavé, těžko budu knihu doporučovat-je to čtení jen pro někoho.

02.11.2013 4 z 5

Tajemství Panské zahrady Tajemství Panské zahrady Petr Kukal

Moc hezky napsané příběhy pro mladší čtenáře-kluky. Jsou ze současného života dětí, propojené postavou tajemného muže, který pomáhá slabším a kouzlem potrestá ty zlé. Knížce bych přála druhé vydání v pevné vazbě s většími písmenky, takhle je až moc nenápadná - a to si nezaslouží.

01.11.2013 4 z 5

Káťa, Katrin, Katynka Káťa, Katrin, Katynka Alena Santarová

Ano, mně se taky moc líbila a četla jsem ji několikrát - takové prázdniny bych si moc přála prožít a ten příběh z historie byl také moc pěkný. O přátelství, první lásce, rodině, o dospívání. Srdeční záležitost.

30.10.2013 5 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Jsem moc ráda, že autor napsal znovu knihu a že je taková, jaká je - zase o životě . Souhlasím s předchozím hodnocením - je zajímavá, čtivá, s několika silnými místy. Přesto, že je to spíše smutné čtení, je tam nakonec i malá dávka humoru a také naděje.

19.10.2013 3 z 5

Láska na uzdě a jiné kotrmelce Láska na uzdě a jiné kotrmelce Romana Riba-Rollingerová

Knížku jsem už jednou četla, je hezky napsaná. V porovnání s podobnými návraty do dětství a dospívání je tato,díky hlavní hrdince, velmi čtivá. Její trable se sourozeneckými a kamarádskými vztahy, hodnocení dospělých i připomenutí té doby, jsou mi blízké.

15.10.2013 4 z 5

Intr Intr Ladislav Karpianus

Nedočteno, jako dospělou ženu mě to moc nebavilo. Na intru jsem nebyla, není to knížka pro mne - ale pro někoho jiného to bude dobré čtení, možná.

13.10.2013 2 z 5

Problémové partie Problémové partie Mark Haddon

Mně se román moc líbil. Současnost, rodinné vztahy, humor a zajímavé situace. Moc dobře se mi četla. MH je můj oblíbený spisovatel.

11.10.2013 4 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Jiří Žáček

Moudré ale převážně smutné myšlenky a postřehy o současném světě. Delší texty jsou psané s citem. Hezké básničky.

11.10.2013 3 z 5

Lístek na cestu z pekla Lístek na cestu z pekla Jaroslav Žváček

Tak tohle tedy nedokážu přečíst, tenhle druh "humoru" je mi cizí.

10.10.2013 1 z 5

Pouto Pouto Mark Watson

Zajímavý příběh s mužským hrdinou, který pracuje jako fotograf na svatbách. Sledujeme ho od dětství do zralé dospělosti, jak se vyrovnává se svým postavením v rodině původní i té svojí. Dobře se to četlo, i ty pracovní zážitky. Ale je to hlavně o vztazích v rodině o vztahu sourozenců i žen a mužů obecně, o stárnutí. Bylo to trochu smutnější, ale bez hluchých míst.

09.10.2013 4 z 5

Tajemné vytí Tajemné vytí Maryrose Wood

Dobrá knížka pro holky (jako holka bych ji ocenila a prožívala víc, co se dá dělat:). Konec je otevřený, pokračování v dalším díle, to mi trochu vadilo. Dceři (12) se ale líbila moc.

05.10.2013 4 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Napínavé, psychologické - o šikaně, o vztahu matky a dcery, o odvaze - dobré čtení.

30.09.2013 4 z 5

Luke a Jon Luke a Jon Robert Williams

Takový hezký příběh, o tatínkovi , synovi a jeho kamarádovi. Hezky se to četlo, jen nevím, kdo si to v knihovně půjčí - dnešní dospívající asi těžko, spíš jejich maminky.

27.09.2013 4 z 5

Mrazivý okamžik Mrazivý okamžik Camille Ceder

Tak nejdřív zase trochu zmatek v osobách a jménech, trochu pomalý průběh, takže jsem začala číst další knihu. Ale později , když jsem si zvykla na postavy a střídání jejich vyprávění, mě to docela chytlo. Je to hodně o psychologii, povahách a minulosti. Nakonec se mi to líbilo, ale teď si dám určitě jiný žánr (a ne ze severu).

24.09.2013 3 z 5

Putování mořského koně Putování mořského koně Petr Šabach

Čteno kdysi - můj první Šabach - líbilo, vtipné, jen mě, myslím, nějak zklamal konec - měla bych si to osvěžit po letech.

24.09.2013 3 z 5