Káťa, Katrin, Katynka

Káťa, Katrin, Katynka

Vtipně napsaný příběh čtrnáctileté dívky Káti, citlivého, poněku rozkolísaného děvčete, které v průběhu jedněch prázdnin si musí vyřešit své první základní životní otázky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25889/kata-katrin-katynka.jpg 4.361
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros

Damato

Vrátila jsem se tohle léto ke knize , kterou jsem v dětství četla milionkrát. Dostala jsem ji od táty v 10- letech s věnováním, které se tehdá do knih dost často psalo. Protože jsem knihy půjčovala kamarádům, kniha se mi v čase ztratila. Když jsem nedávno koukala tady do BAzaru a našla jsem ji, hned jsem odepsala a kniha během týdne ležela u nás na stole. A to překvápko, když na přední straně bylo - k Vánocům od táty.... byly to asi jiné Vánoce a jiný táta než ten můj, ale i tak mě to dojalo. Kniha je pro ... náctileté holky, co začínají koukat kolem sebe úplně TOP prázdninové čtení.

SSTknihy

Káťa se těší na prázdniny u babičky na Šumavě, jenomže některé plány jejích bratranců a sestřenic se jí zdají až moc dětinské, a tak si raději nechává říkat Katrin a s kamarádkou Unou nosí nosy pěkně nahoru. Jenomže výlet na řece nakonec zní jako docela dobrý nápad a tak je z Katrin zase Káťa. Navíc objevuje ve starém památníčku zmínky o jisté Katynce, ze které se vyklube její babička, která jí ráda poodhalí něco ze své romantické minulosti. Krásné prázdninové čtení.

tereza0319
30.11.2017

To napsala dcera Vladislava Vančury! No teda...

Pavlína70
18.09.2017

Četla jsem ji v dětství, oblíbená.

Byxy123
17.09.2017

Knížka, ke které se ráda vracím. Je napsaná poutavě a také oddychově. Nemusí se u ní moc přemýšlet. :) A myslím, že i v dnešní době má co nabídnout. :)

Esmeralda168
27.08.2017

Zajímavý vtipně napsaný prázdninových příběh. V dospělosti se mi líbil o něco víc než kdysi v pubertě. Dilema Káťi, jestli být na prázdninách na venkově "velkou dámou" nebo obyčejnou upřímnou holkou. Ještě že mě tenkrát od čtení neodradila ta obálka.:-)

Yalka
30.12.2016

Četla jsem mockrát dokola. Nejraději jsem měla flashbacky.

mala.katka
10.12.2016

V pubertě jsem byla dívčími romány hojně zásobována mou babičkou, tenhle nemohl chybět, samozřejmě. Patří k těm nejlepším.

zuzepka
15.03.2016

Moje dětství,tak nemůžu jinak než za plný počet hvězdiček.Kniha zafungovala i po 30 letech.

3nitka
20.01.2016

Čítala som ju dávno, ale vrátim sa k nej. Je to výborná kniha.

girli
02.09.2014

Přečteno nesčetněkrát, miluju ji!

magnolia
30.10.2013

Ano, mně se taky moc líbila a četla jsem ji několikrát - takové prázdniny bych si moc přála prožít a ten příběh z historie byl také moc pěkný. O přátelství, první lásce, rodině, o dospívání. Srdeční záležitost.