magnolia magnolia komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Po dočtení jsem byla úplně zdrcená, jak je to všechno pravdivé jak to Orwell napsal...

Tři svíce za budoucnost Tři svíce za budoucnost Václav Cílek

Tak celou jsem ji nepřečetla - je opravdu hodně obsáhlá i když nevypadá. Ale všelijaké užitečné rady, články o permakultuře a příspěvky některých autorů, jako např. závěrečná část od B.Baštecké s názvem Odolnost byly velmi zajímavé. Ještě se k ní někdy vrátím, teď bych ji blokovala čtenářům.

18.09.2013 3 z 5

Můj vysvlečenej deník Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Dobrý román pro starší holky - a je mi úplně jedno jestli ho napsal chlap pod pseudonymem (souhlas s Heyhey), za našeho mládí takové knihy nebyly, a tahle se dá číst)

Veteráni Veteráni Eric Lambert

Lamberta jsem četla v patnácti, místo povinné četby. Tenhle byl z tátovy knihovny a bavil mě moc.

Delfín Delfín Eric Lambert

Přečtená kdysi, ve věku asi 14 let, tenkrát silný zážitek (poprvé jsem se krásně zamilovala do literární postavy...)

14.09.2013 5 z 5

To bylo počtení, jsem nadšená. Hrdinka sice starší než já, což mi vůbec nevadilo, protože je opravdu vtipná a její (vlastně)deník je plný přesných postřehů i upřímně přiznaných chyb. Je to trošku drsnější, ale ne víc,než skutečný život - manželství po letech, děsná matka, děti, které taky nejsou dokonalé... od začátku jsem jí fandila a nemohla jsem přestat se čtením - a romantika je tam nakonec taky, tak akorát (taky bych jednou chtěla zdědit domek:)

07.09.2013 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Překvapivě působivý a čtivý příběh o přežití po ztroskotání, jednoduše napsaný, z pohledu muže a ženy - to se mi moc líbilo. Poslední třetina knihy řeší jejich situaci po zachránění, to bylo také zajímavé. Vadilo mi snad jen v závěru to až moc "dokonalé štěstí", v té Americe je všechno tak jednoduché:) Taková oddechovka pro ženy. Četla jsem ji kvůli zdejším recenzím - a nelituju.

30.08.2013 4 z 5

Zahrada po 4 roční období Zahrada po 4 roční období Mariana Felnerová

To je knížka psaná opravdovou zahradnicí, navíc žijící v podobných klimatických podmínkách jako já (to jsem přímo zajásala). Takhle bych taky chtěla napsat knihu o své zahradě - je to opravdu čtivá, praktická knížka psaná s láskou, navíc má ještě ten správný papír i barvy fotografií, jaké mám u těchto knih ráda (a to jsem si nejdříve chvíli podle jména autorky myslela, že je to zase nějaký překlad z němčiny - není, super!)

26.08.2013 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nejdřív byly obavy z červené knihovny, potom nadšení, jak se povedla hlavní dvojice. Zajímavý pohled na životní situaci (ale musím si rýpnout, kdyby to byl chudý chlapík...bylo by všechno jinak). Pár působivých míst kniha má, třeba společný tanec na svatbě mě dojal. Konec nemohl být jiný.

26.08.2013 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Jedna z těch nejzajímavějších knih o dospívání, nezapomenutelný hrdina, na film se také někdy podívám už kvůli citované hudbě...

23.08.2013 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Kniha byla pro mě velmi příjemným překvapením (od autorky je to moje první přečtené dílo). Postav je více, ale tím je to zajímavější - povahy skvěle zobrazené, úplně jsem je viděla (některé mi i leckoho připomněly, třeba z našeho městečka). Takový náhled do chování a myšlení lidí, rodin a jejích členů. Výborné čtení, ne rozvleklé, ne zrovna veselé ale i s nějakou tou nadějí - já jsem si s ní dobře zakončila dovolenou a budu knihu doporučovat.

17.08.2013 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Na rozdíl od povedených a čtivých detektivek, mě "kočičí" povídky této autorky nezaujaly.

16.08.2013 2 z 5

Na konci mlčení Na konci mlčení Charlotte Link

Kniha začne zajímavě, později se ještě udržuje napětí, ale některé postavy a jejich chování mi nesedly. Taky tempo by mohlo být svižnější. Ale nakonec je to psychologický román, ne thriller.

13.08.2013 3 z 5

Pěstitelka růží Pěstitelka růží Charlotte Link

Kniha mě příjemně překvapila, není to červená knihovna - zajímavý příběh s kořeny ve válečné době, osudy dívky jsou působivě podané. (Další knihy autorky už mě tak nenadchly.)

13.08.2013 5 z 5

Takhle to končí Takhle to končí Kathleen MacMahon

Mně tohle čtení docela zklamalo, a to rozhodně nemusím mít vždycky "šťastný konec". Čekala jsem jiný příběh, nějakou zápletku v rodinné historii - asi mně nějak zmátla anotace (dobrodružství?). A to jsem si hrdinku oblíbila, její zálibu v plavání, názory i její rodinu.

31.07.2013 2 z 5

Oheň Oheň Jane Casey

Dobré čtení, ale konec byl tak nějak zbytečně dotahovaný, už to nebylo tak napínavé.

26.07.2013 3 z 5

Útěk z ráje Útěk z ráje Kateřina Macháčková

Cestopisy nečtu, ani necestuji - tenhle je takový netypický, osobní, mně to vyprávění nevadilo, bylo svým způsobem zajímavé - ale k cestování mě rozhodně nepřiměje.

22.07.2013 3 z 5

Vesmír versus Alex Woods Vesmír versus Alex Woods Gavin Extence

Kniha chytne hned od začátku, kdy ještě nevíme o co tu jde. Okouzlí nás hlavním hrdinou a jeho vtipnými postřehy, dalšími postavami (Ellie, p.Patersson), které zaujmou a pobaví. Hrdina se sympaticky přizpůsobuje situaci, zvládá neuvěřitelně mnoho, při tom dospívá. Malinko jsem odbývala fyzikální pasáže, ale příběh je to krásný.

22.07.2013 4 z 5

Ženy, které příliš milují Ženy, které příliš milují Robin Norwood

Zajímavá kniha, prospěšná ženám, závislým na partnerovi, který si to nezasluhuje. Několik skutečných osudů a také pár hodně dobrých rad pro všechny ženy, které se chtějí změnit.

16.07.2013

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Do knížky jsem šla bez předchozího čtení recenzí a anotace a vlastně dost dlouho od doby jejího vydání. Hezké čtení, překvapilo mě a pobavilo. Hlavní hrdina má kouzlo, jeho kamarád je cvok a konec se mi také líbil, proč by ne (a těch vtipných poznámek a přirovnání během čtení). Mám p. Šabacha ráda, jen pak ty vyrobené filmy - Občanský průkaz byla výjimka - se mi nelíbí, ale za to on nemůže.

15.07.2013 4 z 5