Oheň

Oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165358/bmid_maeve-kerrigan-ohen-VDN-165358.jpg 4 62 16

Maeve Kerrigan série

V londýnských parcích řádí přízrak – brutální vrah, který své oběti, mladé ženy, nejdřív ubije a pak spálí. Případ se dostane do rukou mladé ambiciózní kriminalistky Maeve Kerriganové, která v něm vidí především velkou šanci prosadit se v převážně mužském světě oddělení vražd. Její kolegové považují Maevinu schopnost empatie spíš za slabinu než za přednost, jenže jak se Maeve dozvídá o poslední z obětí víc a víc, její odhodlání vypátrat jejího vraha a dostat ho před soud sílí a přináší i některé překvapivé objevy. Bude to ale stačit k dopadení vraha, kterého nikdo neviděl, zvlášť když všechny případné důkazy zničil oheň – a když ani nadřízení mladé kriminalistky nejsou tak docela na její straně?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

The Burning , 2010

lancelot
27.05.2020 3 z 5

Pohodová detektivka, dobře se četla.

monaska
25.01.2019 2 z 5

Čtivá a nenáročná.

aralka
08.12.2018 4 z 5

ale jo, celkem dobrá detektivka, četlo se to pěkně, odpočinkové čtení :-)

Tess04
08.08.2018 5 z 5

Knížka pro mne byla čtivá a napínavá, líbila se mi hlavní hrdinka Maeve a jsem zvědavá jak to s ní dopadne, už mam v tašce druhý díl s touto postavou - Pomsta :)

BlackFun
06.07.2018 5 z 5

Výborná záležitost, rozhodně doporučuji! Knížka měla všechno, co potřebovala a jsem hrozně ráda, že jsem našla další oblíbenou autorku :)

Evina76
18.10.2017 2 z 5

Pro mě byla kniha příliš rozvláčná, napínavější byl až konec.

Januli
09.10.2017 3 z 5

Závěr se mi líbil a klidně si přečtu další knihu od autorky.

intelektuálka
20.03.2017 4 z 5

Čekala jsem průměr, ale příjemné překvapení. Vykreslení hlavních dvou postav Maeve i Louisy věrohodné. Stojí za přečtení!

ArwenAragorn
02.03.2017 5 z 5

V Londýně vrah zvaný Palič nejdříve ženy brutálně zabije a pak je podpálí. Už má na svědomí čtyři oběti. Objeví se pátá upálená žena Rebeka, ale detektiv Maeve není přesvědčena, že se jedná o dílo stejného pachatele. Příběh je vyprávěn ve dvou rovinách. Z pohledu Maeve a z pohledu Louisy, nejbližší Rebečiné kamarádky, což ho dělá ještě zajímavějším. Dobře je zde vykreslena psychologie postav. Maeve jsem si hned oblíbila, kniha má spád, napětí a je psána svěžím jazykem. Za sebe určitě doporučuji.

Aaron Lewis
22.06.2015 4 z 5

Překvapivě dobrá kniha. V knihovně jsem si ji vytáhla úplně náhodně (což už tedy moc nedělám ) a vyplatilo se to. Čtu i další knihu o Maeve a jediné, co této knize vytýkám je POV Louisy. Vůbec tam nemusela být, přišlo mi to naprosto zbytečné a kazilo to plynulost vyprávění. Byl to opravdu nepříjemný charakter a já bych měla raději pouze vyprávení z pohledu Maeve.

vincek1
13.12.2013 3 z 5

Zpočátku se kniha zdála rozvláčná, ale nakonec se slušně "rozjela". Příběh byl zajímavý tím, že jej vyprávěly, téměř celý, dvě hlavní aktérky. Navíc šlo o řešení dvou případů souběžně a nakonec se přidal další o několik let starší. Celkem zajímavé pojetí. Pro toho kdo má dost času pěkné čtení.

Katka.Z
12.10.2013 3 z 5

dobré čtení, ale pro mě moc zbytečně zdlouhavé kapitoly :)

Izu
31.08.2013 5 z 5

Kniha napínavá s velmi sympatickou vyšetřovatelkou.Jen mi to už ke konci přišlo roztahané a zdlouhavé.Těším se na další příběh od této autorky.

Hella
27.08.2013 5 z 5

Perfektní, dokonalý, ještě o něco lepší než předchozí titul Beze stopy!

guru
17.08.2013 4 z 5

Na môj vkus trochu pridlhé kapitoly, ale ináč to nebolo zlé.

magnolia
26.07.2013 3 z 5

Dobré čtení, ale konec byl tak nějak zbytečně dotahovaný, už to nebylo tak napínavé.

thrillery

Jane Casey