Na ostrově

Na ostrově https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162955/bmid_na-ostrove-HZi-162955.jpg 4 533 165

Na Maledivy se většinou jezdí na dovolenou. Třicetiletá učitelka Anna však bude na jednom z jejich ostrovů trávit léto neobvyklým způsobem. Má pomoci šestnáctiletému Týdžejovi dohnat školu, kterou zameškal kvůli boji se zákeřnou chorobou. Ani Týdžej si nepředstavoval, že bude trávit prázdniny s rodiči někde daleko od Chicaga a kamarádů. A ještě k tomu ležením v učebnicích. Jenže letadlo s Týdžejem a Annou za mladíkovou rodinou nikdy nedorazí. Po ztroskotání hydroplánu skončí na opuštěném ostrově, odkázáni jeden na druhého. Debutový román mladé americké autorky, který se okamžitě po vydání stal bestsellerem.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

On the Island , 2012

Peter73
Peter73
11.08.2023 5 z 5

Knihu som mal už dlhšie v knižnici, kúpil som si ju na základe tématu - stroskotanci, mám rád knihy na variácie robinsoni a stroskotanci. Hodila sa mi do čitateľskej výzvy - zakázaná láska, takže nastal správny čas na jej prečítanie. V anotáciii je uvedené, že učiteľka a jej žiak prežijú leteckú havariu a sú spolu na opustenom ostrove.... Kniha ma prekvapila, je napísaná s citom pre gradáciu najmä čo sa týka vzťahu hlavných hrdinov, dej je až na pár malých detailov reálny, aj keď je to "pohľad amerického občana". Príbeh je určený najmä pre ženského čitateľa, ale autorka podáva situácie z pohľadu oboch hrdinov. Je to taký príbeh "robinsonov" zo začiatku 21. storočia. Kniha je spisovatelkina prvotina - pochvala za peknú knihú.

adela2230
adela2230
29.06.2023 4 z 5

Není to špatná oddechovka, občas mi pasáže přišly povědomé s některými filmy, ale i tak se to četlo dobře.

denča1000
denča1000
07.06.2023 4 z 5

První řadě jsem si vůběc neuvědomila, že knihu jsem zakoupila ve Slovenštině, byl to nezvyk, ale nakonec mi to problém nedělalo.. Začátek a děj se mi líbil...ačkoli byl téměř celý děj na ostrově a stále dokola, kupodivu mě vůběc nenudila, protože se stále něco dělo.. Něco bylo hodně nadsazené, ale líbil se mi humor, který autorka zapojila, ale přišly i slzy.. Kniha se mi moc líbila.

Ráčkajda
Ráčkajda
29.11.2022 5 z 5

Knížka se mi moc líbila od začátku do konce, taková krásná jednohubka, super oddychovka od thrillerů.

rm
rm
08.11.2022 4 z 5

No, nebylo to špatný. Na tom ostrově se mi to líbilo, po tom už o něco méně. Přišlo mi, že je to psaný takovým zvláštním "konstatovacím" stylem.

pip11
pip11
16.10.2022 4 z 5

Pěkná a dobrodružná robinsonáda z ostrova na Maledivách. Úplně jsem cítila to vlhko tamnějšího klimatu a viděla kaloně velké jak vrány :) Co se týče zásob šamponu a podobných nezbytností, bylo to dost úsměvné. Celkově hezký a příjemný příběh.

Jirinamac
Jirinamac
27.09.2022 4 z 5

Knížka se moc pěkně čte. Pilota letadla přepadnou zdravotní problémy a letadlo ztroskotá na ostrově daleko od civilizace a dva mladí pasažéři si budou muset sami poradit, aby na opuštěném ostrově přežili.

Sixtínka
Sixtínka
13.09.2022 4 z 5

Veľmi pekne napísaný príbeh. Bavil ma od začiatku do konca. A aj keď stroskotať na opustenom ostrove musí byť v reáli fest desivé, občas som hlavným hrdinom závidela.

princesse
princesse
12.04.2022 5 z 5

Skvělé čtení. Moc jsem si to užila. Opravdová robinsonáda. Určitě jsem ráda, že jsem po této knize sáhla. Moc mě bavila od začátku do konce.

Jenny46
Jenny46
30.11.2021 4 z 5

Kdo má rád dobrodružství s romantikou nebo jak na chvilku " vypnout " a odpočinout si je kniha právě pro vás...
Jen příště si ji vezmu na letní dovolenou to bude úplně dokonalé .o)))
I když vypadá příběh obyčejný, ale mě mile překvapil poutavé čtení u kterého nemusíte přemýšlet a necháte se unášet krásný příběhem, kterému přeje štěstí...
evineckY děkuji .o))))

PeťulaV.
PeťulaV.
26.11.2021 5 z 5

Krásný romantický příběh popisující jak těžké je žít a přežít na pustém ostrově a jak silné pouto díky tomu může vzniknout. Je to oddechové čtení, ale v žádném případě nudné. Byla jsem napjatá až do poslední stránky a moc jsem doufala ve šťastný konec. Určitě doporučuji :-)

ANDY28
ANDY28
10.11.2021 5 z 5

evineckY díky moc!!! To bylo tak lidské, nabité erotikou a hlavně láskou.

Martinaa24
Martinaa24
05.11.2021 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Bylo to milé oddechové čtení a napětí tam také nechybělo.

Jarka_rybář
Jarka_rybář
12.08.2021 4 z 5

Moc hezká kniha. Taková pohádková, třebaže situace, ve které se hlavní hrdinové ocitli pohádku nepřipomíná ani v nejmenším. Ale dokázali z ní vytěžit jen to nejlepší.

Luciska13
Luciska13
27.06.2021 5 z 5

Úžasná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem během necelých dvou dnů. Rozhodně doporučuji.

evineckY
evineckY
09.06.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla už hodně dávno. Moc pěkné a romantické čtení .

Raislin
Raislin
08.06.2021 5 z 5

To byl krásný příběh! Četla jsem jedním dechem a moc si to užívala. Slza ukápla. Anna i Týdžej byli báječní. Určitě se ke knize někdy vrátím. Jednoznačně stojí za přečtení!

Ouninka
Ouninka
16.01.2021 5 z 5

Skvělá, skvělá , skvělá...víc netřeba slov ! Nesmírně jsem si čtení užila !!!!

Arev122
Arev122
12.12.2020 4 z 5

Pohodové románově zpracované čtení o dvou současných Robinsonech, jejich vztahu jak po ztroskotání na pustém ostrově, tak i vyřešení jejich vztahu i po návratu.

Siegrid
Siegrid
30.09.2020 5 z 5

Za mě hezká romance, řekla bych moderní Robinson Crusoe:-). Rozum jsem vypnula a neřešila, že je to blbost a přitažené za vlasy:-). Kniha se mi líbila, ráda si ji přečtu ještě i jindy.