Na ostrově

Na Maledivy se většinou jezdí na dovolenou. Třicetiletá učitelka Anna však bude na jednom z jejich ostrovů trávit léto neobvyklým způsobem. Má pomoci šestnáctiletému Týdžejovi dohnat školu, kterou zameškal kvůli boji se zákeřnou chorobou. Ani Týdžej si nepředstavoval, že bude trávit prázdniny s rodiči někde daleko od Chicaga a kamarádů. A ještě k tomu ležením v učebnicích. Jenže letadlo s Týdžejem a Annou za mladíkovou rodinou nikdy nedorazí. Po ztroskotání hydroplánu skončí na opuštěném ostrově, odkázáni jeden na druhého. Debutový román mladé americké autorky, který se okamžitě po vydání stal bestsellerem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/162955/na-ostrove-HZi-162955.jpg 4.4355

On the Island (2012)

Vydáno:, Ikar (ČR), Euromedia

Lucissia
předevčírem

Dobrá kniha, dobrý příběh. Autorka se příliš nepitvala v nitru postav, což je na jednu stranu fajn. Někdy mi tam přišlo příliš náhod najednou a druhá polovina knihy se mi zdála slabší. Jinak ale hodnotím pěti hvězdami a jsem ráda, že já jsem se na takovém ostrově neocitla. :-)

Bitty666

No...být zachráněn v momentě, kdy mi dojde sprcháč a šampon,tomu se říká z pr**** klika. Na můj vkus teda měli až moc štěstí a zásob,mohlo to být větší dobrodružství a boj o přežití. I když pár lepších momentů to mělo. Konec sladký jako cukrová vata. V rámci žánru 50%.

Evaho73
05.12.2017

Kniha, ku ktorej som sa dostála iba náhodou a nemala som od nej veľké očakávanie. Príjemne ma však prekvapil príbeh tridsiatničky a dospievajúceho chlapca - učiteľky a jej študenta. Najskôr sa zaoberali iba ako prežiť po páde ich lietadla na opustenom ostrove. Po dlhých mesiacoch zdolávania nástrah súvisiacich zo životom na ostrove sa zrazu z utiahnutého chlapca stáva príťažlivý muž..... Začína sa rozvíjať ďalší príbeh nerovného vzťahu plného predsudkov, kde sa navyše obidvaja stroskotanci musia vyrovnávať s realitou civilizovaného života.
Dej príbehu má spád, autorka pútavo opisuje prostredie ako aj konanie a vnútorné pohnútky aktérov príbehu.
Odporúčam všetkým, ktorí obľubujú dobrodružstvo okorenené láskou.

Zdeňula
22.10.2017

Kniha se mi četla velmi dobře a rychle. Děj byl napínavý až do konce knihy :-) . Doporučuji knihu třeba na dovolenou...

LilianaFalcon
10.10.2017

Nevim, proc jsem tak dlouho odkladala cteni tehle knihy. Vlastne vim, protoze mi vekovy rozdil hrdinu prisel fakt divny... Ale uz po par strankach jsem pochopila, ze prave to je kouzlo cele knihy.
A nejvic me dostalo: "Tata rika, ze nas asi nebude moct dostat na komercni let kvuli 11. zari." "11. zari? Co to je?" "Nevim."
Jakoby mi teprve pak doslo, jak dlouho a jak odriznuti na ostrove byli.

KTera
09.10.2017

Krásný a strhující příběh. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Přečetla jsem jedním dechem.

lucie2371
04.10.2017

Tohle byla jedna z nejkrásnějších romantických knih! Byl to tak krásný příběh plný napětí a lásky. Škoda že autorka nemá i jiné knihy :-\

mautina7
30.09.2017

Musím říct, že těch šťastných náhod na ostrově bylo až přehršel. To mě skoro až donutilo knihu odložit. Ale nakonec jsem ráda, že jsem dočetla. Cíťové jako já si přijdou na své :)

IsobelleFarbs
05.09.2017

Za mně super počteníčko, ale na začátek bych měla říct, že pokud vám vadí klišé, předvídatelnost nebo filmy, knihy typu Modrá laguna, tak tahle kniha opravdu není pro vás.
Ale já mám Modrou lagunu celkem ráda.
Toto je rozhodně odpočinková četba, takže od ní nečekejte žádné zvraty a překvapení. Musím uznat, že postavy byly velmi sympatické, jak Anna, tak Týdžej (i když psaní toho jména takhle mi opravdu trhá oči, ale ono je to tam fakt tajhle napsáno). Líbilo se mi jejich myšlení, trable a starosti. Víc k nim a celé knize asi nemám co dalšího dodat. Ale rozhodně tuto knihu mohu doporučit.

jankaander
28.08.2017

Super počteníčko,doporučuji.....

veskr
18.08.2017

Výborná kniha pro oddechové čtení, ale možná nedoporučuji v případě, že se chystáte na dovolenou letecky. Mohlo by to vnést pochybnosti o správně zvoleném způsobu dopravy. Ale jinak pohodová knížka.

bekule
18.08.2017

Co říct když vše už bylo níže řečeno. Snad jen to že po dočtení jsem nedokázala začít číst další knihu, pořád jsem se musela k Anně a TJ vracet a nakonec to dopadlo tak že jsem ji přečetla téměř celou ihned podruhé. Moc mi vyhovovalo střídání kapitol, jedna z pohledu TJ a další za Annu.

VeronikaSas1
01.08.2017

Úžasná kniha s překrásným příběhem.Knihu jsem přečetla za 3 večery :-)

Papaja1
30.07.2017

Moc pěkně napsaná kniha, četla se úplně sama a ty krátké kapitoly k tomu jen dopomáhaly. Zaujalo mě to rozdělení děje po 100 stránkách, po první stovce "hop", po druhé "juchu" a třetí stovka konec. Ten konec mi přišel teda dost nerealistický a přislazený, ale jsem za něj v podstatě ráda a zároveň se trochu bojím, že v něco takového budu též doufat.

bastina
17.07.2017

Áno, bola tam zakázaná láska, romantické klišé, ale nevadilo mi to. Prišlo mi to prirodzené, veď byť na ostrove niekoľko rokov a neukojiť túžby, ba asi nešlo.
Spoločné zážitky, úskalia,boj o prežitie a ani ja som nevnímala chlapca ako chlapca. Asi to tak malo byť.
Celkovo kniha nebola zlá, poukazovala na to, aké by to bolo keby. Zamyslela sa som sa aj ja, či by som bola schopná prežiť a odolať.
Už po nej nesiahnem, ale som rada, že som si ju prečítala. Niekedy treba aj takéto.

DatabazeKnih100
01.06.2017

Této knize jsem dala šanci díky Čtenářské výzvě a nelituji času, který jsem strávila jejím čtením. Příběh odehrávající se na ostrově se mi líbil. Závěr již o něco méně. Nicméně hodnotím kladně.

romca2012
28.04.2017

Ufff. Můj první komentář tady. Kniha, kterou jsem dočetla včera a pořád na ní musím myslet. Příběh odehrávající se na ostrově člověka dokáže strhnout a nemůže se od toho odtrhnout. Jak se setkali se svojí rodinou , tak mi i slzička ukápla. Fandila jsem jejich vztahu a vadilo mi, jak je každý odsuzoval. Týdžej byl dospělejší, než kdokoliv. Jsem ráda za šťastný konec. :)

Dolik13
13.04.2017

Přiznávám se, jsem chlap a kdybych si měl knížku přečíst dle přebalu, tak bych si jí určitě nevzal. :) Ale téma "Robinsona" se mi vždycky zamlouvalo, a z této knížky jsem byl nadšený. Výborně napsané charaktery. Anna musela být fakt kus a Týdžej (nechápu ale moc to počeštění) správnej puberťák, ze kterých se stal chlap. Neustále se něco dělo a drželo mě to v napětí, jak to skončí a konec se mi hodně líbil. Rozhodně doporučuji.

novina
14.03.2017

Skvěle napsaná kniha, strhující příběh mě vtáhl do děje. Konec trošku slabší, ale i tak dávám plný počet.

Arsi
09.03.2017

Velmi pěkně napsaná kniha plná strhujících momentů. Donutí to člověka se nad sebou zamyslet. Doporučuji.

pestas
05.03.2017

Kniha me velmi mile prekvapila. Velmi strhujici pribeh, zajimave momenty a misty jsem se musela skutecne zamyslet i sama nad sebou a svym uvazovanim, kdyz obcas lpim na malickostech a jak je to malicherne. Rozhodne to neni zadny obycejny romanek, ale pro me naopak kniha, ktera me prekvapila svou hloubkou, i kdyz jsou tam momenty, ktere jsou asi dosti nepravdepodobne a konec je spis takova pohadka, ale i tak knihu mohu vrele doporucit dal.

Květi62
03.02.2017

Tato kniha splňuje 9. bod čtenářské výzvy /může se použít i pro bod 2/. To byl důvod, proč jsem si ji koupila. Přečetla jsem ji velmi rychle, protože jsem musela číst stále dál a dál. Hezký, strhující příběh již od první stránky. Konec trochu jako v pohádce. Ale určitě doporučuji.

koki.veru
27.01.2017

Velmi povedena knizka. Jsem opravdu moc rada,ze jsem si ji diky ctenarske vyzve mohla precist. Cekala jsem klasickou romantarnu,ale byla jsem velmi prekvapena. Napinavy dej,prijemne postavy. Proste super.

kik68
24.01.2017

Nádherná kniha. Začetla jsem se okamžitě a nemohla se odtrhnout. Když jsem musela dělat jiné věci, tak se moje myšlenky ubíraly úplně jiným směrem a to na ostrov za TJ a Annou.
Čtivý příběh, který mě prostě celou pohltil a pustil mě až s poslední stránkou. Epilog mi přišel miloučký a přesně se hodil k celému příběhu.
Určitě doporučuji přečíst.

cukrovka
23.01.2017

Strhující příběh o přežití ztroskotání a životě na ostrově. I o tom jak je těžký návrat zpět do civilizace. Doporučuji.

Tesset
19.01.2017

Parádní knížka, která se četla sama. V reálu by to všechno tak krásně jistě nevyšlo, ale o tom by nikdo číst nechtěl. Skvělá zábava přečtená jedním dechem. Doporučuji.

Daenerys
30.11.2016

Taková dobrodružná romantika. Děj má spád a to hned od první stránky. Dobrodrůžo na ostrově mě vážně bavilo, ačkoli bylo místy nedotažené, až nereálné. Pro mě knížku trochu zabil konec, ale věřím, že spoustě čtenářkám se právě takový konec, jaký autorka zvolila, bude zamlouvat.

soltera
01.11.2016

Pekný príbeh bez debaty.
Autorka vydala pokračovanie knihy - novelu UNCHARTED, kde nájdeme mnohé odpovede na otázky, ktoré táto kniha nezodpovedala. Žiaľ nikto ju už nepreložil.

susinka
17.10.2016

Tuhle knihu jsem měla ve čtečce dlouho a né a né se k ní dokopat. Teď nadešel její čas a já jí měla přečtenou za pár nocí. Děj byl jiný než ostatní, už ten věkový rozdíl byl zajímavý...
Jen mi nešlo do hlavy, že potřebujou ulovit ryby, a ejhle!! Vyplavil se kufr.. těch náhod tam bylo docela dost.
A ten věkový rozdíl bych tam až tak neřešila.. moje mamka má přítele, který je mladší o 16 let :-D
Takže za mě asi jo a pokud vyjde další kniha, asi do ní půjdu ;-)

Baraliska
29.08.2016

Zajímavá, překrásná, napínavá, dojemná, romantická knížka s větší špetkou dobrodružství. Tak bych to přídavnými jmény popsala já :).