Na ostrově

Na Maledivy se většinou jezdí na dovolenou. Třicetiletá učitelka Anna však bude na jednom z jejich ostrovů trávit léto neobvyklým způsobem. Má pomoci šestnáctiletému Týdžejovi dohnat školu, kterou zameškal kvůli boji se zákeřnou chorobou. Ani Týdžej si nepředstavoval, že bude trávit prázdniny s rodiči někde daleko od Chicaga a kamarádů. A ještě k tomu ležením v učebnicích. Jenže letadlo s Týdžejem a Annou za mladíkovou rodinou nikdy nedorazí. Po ztroskotání hydroplánu skončí na opuštěném ostrově, odkázáni jeden na druhého. Debutový román mladé americké autorky, který se okamžitě po vydání stal bestsellerem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162955/big_na-ostrove-HZi-162955.jpg 4.3492

Vydáno: , Ikar (ČR)

On the Island, 2012

Kniha Na ostrově

Jarka_rybář

Moc hezká kniha. Taková pohádková, třebaže situace, ve které se hlavní hrdinové ocitli pohádku nepřipomíná ani v nejmenším. Ale dokázali z ní vytěžit jen to nejlepší.

Luciska13

Úžasná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem během necelých dvou dnů. Rozhodně doporučuji.

evineckY

Tuhle knihu jsem četla už hodně dávno. Moc pěkné a romantické čtení .

Raislin

To byl krásný příběh! Četla jsem jedním dechem a moc si to užívala. Slza ukápla. Anna i Týdžej byli báječní. Určitě se ke knize někdy vrátím. Jednoznačně stojí za přečtení!

Ouninka

Skvělá, skvělá , skvělá...víc netřeba slov ! Nesmírně jsem si čtení užila !!!!

Arev122
12.12.2020

Pohodové románově zpracované čtení o dvou současných Robinsonech, jejich vztahu jak po ztroskotání na pustém ostrově, tak i vyřešení jejich vztahu i po návratu.

Siegrid
30.09.2020

Za mě hezká romance, řekla bych moderní Robinson Crusoe:-). Rozum jsem vypnula a neřešila, že je to blbost a přitažené za vlasy:-). Kniha se mi líbila, ráda si ji přečtu ještě i jindy.

broskev28
24.08.2020

Já jsem knihu rozečetla, poté jsem odjela na týden na na dovolenou a po návratu jsem ji dočetla. Dobře jsem udělala - jednak bych ji zbytečně brala s sebou (přečteno za den), jednak jsem si takhle dovolenou jakoby o den prodloužila.
Čtení bylo příjemné; asi nejvíc se mi líbila ta nutná postupná změna vztahu z počátečního učitelka - žák ke konečnému partnerství. Podobně jako Robinson s Pátkem, i Anna zjistila, že společenské konvence na izolovaném ostrově nemají žádný smysl a často jsou kontraproduktivní. Ale já bych asi svého ostrovního souputníka přejmenovala klidně i na Pátka, cokoli by totiž bylo lepší než americké hláskování!
Určitě se v knize objevila spousta nelogičností a neuvěřitelných náhod, ale proč ne; nikdo z nás asi nečekal běžnou realitu. Podobně jako některé další čtenáře, i mě zaujala a méně sladká mi připadala ona druhá část, obzvláště chování matky ztroskotance - to byla zajímavá postava.
A děkuju především za komentáře alekis, terka95, samira, hlina, Ankavi a magnolia.