Na ostrově

Na ostrově https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162955/bmid_na-ostrove-HZi-162955.jpg 4 533 165

Na Maledivy se většinou jezdí na dovolenou. Třicetiletá učitelka Anna však bude na jednom z jejich ostrovů trávit léto neobvyklým způsobem. Má pomoci šestnáctiletému Týdžejovi dohnat školu, kterou zameškal kvůli boji se zákeřnou chorobou. Ani Týdžej si nepředstavoval, že bude trávit prázdniny s rodiči někde daleko od Chicaga a kamarádů. A ještě k tomu ležením v učebnicích. Jenže letadlo s Týdžejem a Annou za mladíkovou rodinou nikdy nedorazí. Po ztroskotání hydroplánu skončí na opuštěném ostrově, odkázáni jeden na druhého. Debutový román mladé americké autorky, který se okamžitě po vydání stal bestsellerem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

On the Island , 2012

Allys
09.07.2019 4 z 5

Pekná kniha, príjemné oddychové čítanie, avšak nebola to asi úplne moja šálka čaju. Miestami mi prišlo, že mali až príliš veľa náhodného štastia, čo nieje ani vo filmoch s podobnou tematikou, tým pádom mi tam chýbalo viac napätia a nejaký ten moment, že sa čitateľovi zatají dych, ako to dopadne. Bolo tam však aj veľa zaujímavých momentov, kvalitne vykreslené charaktery a záverečná časť po návrate sa mi tiež páčila.

happy19
01.06.2019 5 z 5

Úžasná kniha!Přečtena za pár hodin!Silný,poutavý příběh napsán ve svižném tempu:-)..Nejvyšší spokojenost:-*

dom.ini
30.04.2019 5 z 5

Super knížka! Napínavá, dobrodružná, romantická a to od začátku až do konce. Byly tam nějaké drobnosti, které mi úplně neseděly, ale opravdu jenom maličkosti. Rozhodně doporučuji.

lusitta05
29.03.2019 5 z 5

Pekná kniha, tiež vo mne zanechala dojem.

Kukicka
29.03.2019 5 z 5

Na knihu jsem narazila úplně náhodou v doporučených knihách jednoho uživatele Databáze knih a jsem za to moc ráda. Někdy si přečtete knihu a okamžitě ji vypouštíte z hlavy a druhý den už si skoro nevzpomenete o čem byla, ale tato kniha je jiná. Myslím na ní od té doby, co jsem ji přečetla, přehrávám si určité části a monology. Je to taková jednohubka, kterou dáte za odpoledne, ale myslíte na ní ještě několik dní poté

Luc00inka
13.10.2018

SKVĚLÁ KNÍŽKA. MÁM RÁDA DOBRODRUŽNÉ KNÍŽKY S ROMANTIKOU. DOPORUČUJI PŘEČÍST.????????

marli58
09.10.2018 4 z 5

Dobrodružné, napínavé, romantické - příjemné a oddechové čtení.

Radik74
11.09.2018 5 z 5

Miluju!

Terry11
14.08.2018 4 z 5

Příjemný příběh novodobých robinsonů okořeněný "zakázanou" láskou.

RockMartina
07.08.2018 4 z 5

Část na ostrově byla skvělá, ale ta druhá část už mi přišla plná klišé a dost neuvěřitelná. Nevěřím, že taková láska existuje a že může přežít v naší předpojaté společnosti. I když...nikdy jsem nebyla na opuštěném ostrově odkázaná na jiného člověka. Třeba v takovém prostředí ta "opravdová láska navzdory všemu a všem" vzniknout fakt může...kdo ví...

Maruš.D
31.07.2018 5 z 5

Aaaaaaaaaah... knihu jsem dlouho odkládala, protože jsem na ni nebyla naladěná (asi tak přes rok). Až po přečtení jsem zjistila, jak hloupá jsem byla a o co všechno jsem samu sebe připravila. Kniha je naprosto ve všem dokonalá. Přečetla jsem ji za necelých 6 hodin a bylo to pro mne šest úžasných a nezapomenutelných hodin! Kniha předčila mé očekávání a ještě teď (po týdnu od přečtení) jsem jí plná. Vyprávění o tom, jak se hrdinové dostali na ostrov, co vše si tam prožili, jak se s tím vyrovnávali a jak se do sebe pomalu ale jistě zamilovali, bylo impozantní. Nádhera, nádhera, nádhera!!! Určitě se ke knize ještě vrátím :-))

Belisima
25.07.2018 5 z 5

Hned od začátku knížka zaujme, pak už člověk čtení nepřeruší protože chce vědět jak to dopadne. Od knížky se prakticky nedá odtrhnout.

Verunka_Z
20.06.2018 5 z 5

Nádherný příběh, přečtený jedním dechem. Pro romantické duše jako dělaný. Místy malinko naivní, ale dalo se to přejít, protože jinak měl příběh opravdu všechno. :-)

alekis
18.06.2018 5 z 5

Jak to zpívá Lucka: sex je náš, dělá dobře mně i tobě.. ale: láska je láska :-). Tento příběh se klidně mohl stát, a jsem moc ráda, že autorka mu dala šťastný konec, že se mladý kluk nevykašlal na "starou bábu" potom, co se vrátili do civilizace - i tak to mohlo dopadnout. Holka si mohla třeba hodit mašli, i když v tomto případě, tak jak nám hrdinka byla popsána, by se to asi nestalo, a kluk... Nevím, zda by si vůbec uvědomil tu největší ze všech ztrát - ztrátu spojení duší. Často ztrácíme, aniž vůbec tušíme, co, a jak mnoho.
Hugh Jackman, jeden z nej... sexy herců, má manželku starší tuším o 17 let... tudíž, podle mě, co se týče věkového rozdílu, není až tak co řešit :-).
Soudím, že autorka chtěla zdůraznit, že krizová situace, v níž se jedině může projevit, co v každém člověku skutečně je, dokáže (ne ve všech případech)udělat z kluka muže - a to se jí podařilo.

emve
12.06.2018 4 z 5

Chtěla jsem oddechovku s dobrým koncem a dostala jsem přesně to, co jsem si přála. Navíc trochu dobrodružství, napětí, romantiky...místy možná naivní, ale v té správné míře. :)

Effka
11.06.2018 5 z 5

Čekala jsem romantiku, trochu jsem se bála že to bude úplná slaďárna, ale našla jsem opravdu krásné, napínavé čtení, a knížka mě opravdu úplně pohltila. Několikrát jsem měla o hrdiny knihy takový strach, že jsem až brečela. Po dočtení této knihy jsem byla tak plná dojmů, že jsem nějakou dobu nebyla schopná sáhnout po jiné knize.

terka95
09.05.2018 5 z 5

Chtěla jsem si přečíst oddechovou knížku a tak jsem sáhla po téhle. Téma "vztah učitelky se studentem" mě spíš odrazovalo, není to téma, které bych vyhledávala. Ale nakonec musím hodnotit 5*. Jo, mělo to své mouchy - např. neustálé sexuální napětí mezi Annou a Týdžejem a skoro bezedné hygienické potřeby i po takové době, epizoda se žralokem byla spíše úsměvná a některé situace méně reálné atd... Ale bylo to opravdu hodně čtivé a zajímalo mě, jak to celé nakonec dopadne. Bavilo mě, jak se střídaly v kapitolách pohledy obou postav. Asi to nebude kniha, ke které se budu vracet, ale čtení jsem si opravdu užila :)

salča
19.03.2018 5 z 5

Tak nějak jsem neustále odkládala čtení této knihy,jelikož jsem nic moc od ní nečekala.
Ale po jejím otevření jsem se do příběhu tak začetla,že jsem ji nakonec přečetla během jediného dne.
Postavy jsou sympatické,děj poutavý,střídání z pohledu hrdinů super.
Je to moc pěkné,romantické, odpočinkové čtení.
Konec příběhu byl přesně takový,jaký jsem si pro oba hrdiny přála.

Lucissia
21.02.2018 5 z 5

Dobrá kniha, dobrý příběh. Autorka se příliš nepitvala v nitru postav, což je na jednu stranu fajn. Někdy mi tam přišlo příliš náhod najednou a druhá polovina knihy se mi zdála slabší. Jinak ale hodnotím pěti hvězdami a jsem ráda, že já jsem se na takovém ostrově neocitla. :-)

Bitty666
03.01.2018 3 z 5

No...být zachráněn v momentě, kdy mi dojde sprcháč a šampon,tomu se říká z pr**** klika. Na můj vkus teda měli až moc štěstí a zásob,mohlo to být větší dobrodružství a boj o přežití. I když pár lepších momentů to mělo. Konec sladký jako cukrová vata. V rámci žánru 50%.