Na ostrově

Na ostrově https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162955/bmid_na-ostrove-HZi-162955.jpg 4 533 165

Na Maledivy se většinou jezdí na dovolenou. Třicetiletá učitelka Anna však bude na jednom z jejich ostrovů trávit léto neobvyklým způsobem. Má pomoci šestnáctiletému Týdžejovi dohnat školu, kterou zameškal kvůli boji se zákeřnou chorobou. Ani Týdžej si nepředstavoval, že bude trávit prázdniny s rodiči někde daleko od Chicaga a kamarádů. A ještě k tomu ležením v učebnicích. Jenže letadlo s Týdžejem a Annou za mladíkovou rodinou nikdy nedorazí. Po ztroskotání hydroplánu skončí na opuštěném ostrově, odkázáni jeden na druhého. Debutový román mladé americké autorky, který se okamžitě po vydání stal bestsellerem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

On the Island , 2012

Evaho73
05.12.2017 5 z 5

Kniha, ku ktorej som sa dostála iba náhodou a nemala som od nej veľké očakávanie. Príjemne ma však prekvapil príbeh tridsiatničky a dospievajúceho chlapca - učiteľky a jej študenta. Najskôr sa zaoberali iba ako prežiť po páde ich lietadla na opustenom ostrove. Po dlhých mesiacoch zdolávania nástrah súvisiacich zo životom na ostrove sa zrazu z utiahnutého chlapca stáva príťažlivý muž..... Začína sa rozvíjať ďalší príbeh nerovného vzťahu plného predsudkov, kde sa navyše obidvaja stroskotanci musia vyrovnávať s realitou civilizovaného života.
Dej príbehu má spád, autorka pútavo opisuje prostredie ako aj konanie a vnútorné pohnútky aktérov príbehu.
Odporúčam všetkým, ktorí obľubujú dobrodružstvo okorenené láskou.

Zdeňula
22.10.2017 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře a rychle. Děj byl napínavý až do konce knihy :-) . Doporučuji knihu třeba na dovolenou...

LilianaFalcon
10.10.2017 5 z 5

Nevim, proc jsem tak dlouho odkladala cteni tehle knihy. Vlastne vim, protoze mi vekovy rozdil hrdinu prisel fakt divny... Ale uz po par strankach jsem pochopila, ze prave to je kouzlo cele knihy.
A nejvic me dostalo: "Tata rika, ze nas asi nebude moct dostat na komercni let kvuli 11. zari." "11. zari? Co to je?" "Nevim."
Jakoby mi teprve pak doslo, jak dlouho a jak odriznuti na ostrove byli.

KTera
09.10.2017 5 z 5

Krásný a strhující příběh. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Přečetla jsem jedním dechem.

lucie2371
04.10.2017 5 z 5

Tohle byla jedna z nejkrásnějších romantických knih! Byl to tak krásný příběh plný napětí a lásky. Škoda že autorka nemá i jiné knihy :-\

mautina7
30.09.2017 4 z 5

Musím říct, že těch šťastných náhod na ostrově bylo až přehršel. To mě skoro až donutilo knihu odložit. Ale nakonec jsem ráda, že jsem dočetla. Cíťové jako já si přijdou na své :)

IsobelleFarbs
05.09.2017 4 z 5

Za mně super počteníčko, ale na začátek bych měla říct, že pokud vám vadí klišé, předvídatelnost nebo filmy, knihy typu Modrá laguna, tak tahle kniha opravdu není pro vás.
Ale já mám Modrou lagunu celkem ráda.
Toto je rozhodně odpočinková četba, takže od ní nečekejte žádné zvraty a překvapení. Musím uznat, že postavy byly velmi sympatické, jak Anna, tak Týdžej (i když psaní toho jména takhle mi opravdu trhá oči, ale ono je to tam fakt tajhle napsáno). Líbilo se mi jejich myšlení, trable a starosti. Víc k nim a celé knize asi nemám co dalšího dodat. Ale rozhodně tuto knihu mohu doporučit.

jankaander
28.08.2017 5 z 5

Super počteníčko,doporučuji.....

veskr
18.08.2017 3 z 5

Výborná kniha pro oddechové čtení, ale možná nedoporučuji v případě, že se chystáte na dovolenou letecky. Mohlo by to vnést pochybnosti o správně zvoleném způsobu dopravy. Ale jinak pohodová knížka.

bekule
18.08.2017 5 z 5

Co říct když vše už bylo níže řečeno. Snad jen to že po dočtení jsem nedokázala začít číst další knihu, pořád jsem se musela k Anně a TJ vracet a nakonec to dopadlo tak že jsem ji přečetla téměř celou ihned podruhé. Moc mi vyhovovalo střídání kapitol, jedna z pohledu TJ a další za Annu.

VeronikaSas1
01.08.2017 5 z 5

Úžasná kniha s překrásným příběhem.Knihu jsem přečetla za 3 večery :-)

Papaja1
30.07.2017 4 z 5

Moc pěkně napsaná kniha, četla se úplně sama a ty krátké kapitoly k tomu jen dopomáhaly. Zaujalo mě to rozdělení děje po 100 stránkách, po první stovce "hop", po druhé "juchu" a třetí stovka konec. Ten konec mi přišel teda dost nerealistický a přislazený, ale jsem za něj v podstatě ráda a zároveň se trochu bojím, že v něco takového budu též doufat.

bastina
17.07.2017

Áno, bola tam zakázaná láska, romantické klišé, ale nevadilo mi to. Prišlo mi to prirodzené, veď byť na ostrove niekoľko rokov a neukojiť túžby, ba asi nešlo.
Spoločné zážitky, úskalia,boj o prežitie a ani ja som nevnímala chlapca ako chlapca. Asi to tak malo byť.
Celkovo kniha nebola zlá, poukazovala na to, aké by to bolo keby. Zamyslela sa som sa aj ja, či by som bola schopná prežiť a odolať.
Už po nej nesiahnem, ale som rada, že som si ju prečítala. Niekedy treba aj takéto.

DatabazeKnih100
01.06.2017 3 z 5

Této knize jsem dala šanci díky Čtenářské výzvě a nelituji času, který jsem strávila jejím čtením. Příběh odehrávající se na ostrově se mi líbil. Závěr již o něco méně. Nicméně hodnotím kladně.

romca2012
28.04.2017 5 z 5

Ufff. Můj první komentář tady. Kniha, kterou jsem dočetla včera a pořád na ní musím myslet. Příběh odehrávající se na ostrově člověka dokáže strhnout a nemůže se od toho odtrhnout. Jak se setkali se svojí rodinou , tak mi i slzička ukápla. Fandila jsem jejich vztahu a vadilo mi, jak je každý odsuzoval. Týdžej byl dospělejší, než kdokoliv. Jsem ráda za šťastný konec. :)

Dolik13
13.04.2017 5 z 5

Přiznávám se, jsem chlap a kdybych si měl knížku přečíst dle přebalu, tak bych si jí určitě nevzal. :) Ale téma "Robinsona" se mi vždycky zamlouvalo, a z této knížky jsem byl nadšený. Výborně napsané charaktery. Anna musela být fakt kus a Týdžej (nechápu ale moc to počeštění) správnej puberťák, ze kterých se stal chlap. Neustále se něco dělo a drželo mě to v napětí, jak to skončí a konec se mi hodně líbil. Rozhodně doporučuji.

novina
14.03.2017 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, strhující příběh mě vtáhl do děje. Konec trošku slabší, ale i tak dávám plný počet.

Arsi
09.03.2017 5 z 5

Velmi pěkně napsaná kniha plná strhujících momentů. Donutí to člověka se nad sebou zamyslet. Doporučuji.

pestas
05.03.2017 5 z 5

Kniha me velmi mile prekvapila. Velmi strhujici pribeh, zajimave momenty a misty jsem se musela skutecne zamyslet i sama nad sebou a svym uvazovanim, kdyz obcas lpim na malickostech a jak je to malicherne. Rozhodne to neni zadny obycejny romanek, ale pro me naopak kniha, ktera me prekvapila svou hloubkou, i kdyz jsou tam momenty, ktere jsou asi dosti nepravdepodobne a konec je spis takova pohadka, ale i tak knihu mohu vrele doporucit dal.

Květi62
03.02.2017 5 z 5

Tato kniha splňuje 9. bod čtenářské výzvy /může se použít i pro bod 2/. To byl důvod, proč jsem si ji koupila. Přečetla jsem ji velmi rychle, protože jsem musela číst stále dál a dál. Hezký, strhující příběh již od první stránky. Konec trochu jako v pohádce. Ale určitě doporučuji.