Na ostrově

Na ostrově https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162955/bmid_na-ostrove-HZi-162955.jpg 4 533 165

Na Maledivy se většinou jezdí na dovolenou. Třicetiletá učitelka Anna však bude na jednom z jejich ostrovů trávit léto neobvyklým způsobem. Má pomoci šestnáctiletému Týdžejovi dohnat školu, kterou zameškal kvůli boji se zákeřnou chorobou. Ani Týdžej si nepředstavoval, že bude trávit prázdniny s rodiči někde daleko od Chicaga a kamarádů. A ještě k tomu ležením v učebnicích. Jenže letadlo s Týdžejem a Annou za mladíkovou rodinou nikdy nedorazí. Po ztroskotání hydroplánu skončí na opuštěném ostrově, odkázáni jeden na druhého. Debutový román mladé americké autorky, který se okamžitě po vydání stal bestsellerem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

On the Island , 2012

koki.veru
27.01.2017 5 z 5

Velmi povedena knizka. Jsem opravdu moc rada,ze jsem si ji diky ctenarske vyzve mohla precist. Cekala jsem klasickou romantarnu,ale byla jsem velmi prekvapena. Napinavy dej,prijemne postavy. Proste super.

kik68
24.01.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Začetla jsem se okamžitě a nemohla se odtrhnout. Když jsem musela dělat jiné věci, tak se moje myšlenky ubíraly úplně jiným směrem a to na ostrov za TJ a Annou.
Čtivý příběh, který mě prostě celou pohltil a pustil mě až s poslední stránkou. Epilog mi přišel miloučký a přesně se hodil k celému příběhu.
Určitě doporučuji přečíst.

cukrovka
23.01.2017 5 z 5

Strhující příběh o přežití ztroskotání a životě na ostrově. I o tom jak je těžký návrat zpět do civilizace. Doporučuji.

Tesset
19.01.2017 4 z 5

Parádní knížka, která se četla sama. V reálu by to všechno tak krásně jistě nevyšlo, ale o tom by nikdo číst nechtěl. Skvělá zábava přečtená jedním dechem. Doporučuji.

Daenerys
30.11.2016 3 z 5

Taková dobrodružná romantika. Děj má spád a to hned od první stránky. Dobrodrůžo na ostrově mě vážně bavilo, ačkoli bylo místy nedotažené, až nereálné. Pro mě knížku trochu zabil konec, ale věřím, že spoustě čtenářkám se právě takový konec, jaký autorka zvolila, bude zamlouvat.

soltera
01.11.2016 5 z 5

Pekný príbeh bez debaty.
Autorka vydala pokračovanie knihy - novelu UNCHARTED, kde nájdeme mnohé odpovede na otázky, ktoré táto kniha nezodpovedala. Žiaľ nikto ju už nepreložil.

susinka
17.10.2016

Tuhle knihu jsem měla ve čtečce dlouho a né a né se k ní dokopat. Teď nadešel její čas a já jí měla přečtenou za pár nocí. Děj byl jiný než ostatní, už ten věkový rozdíl byl zajímavý...
Jen mi nešlo do hlavy, že potřebujou ulovit ryby, a ejhle!! Vyplavil se kufr.. těch náhod tam bylo docela dost.
A ten věkový rozdíl bych tam až tak neřešila.. moje mamka má přítele, který je mladší o 16 let :-D
Takže za mě asi jo a pokud vyjde další kniha, asi do ní půjdu ;-)

Baraliska
29.08.2016 3 z 5

Zajímavá, překrásná, napínavá, dojemná, romantická knížka s větší špetkou dobrodružství. Tak bych to přídavnými jmény popsala já :).

vlastus52
12.08.2016 5 z 5

Velmi čtivá, romantická kniha, kterou nelze odložit :-)

Pavouček2
10.08.2016 4 z 5

Super, jen jsem nechápala, proč byla ze začátku na ostrově furt v kalhotách, já bych tam lítala hned od začátku ve spodním prádle :-D

dasa4663
31.07.2016 5 z 5

Tak tahle knížka mě opravdu nadchla:-)neustále se tam něco dělo:-)doporučuji všemi deseti :-)

Haňulec
24.07.2016 5 z 5

Kniha která opravdu dokáže člověka připravit o čas. Začnete číst a nevíte kdy máte skončit. V příběhu Týdžeje a Anny naleznete vše po čem toužíte.....dobrodružství, překvapení, přátelství a nakonec i nekonečnou lásku s krásným koncem. Knihu mohu jen doporučit :-)

dudunka
23.07.2016 5 z 5

Krásné :)

HedušKoč
20.07.2016 5 z 5

Moc hezká kniha, přečetla jsem v rekordním čase, pořád mě to hnalo dál, jak to dopadne.

Alienn
13.07.2016 4 z 5

Příjemná knížka, která mě vtáhla do děje. Část na ostrově měla pro mě větší spád, ale celkově se mi kniha opravdu líbila.

JajaCZ
07.06.2016 5 z 5

Oddychovka! Síce niektoré "náhody" na ostrove boli neuveriteľné a prehnané, no aj tak sa kniha čitala krásne. Bavila ma viac časť odohrávajúca sa na ostrove, ale časť po návrate bola napísaná dosť presvedčivo. (Odsudzovanie vzťahu kvôli vekovému rozdielu, problémy s hľadaním práce, prehodnocovanie perspektívy vzťahu. ) Knihu odporúčam pre romantické duše, ktoré rozmýšľali už niekedy nad tým, aké by bolo stroskotať na opustenom ostrove....kniha vám d odpovede :)

chytahana
20.05.2016 5 z 5

Super oddychovka, přečteno za noc. Určitě doporučuji

K.Lara
10.05.2016

velmi čtivá, romantická hovadina, kterou nebudete schopni odložit :)

kytarka
05.05.2016 5 z 5

Krásná kniha. Vytáhla mě do děje. Stránky utíkají neskutečnou rychlosti. Nechtěla jsem knihu odložit.

evelýny
26.04.2016 4 z 5

Neobvykle obvyklý příběh lásky. Navzdory lehce předvídatelnému konci se mi kniha velmi dobře četla. Několikrát jsem nad ní zatoužila po soukromém ostrově. Jako oddychovka dobré. Osobně bych tuto knihu ohodnotila 60%, ale moje dcera se od ní nemohla odtrhnout, takže dávám o jednu hvězdu více :-)