Na ostrově

Na ostrově https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162955/bmid_na-ostrove-HZi-162955.jpg 4 533 165

Na Maledivy se většinou jezdí na dovolenou. Třicetiletá učitelka Anna však bude na jednom z jejich ostrovů trávit léto neobvyklým způsobem. Má pomoci šestnáctiletému Týdžejovi dohnat školu, kterou zameškal kvůli boji se zákeřnou chorobou. Ani Týdžej si nepředstavoval, že bude trávit prázdniny s rodiči někde daleko od Chicaga a kamarádů. A ještě k tomu ležením v učebnicích. Jenže letadlo s Týdžejem a Annou za mladíkovou rodinou nikdy nedorazí. Po ztroskotání hydroplánu skončí na opuštěném ostrově, odkázáni jeden na druhého. Debutový román mladé americké autorky, který se okamžitě po vydání stal bestsellerem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

On the Island , 2012

Clairka
25.08.2013

Mě se kniha moc líbila. Dlouho jsem se k ní přemlouvala, nakonec jsme si jí vzala na dovolenou kde jsem jí přečetla za jeden den a pak litovala, že nemám další.... :-D Fakt se do ní krásně začtete a vžijete se do příběhu... doporučuji :)

Brabikate
23.07.2013 4 z 5

Skvěle napsané prázdninové čtení, které bylo ale pro autorku sázkou na jistotu. Podobné téma tu už totiž bylo tisíckrát, nicméně pořád baví a táhne.

Ivadus
22.07.2013 5 z 5

Příjemné oddychové prázdninové čtení, takový kvalitní román pro ženy. Spousta romantiky, ale i pár věcí k zamyšlení.

Morsie
17.07.2013 4 z 5

Nevěděla jsem co čekat, ale i tak jsem se do knihy pustila. Jsem za to opravdu ráda, protože se to vážně vyplatilo. Je to krásný, napínavý i oddechový příběh, který se čte opravdu snadno. Rozhodně to není nějaká laciná červená knihovna. To vůbecn ne, Na ostrově má na mnohem víc. Za příběh jsem opravdu ráda. Pobavila jsem se, bylo mi jich líto i jsem jim záviděla. Na ostrově splňuje všechny atributy dobré knihy.

evasamankova
13.07.2013 5 z 5

Příjemné a velké překvapení. Skvělá kniha, která se četla prostě sama. Robinsonská část byla dobrodružná, místy humorná i romantická. Dějová linka po ostrovní části více vážná, občas smutná a především hodně lidská. Kvalitní kniha napsaná rychlým tempem, která má vyšší ambice než být pouhou obyčejnou červenou knihovnou. Popisuje jednak velkou touhu a vůli po životě a jednak řeší životní přání člověka a úskalí věkově nerovného páru.