Na ostrově

Na ostrově https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162955/bmid_na-ostrove-HZi-162955.jpg 4 533 165

Na Maledivy se většinou jezdí na dovolenou. Třicetiletá učitelka Anna však bude na jednom z jejich ostrovů trávit léto neobvyklým způsobem. Má pomoci šestnáctiletému Týdžejovi dohnat školu, kterou zameškal kvůli boji se zákeřnou chorobou. Ani Týdžej si nepředstavoval, že bude trávit prázdniny s rodiči někde daleko od Chicaga a kamarádů. A ještě k tomu ležením v učebnicích. Jenže letadlo s Týdžejem a Annou za mladíkovou rodinou nikdy nedorazí. Po ztroskotání hydroplánu skončí na opuštěném ostrově, odkázáni jeden na druhého. Debutový román mladé americké autorky, který se okamžitě po vydání stal bestsellerem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

On the Island , 2012

rafej
23.06.2014 5 z 5

Pozor, spoilery!
Kniha se mi líbila, byla to příjemná změna mezi romantikou poslední doby, která nemá žádné další ambice. Romantickou linii musím velmi pochválit. Vývoj vztahu byl uvěřitelný a působil přiměřeně, časové skoky mi nevadily. Naopak považuji za chvályhodné, že se autorka nebála naznačit, že některé věci potřebují čas a nevyplňovala knihu zbytečnou vatou.
Jedinou vadou na knize je dobrodružná zápletka, která se trochu vymkla kontrole. Autorka nejdřív pošle trosečníky na ostrov bez jakéhokoli vybavení a po pár dnech, když už neví, jak dál, se najednou začne objevovat výbavička "téměř na každém kroku". Také mě fascinovali hrdinové, kteří si na pustém ostrově poctivě čistí zuby každý den, i když zanedbávají jiné zóny. ;-)
No a boj se žralokem a způsob záchrany matkou přírodou to už jen dokončí.
Pokud vám tedy nebude vadit "neuvěřitelný příběh", tak romantická linie rozhodně stojí za to.

Katuska88
15.06.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.
Určitě příjemná oddychová četba, která je velmi jednoduše psaná. Rychle vás vtáhne do děje.
Neměnila bych.
Sice tam bylo pár věcí "trošku přitažených za vlasy", ale zase jsem si říkala, že ano, nějaká pravděpodobnost by tam byla.

rockverun
30.05.2014 4 z 5

Obsahuje spoilery.
Knihu mi doporučila kolegyně. Po přečtení anotace jsem se lehce zděsila a ptala se jí - no doufám, že nebude s tím klukem, kterému je 16?? Docela rychle jsem se ale začetla. Pak už jsem pořád jen čekala kdy to přijde a konečně se ti dva sblíží. Trochu neuvěřitelné, že přežili tolik let na ostrově. Je to dost napínavý příběh, jen ten konec mi přišel zbytečně zdlouhavý.

debe
24.04.2014 3 z 5

Dávám jenom tak malé hodnocení, protože mi přišlo, že z toho autorka mohla vytlouct víc a příležitostí tam bylo spousta. Na můj vkus tak trochu odfláknutá oddechovka.

Lucka.79
20.04.2014 5 z 5

Krásný příběh, který mě nepustil a knihu jsem přečetla takřka za jeden den. Přemýšlela jsem, jak bych já sama zvládla tuto situaci - ocitnout se na opuštěném ostrově, snažit se přežívat a zachovat si to malé zrnko naděje na záchranu. Oblíbila jsem si oba hlavní hrdiny ... vývoj jejich postav, tak jak ho autorka vyobrazila se mi také moc líbil.
Kniha určitě stojí za přečtení ...

Šárka5875
05.04.2014 5 z 5

Moc hezká knížka, přečetla jsem ji téměř na jeden zátah. Nejdřív se mi zdálo, že je psaná strašně jednoduchým způsobem, ale nakonec možná i v tom spočívá její kouzlo. Za přečtení určitě stojí.

Venezia
22.03.2014 1 z 5

O čom tá kniha je? O stroskotaní na ostrove, doučovaní, rakovine, tikaní biologických hodín alebo o vzťahu dospelej ženy a chlapca? Ktovie, lebo autorka sa venuje každej téme len povrchne. Hlavne, že všetky končia happy-endom. Sorry, spoiler. Bod dávam mojim dvom obľúbeným postavám, bez ktorých by kniha ani nemala zmysel: Sliepke a Kostlivcovi.

amysa
02.03.2014 5 z 5

Knížku jsem přečetla za jediný den a moc se mi líbila! Určitě ji můžu doporučit všem, kteří hledají příjemnou, nenáročnou a místy i lehce napínavou oddychovku:-) Zajímavý příběh novodobých Robinsonů, dle mého, za přečtení určitě stojí. Chvílemi jsem byla na ostrově s nimi, prožívala slasti a strasti opuštěného ostrova a chvílemi i jejich boj o život.... Oba hrdinové příběhu Anna i Týdžej jsou velcí bojovníci, sympaťáci a...........víc už neprozradím, zkuste se do jejich života na ostrově sami ponořit! Nudit se určitě nebudete:-)

Ankavi
01.03.2014 5 z 5

Knihu jsem si pro jedno zimní odpoledne zvolila díky výběru v knihovně náhodně - a nelituji. Rozvinul se přede mnou překvapivě silný příběh, žádná laciná "robinsonka". Moc se mně líbil zejména závěr knihy, psychologické aspekty společenského (ne)přijetí situace, do níž se hlavní hrdinové dostali. Stojí za přečtení, řadila bych ji spíše k lehčímu, ovšem kvalitnímu žánru knih, u kterých si odpočinete, ale zároveň vás donutí k zamyšlení a obohatí vás.

ŠárkaD.
21.02.2014 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, krásně se četla. Moc se mi líbilo, jak se z ostrova dostali. Vzhledem k té hrůze kolem to bylo (i když jen smyšleně) úžasně pozitivní.

klarka61
09.02.2014 4 z 5

Knižka se hezky četla, ale ty časové skoky mi nepřišli moc chytré.

Brambram
08.02.2014 4 z 5

Má přesně to, co od romantické knihy očekávám, za necelé tři hodinky jsem měla přečteno,ale tak krásně jsem si u toho odpočinula. Na oddech naprosto ideální a mohu jen doporučit.

Moniisek
05.02.2014 5 z 5

Velice nádherná kniha. Příběh mě upoutal a nešlo se odtrhnout.

barborelka
23.01.2014 5 z 5

Dovolím si trošku nesouhlasit s komentářem níže, delfíni jsou schopni dokonce žraloka usmrtit a to tím jak do něj strkají rypáky, mohou mu poškodit i vnitřní orgány, což má pak za následek smrt! Je to romantická kniha ne autobiografie, tudíž je děj lehce nadsazený, ale s tím se u romantické knihy musí počítat ;-)

barborelka
05.01.2014 5 z 5

OBSAHUJE SPOILERY

Tak tohle byla teda síla, už dlouho jsem nečetla tak pěknou knihu, která by ve mne zanechala tak krásný pocit uspokojení.
Knihu mi doporučily holky z práce, prý je fakt krásná...sem si říkala, tak oni ztroskotají a ona tam potká nějaké Robinsona či co...a když jsem se dočetla o kom je vlastně dějová linka byla jsem lehce v šoku :-)
Je to opravdu krásný, emotivní příběh dvou nejen věkově odlišných lidí ale i o obrovské vůli přežít a vše překonat. Když jsem knihu četla celý příběh jsem představovala v hlavě co bych dělala já, dokázala bych vůbec přežít x let na opuštěném ostrově....uff

Moc se mi líbila forma vyprávění každá kapitola z pohledu TJ nebo Anny i potom co se odehrávalo po jejich zachránění ( tiskovka- jak dokáží být lidé zlí, úmrtí rodičů, pracovní problémy aj.....

Knihu doporučuji všemi 20. Pokud bude filmové zpracování, tak se na něj velmi ráda podívám.
Ale teď nějaký čas nechci nic číst, abych mohla příběh krásně vstřebat...:-)

nika123
01.12.2013 5 z 5

Co k tomu říct, mám ráda šťastné konce.Krásná knížka, vyprávění z pohledu muže a ženy bylo skvělé. Knížku rozhodně mohu doporučit.

PiperW
15.10.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších a dost možná i nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla. Stejně jako kdysi Robinson Crusoe na základce i tato kniha mně naprosto dostala. Krásné a poutavé čtení, rozhodně mohu jen doporučit milovníkům románů, napětí i oddechového čtení :)

Wahlker
14.10.2013 5 z 5

Na začiatku som nevedela, čo od nej môžem čakať, ale tak príbeh bol veľmi pekný. Páčil sa mi, hoci sa v preklade objavilo aj pár preklepov. Aj tak ju môžem odporúčať

magnolia
30.08.2013 4 z 5

Překvapivě působivý a čtivý příběh o přežití po ztroskotání, jednoduše napsaný, z pohledu muže a ženy - to se mi moc líbilo. Poslední třetina knihy řeší jejich situaci po zachránění, to bylo také zajímavé. Vadilo mi snad jen v závěru to až moc "dokonalé štěstí", v té Americe je všechno tak jednoduché:) Taková oddechovka pro ženy. Četla jsem ji kvůli zdejším recenzím - a nelituju.

Kačík
30.08.2013 5 z 5

Super knížka, četla jsem ji jedním dechem a na konci zamáčkla slzu dojetí, jak dobře to dopadlo.