Vesmír versus Alex Woods

Alex Woods si uvědomuje, že jeho život nezačal zrovna konvenčním způsobem. Vyrůstá jen s matkou, která je navíc jasnovidka, a je mu naprosto jasné, že za to tu a tam schytá od kluků nakládačku. A ví taky, že se někdy můžou přihodit i ty nejnepravděpodobnější věci – má jizvu jako důkaz. Zatím ale ještě netuší, že ze setkání s mrzoutským samotářem, vdovcem panem Petersonem, vznikne nečekaně přátelství, v němž se naučí, že člověk v životě dostane jen jednu šanci. A že se musí rozhodnout co možná nejlíp....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/164547/vesmir-versus-alex-woods-164547.jpg 4.6101

The Universe versus Alex Woods (2013)

Vydáno:, Argo

Toffee
17. listopadu

Nepatřím do cílové skupiny mladších čtenářů, ale byla jsem zvědavá. Úvodních cca 100 stran s meteoritem se mi trochu vlekly, ale od setkání s panem Petersonem to bylo jako s Popelčiným oříškem. Vyloupl se z toho opravdu hezký, jemně vtipný příběh o přátelství a důstojném umírání. Už jen za odvahu vybrat si tak těžké téma a nesklouznout k lacinému melodramatu si autor a knížka zaslouží vysoké hodnocení. Nemluvě o složené poctě Kurtu Vonnegutovi.

Nikei

Neuvěřitelně perfektní kniha, autor má nesmírně povedený styl psaní. Jedním z motivů knihy je smrt, kterou autor krásně zpracoval do čtivého příběhu.

mekkejla

Hodně jsem se na ni těšila a nakonec i předčila má očekávání. Trochu bych vytkla to,že příběh začíná koncem,takže v určitou chvíli děj postrádá takové napětí,ale chápu,že o tom tato kniha primárně rozhodně není. Jinak můžu jen doporučit.

Sandalkar

Po delší době kniha, která mě ke svým stránkám doslova přikovala. Velmi hezky a rychle se čte. A příběh? Nabízí zajímavý pohled na smrt. Knížka ukazuje o co vlastně člověku v jeho posledních dnech jde a rozhodně není nudná nebo přehnaně sentimentální. Doporučuji k přečtení...

kaja77

Alex Woods byl prima.prijemne čtení o přátelství dvou odlišných jedinců, kteří si toho vzájemně mnoho dali. Mohu jen doporučit.

JenG
30.10.2017

Dokonalé!

Majollica
08.02.2016

Alex Woods je výjimečný v mnoha ohledech. Nejen díky kuriózní nehodě, která ho potkala v 10 letech, či na jeho věk celkem neobvyklé zálibě v exaktních vědách, především astronomii, ale hlavně díky své čisté duši. Vesmír si pro něj uchystá nejedno překvapení a on se k nim staví po svém: s neochvějnou logikou i smyslem pro humor, a pokaždé věrný svým morálním zásadám. Jeho příběh o ryzím přátelství je silný, dojemný a krásný, a jako takový i nesmírně osvěžující.

tatjana1737
02.10.2015

Nádherná kniha a netradiční námět - o umírání a smrti. Po přečtení jsem byla hodně zasažena a začala přemýšlet nad tématem, které v naší společnosti nepatří právě mezi small talk. Knihu mi doporučila maminka, která při sledování seriálu Život je p(l)es prohlásila, že na něj kouká proto, že je o starých lidech a umírání, a ona už k tomu má blízko :-). Knížka mi pomohla uchopit to, nad čím její vrstevníci možná již běžně přemýšlejí a co je pro nás zdánlivě daleko, i když se nás to týká. Doporučuji čtenářům, kteří chtějí být "hluboce zasaženi", jak mi napsala kamarádka, které jsem titul doporučila.

suezie
04.07.2015

Jak už zde bylo zmíněno, i mně Alex připomínal některé postavy z dříve čtených knih. Především to byl Christopher z knihy Podivný případ se psem a Don z Projektu manželka. Celkově to je sympaťák. Vžila jsem se do jeho postavy... skoro jako bych ho i znala, jako kdyby byl mým reálným kamarádem.
Bez něj bych nevěděla, kdo je Kurt Vonnegut, jaký je rozdíl mezi meteoroidem, meteorem a meteoritem a Geschwindigkeitsbegrenzung by bylo španělskou vesnicí. I z toho důvodu musím říct, že mi ta kniha něco dala. Nejen fakta..
Nejvíce mě zaujalo asi posledních 80 stran, kdy se rozvíjí ten smutný příběh s panem Petersonem. Nevím, jak ostatním, ale mně se tento příběh četl strašně pomalu, táhl se, i přesto na něj však budu vzpomínat jen v dobrých barvách ;)

Sobotikova
16.06.2015

"S knihou jsem si nepřipadal jako vězeň světa, který se smrskl na pár metrů čtverečních. Opustil mě pocit, že se nemůžu hnout z postele ani z bytu. Vlastně, říkal jsem si, jsem vězněm jen své mozkovny, a to není zase tak zlé. Můj mozek, s malou pomocí mozků jiných lidí, mě dokáže přenést na některá pěkná zajímavá místa a vytvářet nejrůznější báječné věci. Došel jsem k názoru, že můj mozek - navzdory jeho nedostatkům - koneckonců není to nejhorší místo na světě, kde lze strávit čas."

Danielka001
28.03.2015

Nádherná kniha ....... velmi citlivé téma; musím říci, že jsem se dozvěděla spoustu věcí o euthanasii i vesmíru... což bych od sebe nikdy nečekala, že tato témata mne zaujmou takovým způsobem. a za to děkuji této knize

simlenka
01.02.2015

Velmi ctive a krasne... Po precteni nekterych komentaru jsem cekals trochu vice informaci o vesmiru a mozku, klidne bych jich zkousla vic, protoze byly velmi zajimave. Alex je... uzasna postava, zavidim panu Pettersonovi, ze mohl byt jeho pritel... Kniha takrka pro kazdeho od cca 12ti let

Liiiii
14.11.2014

Musím přiznat, že se u mě často střídala přitažlivost knížky. V jednu chvíli mě velmi bavila a pak v další kapitole zase nudně unavila (především vědecké části). Druhá půlka knížky od setkání Alexe s panem Petersonem je mnohem lepší. Tam už měla kniha spád a několikrát jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Ale celkově je kniha velmi humorná a citlivá. Vztah Alexe a pana Petersona mě úplně dostal. A ke konci knihy už jsem jen slzela a slzela. Je to moc hezká knížka.

Verrrunka
11.11.2014

Strašně milé překvapení! Po knize jsem sáhla úplnou náhodou, aniž bych předem četla nějaké recenze. Prostě mě zaujal název a obálka. A po přečtení pár prvních stránek jsem nestačila valit oči. Příběh je trochu absurdní, trochu vtipný, ale zároveň vážný, smutný a neuvěřitelně lidský.
Jak už zde někteří psali, postava Alex trochu připomíná hlavního hrdinu z knihy Podivný případ se psem a lehce mi kniha také připomněla Staříka, ale určitě nešlo o nic tak komického.
Po dočtení mi bylo smutno, ale takové to hezké smutno, když víte, že to tak má prostě být a je to správné.
Navíc se člověk dozví spoustu zajímavých informací o vesmíru, Kurtu Vonnegutovi a mozku. Zdánlivě jsou to témata, která nemají nic společného, ale kniha vám ukáže, že tím pravým pojítkem je právě hlavní hrdina Alex.

Opravdu jsem okouzlená!

Tarrei
09.11.2014

Tato kniha se zařadila mezi mé nejoblíbenější. Je naplněná humorem, přátelstvím, emocemi a vědou. Zkrátka příběh Alexe Woodse mě velmi uchvátil. Autor si skvěle rozložil děj, takže mě kniha navnadila hned od začátku. Musím také pochválit překlad, který byl bezchybný. Samotný příběh je jakýmsi kouzlem, něčím pozoruhodným. Knížka mě znovu utvrdila, že stojí za to číst!

iz67
26.10.2014

Hodne ctive. Věty hezky klouzou a pěkné to odsypa. Nakonec však čtenář zjisti, ze úvod tu byl pouze proto, aby kniha mohla mluvit prave ke mne (každy si přeci mysli, ze je jiný nez dav). A pak uz je to jen navod, jak se postavit správně k jedné životní situaci.

EllieGriffin5
16.03.2014

Přečetla jsem ji jedním dechem. Knížka je čtivá, zajímavý příběh, skoro bych řekla, že by si ho užilo i dětské publikum.

kneslova
17.12.2013

Ještě nejsem u konce, ale už musím napsat, naprosto úžasná kniha, dala bych víc než pět hvězdiček,
ač se jedná o velice vážné věci, není to smutné, je to vtipné a velice milé. Skvěle napsané, jsem překvapená a potěšená.

tyranosaurus
01.08.2013

Ze začátku jsem měla i menší deja vu a připomnělo mi to knihu Vernon Bůh Little. Kniha je moc krásná. Brečela jsem více než jednou. Oprávněně!

Kituska
30.07.2013

Zase jsem po dlouhé době bulela u knihy jak želva.

magnolia
22.07.2013

Kniha chytne hned od začátku, kdy ještě nevíme o co tu jde. Okouzlí nás hlavním hrdinou a jeho vtipnými postřehy, dalšími postavami (Ellie, p.Patersson), které zaujmou a pobaví. Hrdina se sympaticky přizpůsobuje situaci, zvládá neuvěřitelně mnoho, při tom dospívá. Malinko jsem odbývala fyzikální pasáže, ale příběh je to krásný.

Newt
18.06.2013

Krásná a chytrá kniha..... Přečteno jedním dechem......... Ještě to v sobě musím zpracovat......

přátelství prvotina epilepsie meteority genialita

Gavin Extence

Gavin Extence