Myši

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Každému jednou dojde trpělivost. Šestnáctiletá Shelley a její matka jsou jako šedé myšky – nervózní, plaché a přeochotné. Je snadné je využít a zneužít, což si dobře uvědomoval otec Shelley i její spolužačky ze střední. Právě před nimi uprchnou matka s dcerou do nového domova na venkovské samotě, kde obě nečekaně rozkvetou a svět se zdá konečně snesitelným místem. Nově nabytý klid však záhy naruší lupič, který se jedné noci vloupe do domu. Shelley se probudí, slyší, jak vržou schody, a v následujících mrazivých minutách se její život obrátí vzhůru nohama. Moc dobře totiž ví, že když už se kočka dostane do myší díry, neodejde bez kořisti......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76545/mysi-qbD-76545.jpg 4.1424
Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Jota
Orig. název

Mice, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (133)

Kniha Myši

Přidat komentář
Lorri
14. ledna

Koupená úplně náhodou o to víc mě překvapila. Kniha se mi líbila hodně, že jsem se k ní po cca 3 letech vrátila. Jedna z mála knih, kterou jsem četla více než 1. Super příběh.

Šebestová3
11. ledna

Téma šikany a podřízenosti, nad kterou hrdinky zvítězí je zajímavé samo o sobě, jak na to ovšem jdou, je věc druhá. Kniha mě zaujala, ale některé její okamžiky pro mne byly jak nepochopitelné, tak až komické. Z ranku těch nepochopitelných je určitě postoj matky...právničky!!!...která šikanu dcery a následné nepotrestání jejích původců řeší útěkem, aniž by se jakkoli pokusila domoci spravedlnosti??! Právnička??!! To jako really? (ano toto mě namíchlo dost :-) ostatní okamžiky byly už spíše úsměvné ve své absurditě...ubily jsme s dcerou člověka, zakopeme ho na zahradě...viděl nás soused, ale určitě si ničeho nevšiml...zakopaly jsme ho s mobilem a on teď zvoní...tak ho zas vykopem...jéééé on nechal před domem auto...někam ho odvezem, no jasnýý, jasně, že tím autem minimálně bouchnem nějaký další, ať je to ještě ujetější....a když se přihlásí komplic mrtvého zloděje: Víš co dcerunko? Odbouchnem ho taky, jediný řešení!!! Závěrečná groteska byla nejlepší: Matka mine oběť z půl metru...ovšem v tomto pohádkovém příběhu nejen, že oběť dostane naštěstí infarkt z leknutí...ale aby měl ten konec grády, po půlhodině, kdy mu dámy zavolají záchranku, se ho podaří ještě resuscitovat :-D Dávam čtyři hvězdy nikoli za thriller, ale za to, že mě kniha opravdu pobavila a vyvolala ve mně emoce a potřebu diskuse, byť třeba jinak než původně zamýšlela.


PWM
09. ledna

Dodnes mi není úplně jasné, pro koho je kniha zamýšlená - pro dospělého čtenáře působí příliš nevýrazně a prázdně, pro dopívajícího čtenáře může být naopak místy příliš explicitní a může svádět k chybné interpretaci.

Příjemné je, že se autor snaží do děje vměstnat spoustu dějových zvratů, ale děj nechává plynout téměř stejně nezúčastněně až odosobněné. Zároveň celé pojetí téměř jakoby dodržovalo jednotu místa a děje navíc s minimem postav a díky tomu evokuje divadelní jeviště, na kterém se odehrává psychologické drama.

Kniha se čte rychle a stejně rychle se na ní zapomíná.

kykyna42
11.11.2020

Super kniha,která mě úplně pohltila a ten závěr byl nejlepší.

Elsasbooks
17.10.2020

Knihu jsem poprvé četla před 8 lety a moc se mi líbila. Tehdy jsem z ní byla naprosto unešená. Po druhém čtení po osmi letech ale musím říct, že už se mi kniha tolik nelíbila. Určitě bych ji doporučila, ale spíše mladším čtenářům.

ivakola
16.09.2020

Nebylo to vůbec špatné čtení. Děj příběhu plyne tak nějak pořád stejně. Nebyla jsem touto knížkou nijak překvapena, ani pozitivně, ale ani negativně. Konec příběhu se mi líbil, nebyl úplně až tak očekávaný.

ArwenAragorn
06.09.2020

...Byla jsem myš, na to nezapomínejte. Zdálo se mi mnohem jednodušší nic neříkat, tiše se plížit, beze slova trpět a doufat, že mě nikdo nevidí, nenápadně cupkat podél zdi a hledat místečko, kam bych se mohla schovat.

Zručně napsaný psychologický román. O tom, jak se z myší stali dravci. Přiměřeně napínavé, se zvraty, ale hlavně s dokonale propracovanými postavami. Krásný vztah matky s dcerou. Oběma ženám jsem fandila, ono to ani nešlo jinak.
Ráda doporučuji!

....Něco takového jsem v životě necítila, osvobození, nádherné vzrušení, které mi proudilo žilami jako droga. Jako kdyby všechno nepřirozené ze mě spadlo a dotkla jsem se primitivní pravdy, skutečnosti starší, než je život sám. A připadala jsem si jako obr, cítila jsem se jako bůh!

janina66
22.08.2020

Moc hezká kniha. Začátek trochu pozvolný, ale pak začíná přituhovat a děj je plný nečekaných zvratů. Moc se mi líbilo jak se z myší staly kočky. Výborné čtení.

1

Štítky

šikana

Autor knihy

Gordon Reece
britská, 1963

Podobné knihy

Kniha Myši je v

Právě čtených3x
Přečtených513x
Čtenářské výzvě25x
Doporučených37x
Knihotéce173x
Chystám se číst159x
Chci si koupit20x
dalších seznamech3x