Tajemné vytí

Tajemná, napínavá a humorná četba pro všechny, kterým rodiče občas řeknou: „Ty jsi ale zvlčil!“ O velmi zlobivých dětech se žertem říká, že je vychovali vlci. A naše nepolepšitelné děti opravdu vychovali vlci! Když byly nalezeny v lesích poblíž sídla Ashton, brzy se ukázalo, že to nejsou jen tak obyčejné dětičky: Alexander své sourozence usměrňuje jemným hryzáním, Cassiopea kouše a štěká, až běhá mráz po zádech, a Beowulf se honí za veverkami s hbitostí, při níž se tají dech. Slečna Penelope Lumleyová ale naštěstí není žádná tuctová vychovatelka. Patnáctiletá absolventka Swanburnovy akademie pro nadané dívky z chudých rodin přistupuje k novému zaměstnání se vší zodpovědností. Než ale může začít s latinou a zeměpisem, musí děti napřed odnaučit zvířecím návykům. Celé sídlo Ashton je obestřeno záhadami. Kdo vůbec jsou ti tři malí divoši a jak je možné, že donedávna žili v lese? Proč starý kočí Timothy číhá za každým rohem? Podaří se Penelopě děti zvládnout a učinit z nich společenské tvory dřív, než lady Constance uspořádá slavnostní bál? A co je to proboha šotyš? Odvážná Penelope se v prostředí plném záhad neztratí, neboť i její původ je zahalený tajemstvím. Jak kdysi prohlásila Agatha Swanburnová: „Věci se mohou dít z nějaké příčiny, to ale ještě neznamená, že ji pokaždé známe.“ První kniha světově úspěšné trilogie pro děti, ale i dospělé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150125/tajemne-vyti-OOb-150125.jpg 4137

Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton 1.

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Jota

The Incorrigible Children of Ashton Place Book 1: The Mysterious Howling, 2010

Kniha Tajemné vytí

IvetKl
22.11.2020

Pořád jsem čekala nějakou zápletku a nic nepřišlo. Nevím, jestli se poustět do dalšího dílu.

Knihomolka506
29.08.2020

Skvělá kniha, kterou jsem jako dítě doslova žrala. Malé děti má přijít vychovavat mladá slečna.. Ale to by nebyl vůbec žádný problém kdyby to byly obyčejné děti.. Někde v pralesa je vychovali vlčí.. Vlčí děti. Tak se jmenuje dokument, který byl o tom natočený.

PanTydlitát
05.07.2020

"Každé noviny a webové stránky v Americe vám řeknou, že po přečtení tajemného vytí budete opravdu výt, aby už vyšla další kniha série! Já to netvrdím, ale je to opravdu kvalitní četba."
Výstižněji bych knihu popsat nedokázala.

blackoutzuzi
14.05.2020

První díl trilogie o dětech, které vychovali vlci! Jejich nová vychovatelka dělá vše pro to, aby je naučila dobrým mravům a především - odnaučila zvířecím návykům! Dobrodružné, vtipné, tajemné :)

MarMarMar007
15.11.2019

Jak kdysi prohlásila Agatha Swanburnová: „Než si knihu přečteme, vždy ji nejprve posuzujeme podle obálky." Tentokrát ale kniha opravdu nezklamala, moc doporučuji...

Knihomolka582
21.03.2019

Tuhle knižní řadu jsem četla, když jsem byla menší a musím přiznat, že mi dalo pořádně zabrat se do knížky začíst.Byla to moje taková první ,,těžší" knížka, ale postupem dalších dvou dílů jsem se do knížky plně začetla.Moc ji doporučuji.

hahahannah
15.09.2018

Tuhle knižní řadu naprosto miluju. Je to hodně čtivě napsané a děj je zajímavý a vtipný. Tajemné vytí je podle mě nejlepší díl série. Rozhodně doporučuju přečíst dětem tak od devíti let.

trudoš
21.02.2018

Román pro mládež v duchu Snicketovy Řady nešťastných příchod, kdyby jí však napsala Charlotte Brontëová. Je to milé a zábavné vyprávění, přijme-li člověk nadsázku, s jakou je zkonstruováno. Problém jsem měl pouze s absencí silnější dějové linky, která by mě udržovala v napětí či nutila hrdinům držet palce. Což ještě podtrhuje závěr, který ukáže, že se jedná o otevřené dobrodružství. A tak se z knihy stává doslova úvod k událostem příštím, nic víc. Že půjde o výchovu zvlčilých dětí (doslova), se člověk dozví z anotace a bavilo mě to prvních pár kapitol. Jenže s vršícím se počtem stran se ukáže, že Maryrose Woodová v podstatě jen předkládá jednu záhadu za druhou a odpovědi nenabízí žádné, alespoň tedy v úvodním díle ne. Což se přiznám, že z koncepčního hlediska moc nechápu, protože nápad je perfektní, ale nechat si hlavní trumfy na příště? Proč jako?
Příběh ovšem moc pěkně ilustrují obrázky Jona Klassena, jen je jich příliš málo na to, aby mé drobné zklamání obrátily v nadšené výskání.

Maryrose Wood
americká