Utajená obrazárna

Utajená obrazárna https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171087/bmid_utajena-obrazarna-171087.jpg 4 84 12

Jen díky nezměrnému úsilí slečny Penelopy Lumleyové, kurážné vychovatelky, jsou teď Alexandr, Beowulf a Kasiopea mnohem víc dětmi než vlčími mláďaty. Už si zvykli nosit oblečení. A skoro přestali výt na měsíc. Ale hlavně se dovedou ubránit nutkání, aby honili veverky po stromech. Ačkoli má slečna vychovatelka na děti dobrý vliv, vánoční večírek paní domu proměnili v hon a téměř zničili starobylé sídlo Ashtonů. Zatímco probíhají opravy, Ashtonovi s Penelopou a dětmi se přechodně stěhují do Londýna. Penelopa je v sedmém nebi, neboť hlavní město nabízí tolik možností, jak může svoje mimořádné žáčky vzdělávat. Zároveň je plné všelijakých nástrah. Třeba medvědí čepice palácových stráží dohánějí děti k šílenství, nemluvě o holubech, které v jednom kuse pronásledují. Ovšem na procházkách Londýnem se malí uličníci dozvídají také hodně o sobě a nečekaný průběh událostí poodhalí nejen jejich, ale i Penelopinu tajuplnou minulost.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Jota

The Incorrigible Children of Ashton: Hidden Gallery

veveropysk
veveropysk
12.08.2022 5 z 5

Skvělá knížka moc se mi líbila i když mi zabrala dost času dávám plný počet hvězdiček. Doporučuji.

Slunik127
Slunik127
11.04.2021 4 z 5

Sice pry kniha pro deti a mladez, ale je to opravdu ctive a vhodne I pro dospele. Vtipne, tajemne a duchaplne, napinave.

Knihomolka582
Knihomolka582
21.03.2019 5 z 5

Tenhle díl jsem milovala !!!

Pejuška
Pejuška
31.01.2018 5 z 5

Kniha je velmi poutavá, jen je v ní tolik nejasností, že z toho jde člověku hlava kolem. Nadále obdivuju Penelopu, a velmi by mě zajímalo, jak jsou všichni nějak propojeni. Ona, děti, lord...

RemiBlack
RemiBlack
28.10.2017 4 z 5

Stejně jako první díl. Dobrý nápad, hezky napsaný, asi se mi líbil i trochu víc (Oříšek). :)
Ale!
V prvním díle mi vadili nezodpovězené otázky. A tady je jich ještě mnohem mnohem víc?!? Buďto je polovina postav ztracená rodina a lord A. vlkodlak, nebo vážně nevím... Chci odpovědi. Hned.

Mišíí
Mišíí
15.08.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila více než první díl, ikdyž opravdu dlouho jsem se rozhodovala jestli ji vůbec budu číst, ale nakonec toho opravdu nelituji :). A musím si přečíst i další díly. Jen škoda, že u nás vyšly pouze první tři.

Dym
Dym
24.01.2016 3 z 5

Čtení jsem si krásně užila, opravdu krásná a oddychová knížka, ale taky občas napínavá. Už se těším až si přečtu další díl a dozvím se víc o Hrozných ze sídla Ashton a o jejich vychovatelce jejíchž původ je stejně záhadný jako původ dětí.

sisi koblizc!
sisi koblizc!
24.10.2014 3 z 5

Tento díl byl asi nejhorší, ale i tak dobré

kuceju
kuceju
01.06.2014 4 z 5

Tenhle díl mě sice bavil asi ze všech nejmíň, ale to neznamená, že ho neobdivuji. Velice se mi líbí námět, ale musím u těchto knih poznamenat jednu věc, která mi na nich hodně vadí: v prvních třech knihách se na konci vlastně skoro vůbec nic nevyřeší. Jsem zvědavá, jak to autorka všechno shrne do čtvrté knihy. Vidím to spíš tak, že bude muset napsat další díl - proti čemuž nemám žádné výhrady. =P

Marčullkas
Marčullkas
17.03.2014 4 z 5

Druhý díl mě bavil daleko víc než první kniha:) Knížka obsahovala více napětí a dobrodružství. Pomalu, ale jistě do sebe začíná zapadat hádanka celé trilogie. Občas na mě působil jako rušivý element porovnávání jak to bylo dříve a jak je to dnes. V první knize mi to tak nevadilo, ale u druhého dílu mě to celkem rušilo. Jinak hodnotím vše kladně!
Třetí díl mě láká k přečtení.

Daffodila
Daffodila
19.12.2013 3 z 5

Bohužel jsem od druhého dílu čekala trochu více. První díl mě mile naladil, ovšem doufala jsem, že dvojka mi toho dá víc, než jen spoustu otravných náznaků. Ale pořád si uvědomuji, že jde o knihu pro děti a mládež. Ale stejně.

Tiama
Tiama
09.12.2013 4 z 5

Druhý díl pobaví podobně jako první a stále zbude dost na případné odhalování tajemství v díle třetím, takže za přečtení určitě stojí.

vlci dobrodružství

Maryrose Wood