Má rodina a jiná zemětřesení

Soubor čtyř knih krátkých, částečně autobiografických humoresek o dětství, dospívání a vlastní rodině. Souborně vydané knihy povídek: To na tobě doschne, Prosím tě, neblázni, Číslo do nebe a Rodinný sjezd. S nadsázkou líčené osudy početné rodiny plné individualit za různých tuzemských režimů. V tomto velkém souboru (celkem 82 krátkých povídek) poznáme autorova pravidla konstrukce textu, jeho práce s nadsázkou, ironií- vyprávění bez výrazně vygradované pointy, spíše ukončené než uzavřené. Tím si jsou všechny povídky i jednotlivé knihy podobné, přesto v nich můžeme sledovat jakýsi vývoj i jejich různou úroveň, můžeme se spolu s autorem i zpětně zasmát nad minulým režimem, nebude to však smích nijak nezvladatelný. První dotisk vydání z r. 1998....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16958/ma-rodina-a-jina-zemetreseni-16958.jpg 4.4243
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Academia

Kniha Má rodina a jiná zemětřesení

PeterBahn
27.12.2020

Autor mě laskavě a s nadsázkou vtáhl doprostřed „jedné“ rodiny…

barunka66
12.10.2020

Laskavý humor a moudrost zároveň. Příjemné, povzbuzující čtení.
Zařazuji do letošní výzvy. Kniha začíná kapitolou: To na tobě uschne.

Gibis
28.07.2020

Velmi příjemně strávený čas s audioknihou namluvenou střídavě bratry Ivanem a Janem Krausovými. Některé povídky veselejší, některé spíš k zamyšlení, nejvíce mě bavily ty z dětství, s maminkou byla asi dost legrace :) Takže doporučuji k vylepšení nálady a vykouzlení úsměvu :)

Moncele
14.06.2020

Jde asi o druhou knihu, kterou jsem četla nezvykle dlouho. Ne proto, že by se mi nelíbila, nezaujala mě, naopak. Vychutnala jsem si každou povídku, nad spoustou z nich jsem se zamyslela, nad spoustou z nich zasmála, z některých mi běhal i mráz po zádech, protože lidé jsou v podstatě nepoučitelní... Pokud bych se chystala někam do divočiny nebo na opuštěný ostrov, mám jasno: tyhle povídky beru sebou.

tonysojka
10.06.2020

Výborná zbraň proti smutku a špatné náladě. U některých povídek jsem smál nahlas, jiných pouze usmíval. Nečetl jsem najednou, dávkoval dle nálady a času. Vyplatilo se to.

Katka2382
12.05.2020

Krásné a milé počteníčko.Rodina Krauzů se vším svým humorem.Nejvíc jsem obdivovala jejich maminku.

Kája95
21.03.2020

Povídky jsou vtipné, odpočinkové čtení

valda
29.02.2020

Souborné vydání čtyř povídkových knih Ivana Krause, staršího bratra moderátora Jana. Většina povídek se točí kolem početné rodiny Krausů a je o tom, co život v takto velké rodině přináší za situace. Jsou to takové většinou veselé příhody, i když témata, která do rodiny zasahují, jako je koncentrační tábor, rok 1968, nebo emigrace, často úplně veselá nejsou. Vše je ale psáno takovým lehkým stylem, a pokud máte rádi krátké povídky, tak určitě budete spokojeni.