Má rodina a jiná zemětřesení

Má rodina a jiná zemětřesení

Soubor čtyř knih krátkých, částečně autobiografických humoresek o dětství, dospívání a vlastní rodině. Souborně vydané knihy povídek: To na tobě doschne, Prosím tě, neblázni, Číslo do nebe a Rodinný sjezd. S nadsázkou líčené osudy početné rodiny plné individualit za různých tuzemských režimů. V tomto velkém souboru (celkem 82 krátkých povídek) poznáme autorova pravidla konstrukce textu, jeho práce s nadsázkou, ironií- vyprávění bez výrazně vygradované pointy, spíše ukončené než uzavřené. Tím si jsou všechny povídky i jednotlivé knihy podobné, přesto v nich můžeme sledovat jakýsi vývoj i jejich různou úroveň, můžeme se spolu s autorem i zpětně zasmát nad minulým režimem, nebude to však smích nijak nezvladatelný. První dotisk vydání z r. 1998....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/16958/ma-rodina-a-jina-zemetreseni-16958.jpg 4.3184
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Academia

Jana283
07. prosince

Krásné čtení. Kdybychom s takovým nadhledem, humorem a láskou dokázali všichni řešit rodinné problémy, bylo by jistě méně rozvodů a nešťastných dětí.

čef
13. listopadu

Tato kniha povídek psaných možná 30let u nichž nelze vyloučit, že jejich počátky spadají do doby, kdy autor ještě neuměl písmenka, jsem si mimořádně užil. Třeba "Na horách" nebo "Hovory do Mexika" jsem četl pro smích nezvykle dlouho. Ale i ostatní povídky jsou vyšperkovány lehce a zdánlivě nelogickými kotrmelci("někdy je k pochopení reality potřeba velká fantazie") a vypointovány tak, že nelze než z plna hrdla chválit.

Calinda

Četla jsem už před dlouhou dobou, ale pamatuji si, že jsem se hodně nasmála.

MilujuV.Huga

Ta kniha je především určená k četbě nahlas. A k tomuto účelu je ideální.
Bohužel jako knihy se jí hrozně rychle přejíte a musíte ji neustále odkládat. Asi je potřeba si najít, jak tohle dílko číst.

janarzk

Vyposlechla jsem jako audio, jedná se o záznam ze čtení Jana a Ivana Krausových. Příjemné poslouchání na odreagování, u některých epizod jsem se i docela zasmála.

Wendysek

:DDDD Co dodat?

JPBelmondo

Od autora jsem přečetla téměř všechny knížky a všechny se mi líbily. Humor, nadsázka i ironie, skvělé vyprávění, u kterého se musíte místy smát, když si to tak všechno představujete. Ač občas absurdní a bláznivé příhody, přesto báječně stmelená rodinka. Pamatuji si, že z povídek, které se týkaly manželství, jsem se nejvíce smála u povídky Klíče, potom u rozdělení oblečení (sváteční, do lesa, na úklid atd.) a pak u té, kde se autor s úžasem dozvěděl od manželky, že nemá ramena. Prostě nadmíru vtipné a zábavné.

douchová
07.08.2016

Humor, který mám ráda. Bavíme se u toho celá rodina, čteme s dětmi zásadně nahlas. :-)

Mishell14
28.07.2015

Super kniha dobře jsem se u ní bavila :)

xxtom
14.07.2015

Soubor už vydných knih a opět úžasný Ivan Kraus. Jeho knihy mám moc rád a touto se mi opět trefil do noty.

Jana_Z
26.02.2015

Kniha je humorná přesně tím způsobem, který mám ráda. A souhalsím s Lucka_89 v jejím hodocení autorovy češtiny. Za mě dávám knížce plných pět hvězdiček.

alef
23.02.2015

... a tak jsme se seznámili s celou různorodou Krausovic rodinou ... a jejich sem tam kurziozními, absurdními, rozhodně legračními zážitky. Knížka pobavila, potěšila, chvílemi jsem měla pocit, jako kdybych seděla u nich v obýváku :-) ... prostě príma pohodové čtení.

Lucka_89
25.09.2014

Nemohu si pomoct, ale přijde mi, že Češi jsou vskutku "unikátní" národ. Tolik se snaží být světoví, až zapomínají na vlastní domovinu. Ivan Kraus je spisovatel, který si podle mého zaslouží mnohem více pozornosti, než jaká se mu od českých čtenářů dostává. Není to jen jeho laskavý humor, co mě nutí číst další a další jeho knihy, ale především také krásná a jedinečná čeština, ze které umí vyždímat maximum a která zároveň dává jeho knihám punc jedinečnosti. Má rodina a jiná zemětřesení pro mě představuje knižní poklad, ke kterému se bude nadále velmi ráda vracet.

Ellis
12.08.2014

Velmi příjemné čtení, autor používá takový jemný humor. U některých kapitol jsem se nasmála fakt dost:) Rozhodně doporučuji!

Alca007
28.06.2014

vtipná,oddechová

Ladys
05.04.2014

5/5 dávám za to, že v dnešní době někdo píše tak jako Ivan Kraus. Jinak bych dal 4/5. Neříkám, že bych pukal smíchy, ale člověku to přihodí takovou usměvavou, pohodovou náladu

aneleh18
12.02.2014

Tak nějak jsem čekala víc. Zajímavý náhled do historie rodiny známého českého baviče, herce a moderátora, ale to je tak vše. Dočetla jsem, ale nějak mne to nenutí sáhnout po této knize znovu.

roro
30.11.2013

..nějak mne kniha nenadchla...ani jsem ji nedočetla..

Daniela19
06.10.2013

Pohodové humoristické čtení na podzimní večery. Kromě posledních cca 50 stran mě kniha bavila. Bohužel ale nic co bych vzala do ruky znovu.

budíček
18.07.2013

Je to už delší čas, co jsem ji četla, ale tahle knížka s rodinnými přiběhy mě bavila nejvíc, dost možná to bylo i tím, že byla první, co jsem od něj četla. Ostatní (celkem 3 další), co se mi dostaly do rukou už mě tolik nenadchly, protože mi přišly tak nějak na jedno kopyto...

Thanyss
18.06.2013

Tuhle knížku zbožňuju. Musím se smát, jen si vzpomenu na noční rozhovor rodičů, kteří se dohadují, kdo půjde dát pohlavek pozdě se navrátivšímu synovi (Otec triumfálně: Aha, takže když si ještě několikrát neuklidím ponožky, ze syna bude kriminálník) nebo když se mi vybaví Jan Kraus zaklíněný ve dveřích, aby ho otec nemohl seřezat nebo když otec v zimě honil syna po sídlišti, oba jen ve spodkách a sousedi z balkonů je povzbuzovali nebo... Ježiši, celá ta knížka je prostě vtipná!

magnolia
21.05.2013

Moc hezky napsané vzpomínky a příhody z rodinného života. Humor I.K. je jemný a dost jiný než humor jeho bratra.

tyzik.cejka
11.05.2013

moc hezké není pravda

fropetka
11.01.2013

Vyborna kniha, cetla jsem ji nekolikrat a vzdy s chuti

pajuu
02.12.2012

Skvělá knížka, vtipné příběhy u kterých mi nejednou tekly slzy smíchu.

k22

Vybrala jsem si tohoto autora, protože mě zaujal humor jeho bratra Jana Krause v talk show ,,Uvolněte se prosím." Tento humor jsem očekávala i v knize ,,Má rodina a jiná zemětřesení." Také u mě kniha velmi uspěla. Příhody rodiny Krausových mi připomněly příhody mé rodiny. Příznivcům humoristické prózy knihu doporučuji.