Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/144817/na-vine-su-hviezdy-OEg-144817.jpg 4.35574

The Fault in Our Stars (2012)

Vydáno:, Ikar (SK)

ela2710
předevčírem

Smutná, dojemná, krásna. Knižka o dvoch ľuďoch, ktorí majú/mali rakovinu v strašne mladom veku. Po prečítaní takýchto kníh sa zvyčajne dlho zamýšľam nad tým, o čo všetko tie deti rakovina obrala a o čo všetko sa obrať nedali :-) tu sa hlavní hrdinovia doslova našli, patrili k sebe, myšlienkami, názormi, humorom, vo všetkom sa mi zdali krásne zladení. Láska Hazel a Gusa bola tak krásna a čistá ako v knižke Tisíc chlapčenských bozkov medzi Poppy a Rune -om. Nebudem písať ako to všetko dopadne, ak by sa tu ešte našiel niekto kto to nečítal. Páčil sa mi štýl písania autora, páčil sa mi spôsob akým sa hlavní hrdinovia viac menej zmierili s rakovinou, sem tam som sa zasmiala pri ich humorných, či ironických poznámkach, či pri tom, ako sa pasujú títo teen ľudia so svojimi rodičmi, ktorí sú pod vplyvom choroby svojich detí, presne takí, akí by boli asi všetci rodičia na ich mieste. Sem tam som sa zasmiala, sem tam som si poplakala a sem tam som knižku na chvíľku odložila a nad všetkým sa zamyslela. Nie všetky otázky však majú odpovede. A niekedy je fajn brať prítomnosť ako niečo, čo je a neriešiť, čo by bolo, keby... Za mňa silná kniha plná silných ľudí :-)
Za mňa 5 * z 5.

Figallka

Tato kniha ve mě vzbudila neskutečné prožití děje do skutečnosti aniž bych předtím zhlédla film. Nikdy se mi nestalo, že bych se u knihy dokázala upřímně rozbrečet a nebo by mi vyskočila husí kůže! Tento příběh mi to umožnil a uložil se mi hluboko v srdci. Opravdu moc oceňuji autora Johna Greena za to jak dokázal napsat takový příběh, který musí každému zacloumat s emocemi. Tento muž musí být neuvěřitelně empatický a vyrovnaný! Dokonce si troufám tvrdit, že sám netušil jak ten příběh bude úspěšný pro mnoho mladých lidí k uvědomování si svého zdraví! Nicméně knihu doporučuji k přečtení a přeji příjemné osobní prožití děje.

DracoMalfoy

Ok, patřím do té poloviny zklamaných. Za mě ne.

Ažula

Hvězdy nám nepřály jsem četla, viděla i poslouchala. Miluju knížku a miluju i film. Citáty z této knížky asi nikdy nezapomenu asi tak, jako nezapomenu úžasný příběh Hazel Grace a Augustuse. Za mě je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Nemám nic, co bych dodala.
Pokud někdo váhá, rozhodně doporučuji přečíst.

Isew

V poslední době jsem neměla moc štěstí na knížky. Tato mi to v plné míře vynahradila. Není to standardní kniha, kde se necháte vláčet dějem a nepřemýšlíte o tom, co bude dál. Tady jsem přemýšlela téměř od počátku. Proč si Augustus vybral právě Hazel Grace, když na první pohled bylo zřejmé, že je smrtelně nemocná? Proč i předtím chodil se smrtelně nemocnou holkou? Má nějakou úchylku? Napsal Císařský neduh opravdu Van Houten? Proč se Van Houten chová, tak jak se chová? Skončí kniha taky v polovině věty? Posedlost Hazel Císařským neduhem chápu, taky jsem v jejím věku chtěla znát odpovědi na naprosto nepodstatné věci. Zkrátka se mi kniha tak nějak trefila do rozpoložení a ani filosofické pasáže, které byly tak nepravděpodobné pro 17ti letého kluka, mi vůbec nevadily.

jana1986

Milá, smutná, čtivá, inspirativní. Pro mě velmi citlivé téma, ale krásně ukazuje, že i když nám život nadělí takovou pecku, jako rakovinu, je důležité se z toho nezbláznit a nepo... Doporučuji!

sarka4699

Kniha je napsaná čtivou příjemnou formou. Jen příběh až tak příjemný není, ovšem to je život. Rozhodně stojí za přečtení!

Marekh

Ačkoliv je tato kniha určená pro mladší čtenáře, již po přečtení anotace jsem předpokládal, že mne zaujme a měl jsem pravdu.

Příběh mladých lidí, kteří se potkali a zamilovali se do sebe, postihla je však rakovina.. Líbilo se mi také, kdy hlavní hrdinka si oblíbila určitou knihu a jejího autora a rozhodla se ho navštívit v Amsterdamu společně se svým přítelem. Zároveň navštívili muzeum Anny Frankové.

Co mi utkvělo v paměti? I když člověk v životě nic nedokáže, nic po něm nezůstane, přesto je důležitý a nesmí se trápit tím, že ho svět nebude obdivovat, když zemře. Důležité je, že na něj budou vzpomínat ti, kteří ho milovali, byť by to měl být i jediný člověk na světě.

Citáty, které se mi líbily:

Bez bolesti by člověk nepoznal radost.

Některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna.

postrach

Komentovat nebudu.Přečetla jsem komentáře ostatních a je v nich vyjádřeno vše.Hrdinku příběhu,dokážu,trochu pochopit.Kdo nezažije nemoc na vlastní kůži a nemá doma nemocného pubertáka,tak nepochopí....Celkový dojem-super kniha.

sola_lupa

Cesta do duše nemocného člověka, a to hlavně po citové stránce. Dobře se čte, také i pobaví, konec dojme za předpokladu, že jste velmi citliví, jinak asi moc ne, neboť konec je dost jasný. Je to milá kniha s tím správným humorem.
Co víc dodat? Asi snad jen, že některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna.

MT23

Neskutečně dojemný a čtivý příběh.. Konec jsem obrečela.. :)

Zdenča22

Veškeré knihy, které mají tak masivní reklamu a tak velké prodejní číslo nejsou nikdy tak dobré, jaké jsou na ně recenze. Strašný patos. Naštěstí jsem od knihy nic neočekávala, takže zklamaná nejsem, ale rozhodně tuto knihu nedoporučuju, a ani po jiné knize od tohoto autora nesáhnu.

janik08

Velice dobře napsaná kniha od které se nelze odtrhnout. Přestože jsem se knihou spíše probrečela, stále jsem musela číst dál ... I když bylo jasné kam vše směřuje.
Kniha, která člověka donutí přemýšlet o životě a smrti.

Katulik86

Asi stokrat lepsi nez Kateriny... Krasny,i kdyz smutny pribeh... Diky obalce bylo fajn,vedet koho si jako Hazel nebo Guse predstavit (akorat ten pocit,ze se liba Caleb s Tris mi trosku nesedel ;) ) Ale jinak knizku vrele doporucuji!

Rea1307

Smutná kniha, která nás donutí se zamyslet nad svým životem. Hlavní hrdinové byly milí, vyjadřování autora úžasné. Určitě doporučuji.

Diego123

To nejlepší od Johna Greena. Dojemná a krásná kniha mě hned vtáhla do děje a nešlo se odtrhnout. Citáty v knize byly k zamyšlení a ihned se mi změnil pohled na svět. Doporučuji!! :))

Anastazie0810

První kniha od autora a hned se z ní stal celosvětový bestseller...pro někoho to může být jeden z nejkrásnějších milostných příběhů.. a pro jiné klišé, které jsou občas tak typické pro "love story". Pro mě je to obojí. Je to kniha, která má v sobě pár klišé, ale díky kráse toho příběhu je přehlížíte. Podle mě zatím nejlepší kniha od J. G. Filmové zpracování je taky velmi povedené. Proto dávám 5*.

LaDouceBrise
29.12.2017

Milá knížka s pořádnou dávkou humoru, protkaná existenciálně závažnými myšlenkami a úvahami jako noční obloha hvězdami.

Přestože čtenář už od začátku ví, že tyto hvězdy hlavním hrdinům prostě nepřejí, prožije spolu s nimi jejich malou věčnost a naprosto, bezhlavě a z celého svého srdce si je zamiluje.

Ačkoli se mi to podle popisu zprvu jevilo jako taková klasická červená knihovna okořeněná smutným koncem, už teď vím, že si tuhle výjimečnou knížku prostě musím zase někdy přečíst. Mám nutkavou potřebu ji znova otevřít na první stránce a číst a číst...

Přiznávám, četla jsem lepší.
Četla jsem mnohem více knih zabývajících se smrtelnými nemocemi.
Ano.
Ale tahle neodmyslitelně patří k těm nejlepším.
Nečekejte žádné hluboké myšlenky. Jenže to ani není třeba, protože vám to všechno vynahradí Greenův skvělý styl psaní, vtipný a pravdivý a okouzlí vás uvažování Hazel a Augusta, kteří sice nejsou žádní velcí inteligenti, ale berou život takový, jaký opravdu je, a nebojí se to říct nahlas.

,,Člověk si nemůže vybírat, jestli ho svět zraní nebo ne, ale může aspoň mluvit do toho, kdo ho zraní."
Jsem se svou volbou spokojená jako ty, Auguste. Váš příběh mě zranil, ale je to pro mě čest. A taky zodpovědnost.

Nikcasmej
28.12.2017

Nejlepší kniha od J.G.! Děj opravdu vtáhne čtenáře do světa Hazel Grace. Nádherně napsaná a chytne každého. :)

Nikol1010
27.12.2017

Nejlepší kniha od Johna Greena, dojemná, příběh podle mě není tolik okoukaný a je bohužel stále aktuální

ronniejohns
27.12.2017

První z knih, kterou jsem od Johna Greena četla. Toto téma jsem skutečně nečekala a možná i proto mě příběh nadchnul. Přesto mám jeho jiné knihy raději. A ano, také jsem si pobrečela.

anonym411
26.12.2017

Kniha mě dojala ,ale nemyslím si ,že je nejlepší.V jeden moment jsem nechtěla dočítat knihu ,protože jsem věděla jak to zkončí ,ale stejně jsem se musela donutit ,abych zjistila konec.
V knize se objevují humorné sceny,filozovizcké myšlenky ale taky i sceny z realného života.
Nevím komu bych to úplně doporučovala spíše věk 12-16

infodenda
16.12.2017

Knížka se mi líbila a pár slz na konci ukáplo.

elisa194
11.12.2017

Čekala jsem dojemný příběh u kterého si popláču. Ale kniha mě popravdě vůbec nebavila. Nedokázala jsem se začíst a najednou byl konec.

Naty2809
01.12.2017

Moje srdcovka, na kterou nedám dopustit. :)

iveta35
30.11.2017

Krásná kniha, moc hezky se čte...díky bohu za zdravé děti, všem, co to štěstí nemají, držím palce a přeji hodně síly !

IvetaM
21.11.2017

Po této knížce jsem sáhla, protože jsem toho o ní i o stejnojmenném filmu hodně slyšela a musím říct, že nezklamala. Je velmi čtivá, přečetla jsem jí za jediný den a to nepatřím zrovna k rychločtenářům :-) Nejvíce mě bavily duchaplné rozhovory mezi Hazel a Gusem i jejich humor mi byl blízký. Naopak postava a celková dějová linka kolem spisovatele Petera Van Houtena mi přišla tak nějak až neuvěřitelně přehnaná, a proto a také kvůli na můj vkus příliš useknutému konci hvězdička dolů...

_tak_asi_simca_
20.11.2017

Tuhle knihu miluju!!!
Tuhle knihu jsem nemohla pustit z rukou a to doslova! Asi to bude tím že miluju styl psaní Johna Greena ale je to nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla. Kniha mě doslova pohltila. Musela jsem si ji přečíst několikrát, protože dívat se na svět z pohledu Hazel je fakt něco nad čím se musíte hodně zamyslet. Miluji citáty z této knihy nejvíce mě dostal citát: ,,Some infinities are bigger then other infinities" (Některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna).
Rozhodně doporučuji si přečíst tuhle knihu. Myslím že vás nezklame.

NatsukiChan
17.11.2017

Jak film tak kniha mě naprosto dostali..slzy nešli zadržet,film miluji a mohu si ho pouštět furt dokola,neskutečný příběh který mě tak moc nadchl,knihu jsem přečetla za pár dnů a nemůžu si jí vynachválit.

MizNaďa
13.11.2017

Sice jsem jako první viděla film, který byl docela velice dobře vystižený. Ale knížka je knížka. Pár slz tam bylo.