Na vine sú hviezdy

od:

Na vine sú hviezdy

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/144817/na-vine-su-hviezdy-OEg-144817.jpg 4.35791
Originální název:

The Fault in Our Stars (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (SK)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1257)

Přidat komentář
p.pavlina
předevčírem

Hezký, i když smutný příběh. Tuto knihu jsem nemohla odložit, dokud jsem nedočetla.

wildXchos
12. července

Čekal jsem od toho něco trošku víc. Byl to vlastně jen smutný romantický příběh lidí, kteří věděli, že můžou kdykoliv umřít. Nejvíc z postav se mi asi líbil Izák, ale to nebyl účel. Připadalo mi, že to ani nebyla skutečná láska, jen prostě neměli nikoho jiného blízkého. Vlastně jsem nepochopil kdy se do sebe zamilovali, nebylo to moc poznat.

daniela.s
11. července

Zpočátku mi vadil jednodušší styl psaní, ale dobře, je to psáno z pohledu šestnáctileté dívky. Naopak její myšlení se mi chvílemi zdálo až moc vyspělé. Kniha hezká, smutná, humorná, místy zajímavé myšlenky.

Lucka1355
11. července

Knížka má docela zajímají děj, ale nečetla se mi moc dobře.
Celkově v knihách od Johna Greena mi něco chybí, ale neví co.
Ale viděla jsem film a ten se mi víc líbil než kniha.

juni
06. července

Nevím co bych o této knize napsala. Jednoduše mě dostala a to doslova. Nádherný příběh a nádhera styl psaní a nádherná slova, věty, odstavce... Nemám co jiného k této knize říct, než to že jsem u ní brečela a brečela. Moc ráda bych se někdy podívala do Amsterdamu.

Verry_h
05. července

Když jsem knihu četla-skvělé. Všichni doporučovali a říkali ,,Naprosto úžasné.", ,,Brečela jsem." Ale pravda je, že jakmile jsem dočetla, přišlo mi to jako naprostá hovadina. Nechci nijak kritizovat, protože vím, že kniha je dobrá, jenom mi prostě najednou přišlo, že je to neskutečná kravina. Ostatní Greenovky jsou o hodně lepší...

Barik05
30. června

Tato kniha mě nezklamala, opravdu dojemné.

Petra17
28. června

Slzave udoli neni to jedine co vam kniha da. Je to i neskutecny pohled na opravdovou cistou lasku. Vazte si kazdeho dne kdy muzete byt s milovanou osobou. Neublizujte si. Nehadejte se. Mejte se zkratka radi. A lasku si davejte naplno a casto znat. Rikejte si jak moc se milujete Prece bez lasky je zivot o nicem. A tahle kniha vam ukaze jak dat lasku najevo. Je to skvela kniha. Neni o umirani ani rakovine,je prave o te lasce.

Ivka14
24. června

Hvězdy nám nepřály je nejlepší knížka od Greena. Mrzí mě,že jsem viděla film první, ale i tak se to četlo rychle a byla to jedna z mála knížek,která mě dohnala k slzám. určitě doporučuji :)

caroline.aiko
18. června

Hodně lidí mi říkalo, že knížka nebyla moc dobrá, ale i přesto se mi dobře četla a líbila se mi, ale poté co jsem si vyslechla tolik špatných a negativních názorů, tak jsem na příběhu hledala už jen to špatné, čehož lituji, jelikož bych si jinak čtení a příběh užila o něco více. Líbilo se mi, jak na život koukala Hazel Grace s Gusem, protože mě v tom něco fascinovalo. Několikrát jsem nad tím přemýšlela a obdivuji jak se s tím vypořádali, protože bych takhle jako oni žít nedokázala.

Bebsa
16. června

Tato kniha je velmi dobrá, ale také smutná, vůbec když má člověk povědomí o tom, jak rakovina dokáže člověku zničit život...

iveta3867
12. června

pro někoho, kdo zažil smrt svého přítele asi ne moc dobré, ale jinak hezký příběh a mile ztvárněné hlavní postavy, které se dokáží věnovat taky normálním věcem, ne jako většina dnešní kybernetické mládeže..

Pavouček2
09. června

Poslechla jsem si jí jako audioknihu a VÝBORNÝ ! Doporučuju :-)

Veru.Viti
07. června

Začala jsem ji číst díky filmu, který mám neuvěřitelně ráda. Musím říct, že film se mi líbil malinko víc. Kniha je čtivá, milá a zároveň dojemná.

"Některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna."

Abia
04. června

Tahle knížka není o smrti a rakovině, ta je o životě. O tom, jak si ho ceníme, když víme, že brzy skončí. Díky za tu humornou linku ve smutném tématu, ta mě bavila. I některá přirovnání a úvahy o smrti. Všichni chceme být milováni a tak se nevědomky stáváme granáty, které jednou vybuchnou.

Peťule115
04. června

Co k ní napsat - skvělá a strašná. Jestli bych ji přečetla znovu - popravdě řečeno nevím. Smutné a krásné. Brečela jsem a po pravdě ještě teď když píšu jaká ta kniha je, mám slzy v očích.

_diana_
01. června

Kniha se četla tak nějak ,,bez emocí". Podle mě, průměrná kniha...

Péťa1950
31. května

Bez sentimentu se dá kniha číst, pokud jste boj s touto nemocí zažili . A i jako člen rodiny, ne přímo nemocný. Pak je na knihu jiný náhled.

Veru960
29. května

Líbilo se mně to kvůli atmosféře něžné

Denisa153
29. května

Neuvěřitelně smutný příběh. Ke knize si určitě vemte velké balení kapesníků - já brečela jsem jak želva. Musím doporučit i film, který se vážně povedl.

meinita
27. května

neskutečně smutný příběh, velmi čtivě napsaný, nicméně mám raději knihy, které nezpůsobí tak těžké srdce.

Vendy7
25. května

Doporučuji si tuto knihu přečíst. Viděla jsem jak film, tak jsem právě četla poté i knihu a i přes to, že je to velmi smutný příběh, tak jsem přečetla knihu a shlédla film jedním dechem.

prochajda
22. května

Velmi smutný příběh o tom, že i za krátkou dobu se dá prožít malé nekonečno. Moc hezky napsáno, slzám se nedá zabránit.
"To je dobrý, Gusi. Je to dobrý." Bylo mi smutno po budoucnosti.
"Prožijme dnešek, jak nejlépe můžeme."

Mirime13
21. května

Na autora i knížku jsem slyšela spoustu chvály. Jako první jsem viděla film, tak jsem veděla do čeho jdu. Ale knížka mě nijak neohromila. Podle mě byla průměrně napsaná. Nevím asi to prostě není můj šálek kávy....

Tyrkysová
19. května

Bohužel mě příběh "nedostal" tak, jak jsem očekávala. Ano, jak naznačuje název, je smutný. Ano, oceňuji i celou filozofickou rovinu a těžké téma, které je vlastně velmi dobře zpracované. Plusem je i humorná linka, která se příběhem line hezky nenásilně a opravdu vás místy rozesměje. Ano, oceňuji i velkou čtivost, kterou je autor proslulý. Ale... nějak mi tam chybí více hloubky a možná i uvěřitelnosti (mnoho náhod?). Závěr je navíc takový... divný (zkusím bez spoileru - nemyslím to "hlavní", co se stane, ale spíš celý děj potom). Takže mám celkově dobrý pocit, ale "wow" efekt se nedostavil.

PetraBery
16. května

Dlouhou dobu jsem se knize úmyslně vyhýbala až konečně přišel ten čas, kdy jsem si jí přečetla. Příběh lásky mezi Hazel a Gusem je smutný, vtipný a podáván s nesmírnou lehkostí, přesto s velkým poselstvím. Krásný křehký příběh, který za přečtení rozhodně stojí.

brijana
08. května

Nejlepší kniha od J. Greena. Předpokládala jsem, že to tak dopadne, ale i přes to jsem si knihu užila. Nakonec ukáply i slzy.

Petro..nella
08. května

Veselá zároveň smutná, u tehlé knihy jsem brečela jak malé dítě a zároveň mě i rozesmála

StephenKingje
08. května

John Green je spisovatel, o kterém jsem často slyšel. Jeho knihy, mě však nikdy nepřitahovaly. Ale teď ten den přišel. Nikdy bych ji však nepřečetl, kdybych si nechtěl dát pauzu od hororů, thrillerů, detektivek atd. A jelikož ty knihy co jsem četl nebyly zrovna na dobrou náladu. Tak jsem si chtěl přečíst něco jiného, něco vtipného a hezkého. Avšak vybral jsem si špatnou knihu. Je to rozhodně taky vtipný a krásný příběh. Ale k tomu ještě velice smutný. Ale i přes to, že mám teď náladu pod psa, tak téhle knize neupřu, že je naprosto dokonalá. Svižný styl psaní, krásně udělané drobnosti a téma rakovina (které je dle mého názoru velice důležité). 11/10

attila1
08. května

Tato knížka jedině s kapesníkem. Silný,smutný příběh, skvěle napsaný, Doporučuji přečíst.