Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/144817/na-vine-su-hviezdy-OEg-144817.jpg 4.35700

The Fault in Our Stars (2012)

Vydáno:, Ikar (SK)

Mirime13
včera

Na autora i knížku jsem slyšela spoustu chvály. Jako první jsem viděla film, tak jsem veděla do čeho jdu. Ale knížka mě nijak neohromila. Podle mě byla průměrně napsaná. Nevím asi to prostě není můj šálek kávy....

Tyrkysová

Bohužel mě příběh "nedostal" tak, jak jsem očekávala. Ano, jak naznačuje název, je smutný. Ano, oceňuji i celou filozofickou rovinu a těžké téma, které je vlastně velmi dobře zpracované. Plusem je i humorná linka, která se příběhem line hezky nenásilně a opravdu vás místy rozesměje. Ano, oceňuji i velkou čtivost, kterou je autor proslulý. Ale... nějak mi tam chybí více hloubky a možná i uvěřitelnosti (mnoho náhod?). Závěr je navíc takový... divný (zkusím bez spoileru - nemyslím to "hlavní", co se stane, ale spíš celý děj potom). Takže mám celkově dobrý pocit, ale "wow" efekt se nedostavil.

PetraBery

Dlouhou dobu jsem se knize úmyslně vyhýbala až konečně přišel ten čas, kdy jsem si jí přečetla. Příběh lásky mezi Hazel a Gusem je smutný, vtipný a podáván s nesmírnou lehkostí, přesto s velkým poselstvím. Krásný křehký příběh, který za přečtení rozhodně stojí.

brijana

Nejlepší kniha od J. Greena. Předpokládala jsem, že to tak dopadne, ale i přes to jsem si knihu užila. Nakonec ukáply i slzy.

Petro..nella

Veselá zároveň smutná, u tehlé knihy jsem brečela jak malé dítě a zároveň mě i rozesmála

StephenKingje

John Green je spisovatel, o kterém jsem často slyšel. Jeho knihy, mě však nikdy nepřitahovaly. Ale teď ten den přišel. Nikdy bych ji však nepřečetl, kdybych si nechtěl dát pauzu od hororů, thrillerů, detektivek atd. A jelikož ty knihy co jsem četl nebyly zrovna na dobrou náladu. Tak jsem si chtěl přečíst něco jiného, něco vtipného a hezkého. Avšak vybral jsem si špatnou knihu. Je to rozhodně taky vtipný a krásný příběh. Ale k tomu ještě velice smutný. Ale i přes to, že mám teď náladu pod psa, tak téhle knize neupřu, že je naprosto dokonalá. Svižný styl psaní, krásně udělané drobnosti a téma rakovina (které je dle mého názoru velice důležité). 11/10

attila1

Tato knížka jedině s kapesníkem. Silný,smutný příběh, skvěle napsaný, Doporučuji přečíst.

ikorka

Po tomto zážitku mi dlouho trvalo, než jsem příběh v sobě zpracovala, abych se pustila do další knihy. Bylo to fakt silné až neuvěřitelné. PERFEKTNÍ!!!

e.s.e.t.

Svět je nespravedlivej, svět je hnusnej a ošklivej... John Green mě v této knize totálně rozložil. Jsem ráda, že moje máma je stejná plačka jako já, jinak by si mohla myslet, že se mi stalo něco opravdu vážného. Takhle jí stačila věta (spoiler): "Mami, on v té blbé knížce fakt umře!" a ona pochopila moje záchvaty zalykavého pláče.. Bylo to krásný, doporučuju. Kupte si k tomu krabici kapesníků.

jolisek123

Naprosto dokonalá kniha, Johna Greena přímo zbožňuji (respektive jeho styl psaní). Moc dojemný příběh, který chytne za srdce, ke konci už jsem bulela jako želva:-)

may.t

Nádherná kniha a skvělý film, u obojího jsem se sice díky slzám málem utopila, ale stálo to za to :)

Mikarda

Přečteno v originále - jednoduše napsané, příběh skvělý, film skvělý. V každém případě musíte počítat se slzavým vodopádem.

Kika28

Že začátku mě knížka moc nebavila, ale pak byla super. Docela by mě zajímalo jestli Hazel nakonec taky umřela nebo ne. Jsem zvědavá na film ,na který se mám v plánu podívat.

Hakl54

Silný smutný příběh. Co mi na knížce nesedlo byly názory a myšlenky těch " dětí". K jejich věku mi to připadalo nepřirozené.

Lenka8418

Úžasná, skvělá kniha, zase jsem uronila slzu, silný příběh. Doporučuji

Věrka256

Tato kniha shrnuta jedním slovem: WOW!!!!!!!!!!!
Jasně, první jsem viděla film, takže jsem věděla jak to skončí, ale to neznamenalo, že mi slzička neukápla. Celou dobu jsem i knihu užívala a když přišli poslední části, tak jsem byla už i zdrcená z toho, co se blíží.
Ano, každý ví, že lidé (hlavně děti), kteří mají problém s rakovinou mají těžký život a cítí spoustu bolesti, ale nenapadlo by mě, že.... Ani nevím, jak tu větu dokončit, protože proto neexistují slova.
Kdybych knihu měla přirovnat k jiné, tak by to zaručeně byla nějaká sbírka citátů, protože v této knize jich je tolik, že pak se i ztrácím v jednotlivých částech příběhu a přemýšlím nad tím citáte.
Kniha je rozhodně jedna z nejlepších, které jsem kdy četla a je i mojí první knihou od Johna Greena, ale doufám, že ne poslední.
Rozhodně doporučuju přečíst, ale připravte si i kapesníčky.

michaela.97

Četla jsem ji, když mi bylo asi 16. Tenkrát jsem ještě spadala do cílovky knih Johna Greena, i když do teď je mým oblíbeným autorem. Píše jednoduše a jeho příběhy chytnou za srdce nebo minimálně neurazí :)
Tahle knížka ve mě dokázala probudit emoce. Usmívala jsem se, ale i brečela a četla bych ji s radostí klidně pořád dokola.

Pokud jsi čtenář, který Johna Greena nezná, vybrat si "Hvězdy nám nepřály" jako prvotinu bude tvoje nejlepší rozhodnutí :)

Magič

Podle mého lepší než film. Dojemná a krásná knížka o lásce.

lena2653

Četla jsem jí v nějakých sedmnácti letech :) Tehdy mě kniha velmi zaujala, dnes už asi nepatřím mezi cílovou skupinu, ale na Johna Greena budu vždy vzpomínat jako na autora,který mě provázet dospíváním. Krásně zpracovaný, smutný příběh.

renda03

Velmi krásně napsaná knížka. Vykresluje v ní realitu takovou, jaká je. Ale přesto se od této knížky nemůžete odtrhnou, protože je to prostě dokonalá.

popelka595

Fakt jsem se snažila najít na knížce to pěkný, z čeho si čtenáři sedli na zadek tak moc, že jí to vysloužilo označení "bestseller", ale tentokrát se mi to bohužel nepovedlo.
Dva mladí lidi, kteří mluví svým vlastním jazykem, mi k srdci vůbec nepřirostli. A nepomohla tomu ani návštěva Amsterdamu, kde jsem strávila přes rok života a který mi naopak přirostl k srdci hodně.
Asi už jsem alergická na knížky, které nám mají "připomenout", jak omezený čas tady na Zemi máme a jak bysme ho proto měli využít naplno..
Jediná rovina, která mi v knížce přišla zajímavá, byla z pohledu rodičů. Neumím si ani představit, jak musí být psychicky náročné mít doma dítě s rakovinou..

JitulHa

Nějak mi vážně chybí slova, která by tuhle knihu dokázala plně vystihnout. John Green vytvořil opravdu výjimečné dílo. Každý si musí ten příběh sám projít, aby dokázal porozumět. Postavy mají totiž svou vlastní komunikaci, která se dá obtížně vyjádřit, Hazel a Gus se spolu baví jejich vlastním způsobem - všechny ty slovní obraty dostatečně chápou a dokážou se nad nimi pousmát jen oni dva. Mají mezi sebou něco, co je jenom jejich. Ty postavy jsou podány s takovou opravdovostí, že se člověku ani nechce věřit, že jsou smyšlené, dokonce i když ví, že smyšlené jsou. Překvapující a zároveň zajímavé, je také to, že ač jde o autora, celý příběh je vyprávěn z pozice hlavní hrdinky Hazel, jejíž myšlenkové pochody Green zpracoval opravdu obdivuhodně. Ne, tahle knížka se nedá vyprávět, ta se zkrátka musí číst!

katchamccall

"Svět není továrna na splněná přání."

hopen

Moc pěkná kniha.. Doporučuju..

Switchfoot

(čteno v originále)
Knížka, která vás bude bavit. A na konci si možná trochu popláčete.

jittik

Krásné, smutné, plné lásky, naděje i smrti.
První kniha od autora a určitě ne poslední

Hania932

Krásná knížka. Krásný a smutný, emociální příběh. Miluju film a knihu jsem si také zamilovala. Líbí se mi styl psaní, citáty, pocity. Opravdu nemám co bych knize vytkla. Velmi hezky se čte slova se čtou uplně sama. Na Hazel a Guse rozhodně nezapomenu. Jejich příběh bude už navždy v mé paměti a srdci. Knížku si určitě přečtu znova!

.Raduš.

Krásné, dojemné čtení, které vám rozláme srdce na kousky. Prostě srdcovka!

ela2710

Smutná, dojemná, krásna. Knižka o dvoch ľuďoch, ktorí majú/mali rakovinu v strašne mladom veku. Po prečítaní takýchto kníh sa zvyčajne dlho zamýšľam nad tým, o čo všetko tie deti rakovina obrala a o čo všetko sa obrať nedali :-) tu sa hlavní hrdinovia doslova našli, patrili k sebe, myšlienkami, názormi, humorom, vo všetkom sa mi zdali krásne zladení. Láska Hazel a Gusa bola tak krásna a čistá ako v knižke Tisíc chlapčenských bozkov medzi Poppy a Rune -om. Nebudem písať ako to všetko dopadne, ak by sa tu ešte našiel niekto kto to nečítal. Páčil sa mi štýl písania autora, páčil sa mi spôsob akým sa hlavní hrdinovia viac menej zmierili s rakovinou, sem tam som sa zasmiala pri ich humorných, či ironických poznámkach, či pri tom, ako sa pasujú títo teen ľudia so svojimi rodičmi, ktorí sú pod vplyvom choroby svojich detí, presne takí, akí by boli asi všetci rodičia na ich mieste. Sem tam som sa zasmiala, sem tam som si poplakala a sem tam som knižku na chvíľku odložila a nad všetkým sa zamyslela. Nie všetky otázky však majú odpovede. A niekedy je fajn brať prítomnosť ako niečo, čo je a neriešiť, čo by bolo, keby... Za mňa silná kniha plná silných ľudí :-)
Za mňa 5 * z 5.

Figallka

Tato kniha ve mě vzbudila neskutečné prožití děje do skutečnosti aniž bych předtím zhlédla film. Nikdy se mi nestalo, že bych se u knihy dokázala upřímně rozbrečet a nebo by mi vyskočila husí kůže! Tento příběh mi to umožnil a uložil se mi hluboko v srdci. Opravdu moc oceňuji autora Johna Greena za to jak dokázal napsat takový příběh, který musí každému zacloumat s emocemi. Tento muž musí být neuvěřitelně empatický a vyrovnaný! Dokonce si troufám tvrdit, že sám netušil jak ten příběh bude úspěšný pro mnoho mladých lidí k uvědomování si svého zdraví! Nicméně knihu doporučuji k přečtení a přeji příjemné osobní prožití děje.