Na vine sú hviezdy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144817/big_na-vine-su-hviezdy-OEg-144817.jpg 4.37395
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Ikar (SK)
Originální název:

The Fault in Our Stars, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1588)

Kniha Na vine sú hviezdy

Hanncha
03. května

Nevím jestli se mi kniha líbila proto, že byla první, kterou jsem od Johna Greena přečetla, nebo protože mám ráda občas knihy na pobrečení, ale líbila se mi. Kniha je naprosto bezpochyby záměrně psaná aby působila na city a čtenáře donutila si pobrečet. Pobrečela jsem si, zasmála jsem se a knihu si obecně užila. Je pravdou, že jsem ji četla na střední a když jsem ji zkusila přečíst znovu o něco později už mě to nebavilo.
Ale kniha si jistě dále nachází čtenáře. Žádá si svůj čas a prostor.

SemperStudeo
18. dubna

(+ SPOILER) Úplně nerealistický příběh o dvou lidech, kteří se do sebe zamilují, ale rakovina. A 3x se tam vyskytuje slovo "harfa".


-knihomolka-
14. dubna

Miluju filmové zpracování téhle knihy, ale kniha samotná mě moc nebavila. Je tam na mě příliš mnoho "okecávání", příliš mnoho metafor, příliš mnoho kudrlinek.. Podle mě je dost přeceňovaná. Hodně pasáží jsem přeskakovala a ačkoliv film mě pokaždé dostane, u knihy se to nestalo.

Fiddis
23. března

Uvnitř stojí: "nejvtipnější smutný příběh", já bych to "nejvtipnější" škrtla. Ano, autor se to snažil zlehčit, nějký čas se mu to dařilo, ale i tak bych to takhle neoznačila. Jednu hvězdu strhávám za první půlku knihy, která mi přišla taková trochu nijaká. A teď budu potřebovat chvíli na to, abych to strávila...

holkazbrooklynu
21. března

Krásně napsané, s citem a pochopením. Kniha se četla krásně, šlo to jako po másle i slzička ukápla. Samozřejmě to má filmovou adaptaci a kniha dle očekávání byla lepší. Film samozřejmě odpovídá knize. Skvělý Young-Adult pro začátečníky. Doporučuji.

š.m.i.k
18. února

...kapesníky jsem měla nachystané a podle očekávání jsem je také použila. Je to psané úmyslně, aby zapůsobilo na city. Vím to a stejně mě to dostalo...

Lenkazahal
07. února

Krásný ale smutný příběh.. ale není vždy vše jen veselé... Doporučuji..

Han-nah
06. února

Krásně napsaná kniha s velmi citlivým emočním tématem a tou je rakovina. V této knize se týká velice mladých lidí, kterým hvězdy do života nepřály.
Jejich touhy a snaha prožít toho co nejvíc vyjadřuje asi věta.
- Není cesta zpátky, tolik jsem chtěl žít !!!

1 ...