Na vine sú hviezdy

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/144817/na-vine-su-hviezdy-OEg-144817.jpg 4.35891

The Fault in Our Stars (2012)

Vydáno:, Ikar (SK)

Eliška12

Tak úžasné , že se to ani nedá vypsat . Plné bolesti ,silné lásky , naděje a rakoviny . Nemoc zabije ale vzpomínky zůstanou . Protože mně docela dost zklamala Jedna želva za druhou , myslela jsem si , že tohle bude taky průměrné . Ale nebylo . Je jen pár knih , které jsou tak úžasně realistické a procítěné jako tato . Rakovinou život nekončí ,ale začíná ( ne vždy ale skončí dobře ). Prostě to všem doporučuju , je to nádherné a překrásné , miluju tu knihu a doufám , že si ji přečte co nejvíc lidí .

LuciíŠvarc

Tahle kniha nepotřebuje žádný extra komentář. Jedním slovem úžasná! Doporučuji přečíst všem.

M_bookworm

Tak nádherná kniha! Nedokážu slovy popsat, jak moc mě příběh zasáhl.

dencazrnu

Nádherná a velmi smutná kniha. Tohle byla jedna z prvních knih, která mě rozplakala.

SeiyaOri

Asi je to fakt tím, že romantický příběhy pro náctky nečtu, ale tohle mě nedojalo, rozesmálo jen místy. Nedočetla jsem, příběh mě vůbec nebavil.

Pythonissam

Smutná knížka, která ukazuje na reálný život, jak to zde chodí. Mé oči u této knihy nemohly zůstat suché, je krásná a příběh Vás dojme.

JanaD1974

Super, knížka smutná, ale ze života. Bohužel.

veronika8042

Knihu jsem přečetla po filmovém zpracování a říkám si, škoda, že to nebylo naopak

melien

Krásná kniha se smutným příběhem, který chytí za srdce, a nepustí. .

DeKo1996

Nádherná kniha. Čtením této knihy jsem si krátila nemocenskou a byla jsem z ní nadšená.. Tato kniha je jedna z mála, která mě dokázala rozbrečet. Příběh zároveň krásný, milý ale také velmi smutný..

Raada

Knížka i film jsou krásné. Přečetla jsem jedním dechem. Ráda se ke knize zase vrátím. Příběh je smutný a krásný zároveň.

"Rozsvítil jsem se jako vánoční stromeček" Život je složitý a není fér.

Knihomolka10942

Na knížku jsem se moc těšila a byla opravdu krásná. Po přečtení knihy jsem si pustila i film, a teda nevim jaké zpracování se mi líbilo více, (a to je co říct. Většinou to vyhraje kniha) Knížka je nádherně napsaná, procítěná a jsou v ní použité krásné citáty. Prostě krásné čtení!

KlaraPal

Super knížka! Brečela jsem u ní a to se u mě ledajaké knížce nepodaří. Krásný, ikdyž smutný poutavý příběh.

Brunnetka

Uaa. Naprosto úžasné. Kdysi jsem to ani nedočetla, ale teď jsem musela číst i v autě :D Naprosto depresivní příběh s luxusní dávkou černého humoru. I když je to absurdní, tak jsem se už dlouho takhle nebavila... Konec mě vytočil, nečekala jsem ho.

Verry148

Pokud jste viděli film tak víte,že to je krásný a smutný příběh. Ale zase znovu opakuji knížka je lepší něž film ! A rozhodně stojí za přečtení ! Knížka se mi líbila. Byly krásně popsány Hazel pocity. Ve filmu nezjistíte co si Hazel myslí zrovna v dané situaci, ale v knížce ano.
Pokud jste neviděli film ( pochybuji ) tak si nejdříve přečtěte knížku.

niki-chan

Tato kniha si nezaslouží pět hvězd za svůj styl psaní. Ale zaslouží si je za svůj obsah, který je dost smutný, a za postoj Hazel a nejen její. Příběh je podaný celkem jednoduše, ale dožene k slzám...

Akiko_.chan

Dokonalá knížka. Smutný zamilovaný příběh, který je strašně čtivý. Od knížky se nedalo odtrhnout.

Anna27

V tomhle pripade kniha o mnoho lepsi nez film. Obsah 100%.

Terka72

Nevím, co k této knize napsat. Dokonalá knížka, která si vzala celé mé srdce :)

Kizi

Toto byla moje zatím první kniha od Johna Greena. Příběh se mi moc líbil, dojal mě k slzám konec, ale... Nevím proč, ale trošku mi nevyhovoval styl psaní. Nevím, jestli to bylo jenom tím, že na to nejsem úplně zvyklá, ale někde mi dělalo problémy něco přečíst, aniž bych nebyla malinko naštvaná. Jinak ale kniha byla nádherná a určitě doporučuji přečíst každému, kdo má rád knížky o lásce s nějakou zápletkou :).

monishek

Moje prvni a zatim i jedina knizka od Johna. Velmi dobre se mi cetla. Styl psani mi vubec nevadil. Ackoliv vlastne mi vadilo jmeno Monika (jmenuji se tak a nebylo to zrovna prijemne :-\ ) Asi nejvice se mi libil konec, kdy neni nejak prehnane popisovano umirani, proste se to stane a pak se to stalo. Jako joo, citila jsem litost a mrzelo me, ze je to takhle, ale nebrecela jsem. Az tak dobry to nebylo ;-)

Barbora H

Hmmm...

GanjaL

Smutný příbeh o tom, že i za tak málo času se dá prožít tak hodně. Kniha byla dojemná, ale bohužel má od začátku jasný konec.

ZNellyZ

Kniha je velkým fenoménem, ale upřímně jsem od toho čekala víc. Konec knihy mě dojmul, ale ke knize jsem se nepřipoutala a proto nedosáhla na pět hvězd. Na čtyři hvězdy neměla, kvůli vztahu Hazel a Guse, který se zrychleně vyvíjel a pro mě, až trochu nereálně. Moc jsem nepostřehla určité fáze zamilovanosti a to mi chybělo. Tři hvězdy si, ale kniha zaslouží. Kniha se četla dobře, nebylo nouze o děj i o zajímavé situace a posledních pár stránek mě dost překvapilo.

amaenium

Knihu jsem četla již několikrát a ráda se k ní vždy vracím. Vždy mě dokáže rozesmát i rozplakat. Je velmi čtivá a oceňuji drobnosti a takovou lehkost, s kterou je kniha napsaná. Smutný příběh, který si každý lehce oblíbí.

katerina6763

Smutný příběh, to bezesporu. Bohužel s předvídatelným koncem.

p.pavlina

Hezký, i když smutný příběh. Tuto knihu jsem nemohla odložit, dokud jsem nedočetla.

wildXchos

Čekal jsem od toho něco trošku víc. Byl to vlastně jen smutný romantický příběh lidí, kteří věděli, že můžou kdykoliv umřít. Nejvíc z postav se mi asi líbil Izák, ale to nebyl účel. Připadalo mi, že to ani nebyla skutečná láska, jen prostě neměli nikoho jiného blízkého. Vlastně jsem nepochopil kdy se do sebe zamilovali, nebylo to moc poznat.

daniela.s

Zpočátku mi vadil jednodušší styl psaní, ale dobře, je to psáno z pohledu šestnáctileté dívky. Naopak její myšlení se mi chvílemi zdálo až moc vyspělé. Kniha hezká, smutná, humorná, místy zajímavé myšlenky.