Na vine sú hviezdy

od:


KoupitKoupit eknihu

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/144817/na-vine-su-hviezdy-OEg-144817.jpg 4.35946
Orig. název:

The Fault in Our Stars (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (SK)
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (11)

Název knihy je inspirován známou citací z Shakespearovy hry Julius Caesar. (Lucka1355)


Podle knižní předlohy je Augustus starší než Hazel , u jejich hereckých představitelů je tomu však přesně naopak. (Lucka1355)


Film měl v Česku premiéru v roce 2014. (Lucka1355)


Častokrát zmíněný lék Phalanxifor je vymyšlený,autor jenom chce aby uzdravoval i v realitě. (bookwoman)


Kniha Hvězdy nám nepřály (The Fault in Our Stars) vyhrála GoodReads Choice Awards za rok 2012 v kategorii Best Young Adult Fiction (37438 hlasů). (LibraryGirl)


Sám John Green si ve filmovém zpracování také zahrál. A to tatínka malé holčičky na letišti, která požádala Hazel, aby jí půjčila kanylu (ve7gr11)


První rok vydání se prodalo přes 1 000 000 výtisků. (chaera)


Jak autor sám zmínil v poděkování, nemoc i její léčba jsou fiktivní, stejně tak jako kniha Císařský neduh, která je tu mnohokrát zmíněna. (Bee)


Je naplánované i filmové zpracování. V hlavních rolích by si měli zahrát Shailene Woodley a Ansel Elgort, režie se ujme John Boone. (Esko*)


Ocenění

2013 - Kniha roku Databazeknih.cz (Kniha roku)
2013 - Kniha roku Databazeknih.cz (Novinka roku)