MagdalenaSlaba MagdalenaSlaba komentáře u knih

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Hezká kniha, i když mě nijak neuchvátila. Ale na to, že se jedná o romantický příběh, tak to vlastně vůbec není přehnaně sladké, což oceňuji. Stojí za přečtení.

05.06.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět krásná kniha od mé stále víc oblíbené autorky. Jasně, na Hanu to nemá, ale to jsme snad ani čekat nemohli. Ale opravdu oceňuji práci, jakou si autorka dala s tím, aby vylíčila tytéž události z pohledu více postav, dokonce i z pohledu různých generací. Zase mi to díky tomu přišlo takové reálné, uvěřitelné. No, zkrátka takové, jaké to Mornštajnová umí.

21.05.2019 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Tak tohle mě opravdu mile překvapilo! Je to první kniha, kterou jsem od autorky četla, i když jsem o ní už samozřejmě slyšela v souvislosti s filmem Než jsem tě poznala. Ale měla jsem zato, že to bude jen červená knihovna, které já nijak neholduji. Takže jsem k ní přistupovala dost opatrně a skepticky. A v podstatě jsem ji otevřela jen proto, že mi ji kamarádka donesla. A ono to přitom mělo naprosto neočekávaný přesah! Takže jsem ji odkládala jen s těžkým srdcem a jen proto, abych se taky někdy vyspala a došla do práce. Na závěr nezbývá než uvést překvapivě moudrá slova jedné z postav: “No jen si to představte, o co všechno přijdete. Jenom tím, že se nechcete vzdát nějakých pár věcí.” Co že to znamená? Přečtěte si, pochopíte.

08.05.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Z jeho knih asi nejslabší, ale stojí za přečtení.

05.05.2019 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Na můj vkus až příliš červená knihovna, ale za to důležité, kontroverzní a někdy až tabuizované téma, které autorka v knize detailně zpracovává, dávám čtyři hvězdy. Vložila do toho duši. A toho si cením.

24.03.2019 4 z 5

Tvůrci náhody Tvůrci náhody Joav Blum

Krásná knížka, s ohromně zajímavým, až filozofickým námětem. S překvapivě a důmyslně propletenými dějovými linkami. Příběh o tom, že ne vždy je náhoda čirou náhodou, a o tom, že osudy lidí - i těch, kteří se třeba neznají - jsou vzájemně propleteny. Velmi oceňuji originalitu, s jakou autor knihu zpracoval - napůl příběh, napůl manuál k tvoření náhod. Rozhodně stojí za přečtení. Ale udělejte si na ni dostatek času - ať se nad myšlenkami, které jsou v ní obsažené, můžete zamyslet. Objevíte v ní poklady... Stejně jako v Malém princi.

30.12.2018 5 z 5

Dům na jezeře Dům na jezeře Ella Carey

Docela příjemná četba, nenáročná, ale s dojemným příběhem, inspirovaná skutečnými událostmi. Jen mě to nějak nestrhlo. Nevím proč.

20.12.2018 3 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

Zase jsem to zhltla. A musím přiznat, že jsem nevydržela a poslední díl si přečetla v angličtině. Takže dušička může mít pokoj. Když pominu ty části, které někdy až zbytečně hlasitě křičí “červená knihovna”, tak jsem si celou sérii docela užila. Nejhorší byl asi první díl, pak už to bylo jen lepší a lepší. I když autorka má nepopiratelnou schopnost natahovat prostředek knihy a s koncem být naopak velmi rychle hotová, až mě někdy mrzelo, že se finální scéně nevěnovala důkladněji. Ale i tak... fanouškům fantasy, napřirozena, tajemna a romance doporučuju.

15.12.2018 4 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Tahle série je s každým dílem lepší a lepší. Jak jsem byla na začátku skeptická, tak teď už v tom lítám. Tenhle díl je napínavý. Od začátku do konce. Závěr je ale hodně otevřený. Takže díky bohu, že už vyšel další díl. Jdu na něj.

09.12.2018 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Neotřelý, krásně a čtivě napsaný román. Zápletka je poutavá, hlavní postavy jsou realisticky vykreslené. Někdy je to až emočně náročná četba, ale to je vzhledem k tématu či spíše tématům, která autor v knize zpracovává, naprosto pochopitelné. Jedna hvězdička putuje dolů za možná až příliš prvoplánový vývoj romantického vztahu mezi hlavními postavami, ten závěr byl na můj vkus prostě trochu moc "americký".

25.11.2018 4 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Asi zatím nejlepší z celé série. Čtivá, překvapivá zápletka. Tajuplná, místy děsivá, místy romantická a srdceryvná kniha. Klidně tím série mohla skončit. Ne nadarmo se říká, že končit se má v nejlepším. Ale uvidíme, co nám přinese další díl. Šanci tomu ještě dám, protože se tu rýsuje nějaké poslání, které by Amélie mohla mít. A na to jsem zvědavá.

22.11.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nebudu se vyčerpávat. Tohle si fakt přečtěte. :o)

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Prostě dílo Johna Greena. To snad ani nejde nemít rád.

19.11.2018 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Srdcovka.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Trvalo mi dlouho, než jsem se do knihy začetla. Nijak mě to nepřekvapilo. Bylo to přesně to, co jsem předpokládala, že to bude. Což je škoda.

19.11.2018 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Příšerně přeceňované dílo! Hlavní hrdinka mě vyloženě rozčilovala. Nějak mi ta její věčná sebelítost a posedlost bývalým partnerem brnkala na nervy. Dočetla jsem to jen proto, že nemám to srdce odložit knihu stranou, aniž bych ji dočetla do konce...

19.11.2018 1 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Do četby této knihy jsem se pustila z nostalgie, jako asi věšina lidí jsem i já fanynka seriálu Downton Abbey. Četlo se to dobře, ale oslňující to tedy nebylo. Vlastně mě to zezačátku i nudilo. Pak se děj trochu rozběhl, ale stejně.... Hlavní milostná zápletka snad už ani nemohla být tuctovější.

19.11.2018 2 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Nevím, jestli mám číst pokračování. Netrpěla jsem u toho, ale ani jsem si z toho nesedla na zadek. Četlo se to dobře, ale bylo to až překombinované...

19.11.2018 3 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Čtivé, krásně napsané. Druhá světová válka optikou tří rozdílných lidí. Strhující příběh se závěrem, v němž se čtenář neubrání zamyšlení nad tím, jak tenká je hranice mezi dobrem a zlem, pravdou a lží, legalitou a ilegalitou... A jak zásadně tuto hranici určuje doba, ve které žijeme.

19.11.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásný román. Silný příběh o tom, jak se z mladé, nezkušené dívky zmítané nešťastným osudem stala silná žena. Je až neuvěřitelné, kolik toho člověk dokáže unést. Skutečně inspirativní.