Heřmánkové údolí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/162720/hermankove-udoli-162720.jpg 4.6870
Žánr:
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (305)

Kniha Heřmánkové údolí

Přidat komentář
mirunda
19. srpna

To byla tak strašně milá knížka. Mnohdy drsná a těžká, ale obdivovala jsem Snůšku za to co všechno zvládala. Dnešní matky ( včetně mě samé) nezvládnou ani desetinu toho co ona. Příběh mi zůstane ještě dlouho v hlavě

hankamol
15. srpna

Klidné, smutné, pravdivé..

Janaves
15. srpna

Četla jsem do noci,musela jsem... Krásně napsané, hlavní hrdinka má můj obdiv.V každé situaci si dokázala poradit,i ve špatném dokázala najít to dobré.Super kniha.

Mejsii
13. srpna

Nádherná knínžka, nemohla jsem ji odložit, musela jsem pořád číst dál a dál.

klara225
09. srpna

Moje první kniha od spisovatelky a hned na začátku jsem věděla, že si musím koupit další. Moc krásně a čtivě napsaný příběh. Trochu jsem se bála, jestli se po svatbě Anny bude vůbec něco zajímavého dít, ale nakonec jsem byla překvapená, co všechno musela Anna ještě podstoupit, vydržet, přežít. Pro mě kniha znamenala i velmi cenné nahlédnutí do života po válce ve srovnání s výhodami dnešní doby. Výjimečná kniha.

eva3992
09. srpna

Krásně napsaný příběh o Anně, která jako malá přijde o rodiče a po druhé světové válce se dostává do Československa, kde ji teta provdá za válečného hrdinu.
Anna prožívá šťastné, i ty méně šťastné roky, jak se dá. Z malého, osamoceného děvčátka se stala silná a odvážná žena, která miluje svou rodinu nadevše.
Silný příběh, který přečtete jedním dechem, navíc je kniha psaná podle skutečné události.
Určitě si musím přečíst i další knihy od autorky.

avaya
09. srpna

Nechápu všechna ta kladná a vysoká hodnocení. Hrdinka to v životě určitě jednoduché neměla, téma zajímavé, ale celý příběh je podaný a napsaný jako školní sloh. Škoda, že se psaní neujal schopnější autor, který umí lépe nakládat s jazykem a zvládne vytvořit delší než jednoduchou větu.

zeusky
09. srpna

přečetla jsem jí jedním dechem, děkuji

Doporučujeme

S hlavou v oblacích (pejru)
S hlavou v oblacích (pejru)
Srdceboly
Srdceboly
Záměna
Záměna
Nebezpečná láska
Nebezpečná láska