Luna7 Luna7 komentáře u knih

(SPOILER) Z knihy mám smíšené pocity. Jsem fanoušek Harryho Pottera a na knihu jsem se těšila, ale tohle mě zklamalo. Děj sám o sobě nic moc. Cestování časem, které bylo ve Vězni z Azkabanu hezky promyšlené, taky vůbec není. Staré známé postavy mají úplně jiný charakter a chovají se nelogicky. A to že má Voldemort dceru s Bellatrix mi přijde divné a nelogické hned z několika důvodů. 3* dávám jako HP fanoušek a za to, že se Albus kamarádí se Scorpiusem a Zmijozel už není tak utlačovaný.
PS. Dostala mě scéna paní s vozíkem na střeše vlaku. :D

24.06.2020 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tak už je konec... Tenhle díl je jiný než ostatní. Děj už se netočí kolem Bradavic a smrt a nebezpečí číhá na každém rohu. Tenhle díl nepatří mezi mé oblíbené, ale je to slušné zakončení série. Finální bitva o Bradavice se mi líbila víc v knize než ve filmu, protože vynechali spoustu skvělých knižních momentů. Např. když domácí skřítkové přijdou na pomoc proti Voldemortovi a včele nich je Krátura, to byl strašně hezký okamžik.
Celého Harry Pottera mám dočteného podruhé a určitě si ho přečtu někdy znovu.

24.06.2020 5 z 5

Na tomhle díle se mi líbí, že se dozvídáme hodně o Voldemortově minulosti a viteálech. Trochu mi vadilo, že hodně knihy je o lásce a o vztazích. Křiklan je fajn postava a mám ho ráda. Celá kniha mi tak nějak uběhla a zase tu máme smutný konec jedné oblíbené postavy. Už zbývá jenom jeden díl a potom budu smutná, že už je konec.

08.06.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Po předchozích dvou super dílech mi tenhle přišel trochu slabší. Ale je to Harry Potter a všechny díly mám ráda. Fénixův řád je hodně rozepsaný a dozvídáme se tu zase spoustu nového o kouzelnickém světě, takže v tomhle ohledu je fajn. Ale zase je pravda, že se tady toho moc neděje až na ten smutný konec jedné oblíbené postavy.
Takže shrnutí: Umbridgeovou nesnáším, Harry mi tu hodně leze na nervy a bude mi chybět Sirius, ale konečně už tu je Lenka a lidé už věří v návrat Vy-víte-koho, takže už nastávají temné časy a Harry musí jednat.

08.06.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Když jsem četla HP poprvé, tak tenhle díl se stal mým nejoblíbenějším a tak to i nadále zůstává. Jeden z důvodů je, že se tady více dostáváme do kouzelnického světa (mistrovství světa ve famfrpálu, další kouzelnické školy,...). Díky poháru tří kouzelnických škol se celý rok něco děje. A oproti filmu má kniha o hodně lepší děj a taky je více promyšlenější. A když se nakonec stane to, čeho se všichni obávali, začne v kouzelnickém světě přituhovat. Od teď se hodí používat Moodyho hlášku: „Musíte být ustavičně na pozoru!”

27.04.2020

Jeden z mých oblíbenějších dílů. Ve filmové podobě můj nejoblíbenější díl z HP filmů, jednak kvůli ději, ale hlavně protože je krásně natočený. V knize je ale více informací a jsou tam vysvětleny věci, které se z filmu nedozvíte. Líbí se mi taky promyšlené cestování v čase, díky kterému vlastně nic nezměníte. A taky to je jediný díl, kde se přímo nevyskytuje Voldemort. Takže tady je konečně jiné zakončení, než že se Harry utká s Vy-víte-kým.
Dneska začnu číst Ohnivý pohár, čeká mě skoro 600 stran :)

19.04.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Přečteno podruhé. Druhý díl, tak jako první, se čte dobře a rychle. Škoda jen, že vím jak to dopadne.
Musím podotknout, že filmoví tvůrci se tady docela hodně drželi knižní předlohy, což je fajn.

14.04.2020

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Po pěti letech přečten první díl znovu (i když se mi nechce věřit, že je to tak dávno). Harry Potter je prostě moje srdcovka a teď díky téhle situaci mám čas si přečíst celou sérii znovu. Už se vrhám na druhý díl.

09.04.2020

Černá kniha Černá kniha Paul Verhoeven

Film jsem viděla a pamatuji si, že se mi líbil. Proto jsem zkusila knihu, na které je znát, že je napsaná až po filmu. Ze začátku se mi líbila, ale pak mě to už moc nebavilo. Je to jako kdyby někdo napsal převyprávění filmu a ono to tak v podstatě je. A ty střihy v ději jsou hrozné, strašně jsem se v tom ztrácela. Jinak příběh to je dobrý, ale radši se podívám znovu na film místo knihy.

03.04.2020 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Strach je takové zkřížení Kingova To a Djatlovy expedice, obojí je zmíněno i v knize. Mi se tohle zkřížení líbilo a určitě si knihu přečtu někdy znovu. Konec mi přišel dobrý, i když jsem chvíli doufala, že to Jožo a Hana nějak zvládnou, ale to by byl asi moc šťastný konec.

01.04.2020 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Po Trhlině jsem čekala trochu víc. Zajímavý nápad a dobrá atmosféra, ale kniha mě moc nevtáhla. Ale zase je pravda, že knihu, kde by byla skoro celou dobu jenom jedna postava, jsem asi ještě nečetla.

28.03.2020 4 z 5

Nebe v kleci Nebe v kleci Christine Leunens

Viděla jsem film Králíček Jojo, který se touto knihou prý inspiroval, což je správně zvolené slovo, protože mají společnou pouze hlavní myšlenku. Film je navíc inspirován pouze první polovinou knihy a druhá polovina už vypráví Johannesův a Elsin společný život po válce.
Jako plusy této knihy musím zmínit, že se jedná o zajímavý pohled na válku a taky je tu spousta informací o poválečné době a životě ve Vídni. Třeba já jsem vůbec nevěděla, že Vídeň byla rozdělena na čtyři okupační zóny jako Berlín (o tom se nám ve škole asi zapomněli zmínit nebo jsem to jenom zapomněla :) ).

13.03.2020 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Cilčina cesta mi přišla o něco lepší než Tatér, ale na 5* to podle mě není.
Hlavní hrdinka mi byla sympatická a taky byla hodně silná, vždyť prošla koncentrákem a gulagem za sebou. Zajimavé byly scény z nemocnice nebo porodnice. Prolínání života v Osvětimi mi někdy přišlo, že moc nesedí s tím co bylo napsané v Tatérovi. Ale možná si ho jenom moc nepamatuji.

13.03.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak tohle bylo super. Sice jsem asi před půl rokem viděla film, takže už jsem věděla jak to dopadne, ale to vůbec nevadilo. Od poslední třetiny knihy se nedá odtrhnout (prvních 150 stran přečteno za 3 dny, druhých 180 stran za 1 den), takže jsem knihu dočetla o půl dvanácté v noci. Což nikomu nedoporučuji, protože z knihy jde strach a mi se potom nespalo nic moc. Ale jsem ráda, že jsem na Trhlinu narazila v knihovně a že jsem si ji přečetla.
Pořád uvažuju jestli je Igor skutečný člověk nebo Karika napsal zajímavým způsobem knihu.

02.03.2020 5 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Komiksy skoro vůbec nečtu, ale tomuhle jsem prostě nemohla odolat. Zajímavý nápad spojit komiks s tématem holocaustu, takhle se dostane k více lidem. Líbilo se mi, jak se děj prolíná i s dobou kdy komiks začal teprve vznikat. Zajímavý je i nápad vyobrazit různé národnosti jako zvířata, zajímalo by mě, co bychom byli my za zvíře.
Jedna z dobrých scén pro mě byla, když Vladek nechtěl svést toho černého stopaře, protože si myslel, že je okrade. Žid, který byl odsuzován kvůli své víře a prošel holocaustem, odsuzuje černocha jenom kvůli jeho barvě.
Doporučuji přečíst.

11.02.2020 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Film patří mezi mé oblíbené a viděla jsem ho x-krát. Teď jsem se konečně dostala ke knize a musím říct, že film je určitě za mě lepší. Kniha mi ze začátku přišla napsaná až moc dětsky, ale později, až jsem se začetla, to už šlo (asi jsem si ji měla přečíst mladší).
Ale tady vlasně vznikla celá ta myšlenka druhé matky a světem za dveřmi, takže to jsou u mě plusové body.
PS.: Stejně mám vždycky nejradši tu kočku. :)

11.02.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Příběh o Osvětimském tatérovi je zajímavý, ale to jak je kniha napsaná mi moc nesedělo. Dobře se čte, ale pak to dopadá tak, že se třeba přeskočí půlrok života v Osvětimi, kde se asi nic za tu dobu zajímavého nestalo. Přišlo mi to napsané jen tak povrchově, což potom kazí i celkový příběh. Četla jsem více knih s tématem holocaust a tahle patří mezi slabší. Avšak s Tatérem jsem koupila i Cilčinu cestu, takže si ji přečtu, jinak bych ji asi nečetla.

31.01.2020

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Super kniha, dobře se čte a hlavní hrdinka mi byla sympatická. Celou knihu jsem byla napjatá, jak se to tajemství domu Ashburnů nakonec rozluští. I když je pravda, že jsem taky, jako někdo pode mnou, nepochopila proč se ty portréty měnily. Ale mělo to staršidelný efekt. Už se těším až si přečtu další autorčinu knihu.

04.01.2020 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Stejnojmenný film jsem viděla několikrát a vždycky jsem se u něho nasmála, proto jsem si už dlouho chtěla přečíst knižní předlohu.
Kniha má docela dost jiné situace než ve filmu (což je pochopitelné, protože tam točili reakce obyčejných lidí), ale základ je stejný. Nejvíce se mi líbala scéna z čistírny a jak se poprvé díval na televizi. Ty části, kde bylo moc politiky, mi moc neřekly, obzvláště té současné německé. Ale i tak se zde jedná o povedené dílo, které působí realisticky a stojí za přečtení.

30.11.2019 5 z 5

Hádanky z druhé strany Hádanky z druhé strany Jason Ward

Některé hádanky jsou hodně lehké, jiné mi zase přišly zase až příliš těžké nebo dokonce nesmyslné. Ale fanouška Stranger Things, a taky všemožných hádanek, tahle kniha potěší.

15.11.2019 3 z 5