Lukáš987 Lukáš987 komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Dejme tomu, že byste se dívali dalekohledem do studny a ten vám tam náhodně spadl... Chytrý a důmyslný Saturnin vám podá jiný se slovy " To se stává" .
Proč Šemík uháněl k Radotínu, zatímco Horymír uháněl k Neumětelům. Teta "plná přísloví" Kateřina a kluk pitomá Milouš, slečna Barbora, doktor Vlach a dědeček a ten styl humoru kterým vás Saturnin provází je bez chyby. Prvně viděn Xkrát film a teď tahle úžasná kniha... Proč jen jsem ji nepřečetl dřív... Protože Saturninova fantazie dokáže udělat detektivku i z jízdního řádu...

16.02.2024 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Prvně jsem viděl film, až teď jsem přečetl knihu. Lisbeth jsem si hned oblíbil. Tahle kniha nešla přestat číst. Je tu vše co od knihy člověk očekává. Perfektně napsané, hltal jsem řádky a stránky jednu za druhou. Detektivka se vším všudy. Kniha neskutečně vtáhla do děje. No jdu na další díl...

04.10.2022 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Ale do Prahy je to kus cesty."
„Kolik světelných let?"
„S Českými dráhami tak deset. Když budeme mít štěstí, zvládneme to za tři a půl hodiny."
„Fifinka bude mít aspoň zážitek," zaradovala se Amanda.
,,Ona sama je zážitek"
Tyhle luxusní hlášky, opět palseky v pohotovostním režimu a Lord Mr*dák a Kapitán Bouchač opět v akci protože sliz se vrací domů . Prostě tahle partička nevydrží ani 3hodiny bez problémů . Další z příběhů téhle sebranky na 300 stránkách za mnou a Mrtvou schránku střídá Operace Pentagrun .
Smažák je fajn,
Nic než pentagrun

13.11.2023 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Parádní čtení, jeden řádek stíhal druhý a kapitola kapitolu. Povedený příběh, který vás nutí otáčet stránky jednu za druhou a knihu neodložit. Se speciální obrazovou edicí je příběh ještě čtivější a vtáhne více do děje.

10.07.2023 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Jestli něco Stephen King bravurně zvládá tak to je napnutí a to, že se ničím nes*re. Do své knihy vás vtáhne svým naprosto dokonalým způsobem, který dokáže snad jen on. Cujo a jeho 245 stránkové ehm..psí poslání. Nervy drásají příběh na každé straně. King vám nenaservíruje jen psychiku lidí, ale i Cuja. 90 kilového bernardýna, který naruší zdánlivý pokoj malého městečka. Který změní život obyvatelům Castle Rocku. Jeho temné vrčení, vražedné tesáky a plíživě kroky cítíte na každé stránce.

21.03.2024 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Další kousek knihožroutské výzvy přečten. Tentokrát to je " Děj který se odehrává mimo Evropu" a kniha Carrie od mistra Stephena Kinga.
Teda jestliže toto je autorova prvotina, tak se nedivím, že má tolika oblíbenců. Protože Pan ( záměrně s velkým P) je opravdu mistr svého řemesla.
Příběh Carrie žijící v městečku Chamberlain je příběhem nešťastné, šikanované, neatraktivní dívky, pronásledované svými vrstevníky a tyranizované svou nábožensky sfanatizovanou matkou. Ale každý pohár jednou přeteče a nejinak je tomu u Carrie, která má kromě v sobě kromě dušeného vzteku ještě něco navíc a to paranormální schopnosti a ty na sebe nenechají dlouho čekat.
Tuhle 175 stránkovou Kingovu jednohubku jsem si užil. Parádní vtažení do děje, popisy pocitů, telekineze super zpracování knihy vám umožní super zážitek.

11.01.2024 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Pátá oběť:
Svět temnější než si dokážete představit.
Do dopr....tak tohle byla opět neskutečná jizda. Jestliže Čtvrtá opice nastavuje laťku napětí vysoko Pátá oběť ji skvěle přeskočila. Budování napětí, rychlé kapitoly, deník V40. Tohle vše je tak perfektně do sebe zapojené, že 566 stran přečtěte jedním dechem. A touto knihou, zdaleka to hutné napětí nekončí. Opravdu dokonalá kombinace Jefferyho Deavera, Stephena Kinga a Thomase Harrise. Jako fanoušek Krimi Thrillerů jsem nadmíru spokojen.

25.12.2023 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Wau dočteno a další super autor v mé knihovně obsazuje poličku. Parádní a úderné střídání dějových linek hlavních postav. Nakoukneme do nitra opičího vraha a uvidíme co si pro nás na 445 stránkách připravil. Jeffery Deaver má pravdu je to nádherně zvrácené... Geniální detektivka která se přečte jedním dechem.

03.12.2023 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Hutné, atmosférické a mysteriózní Purpurové řeky. Až do poslední zákruty řeky jedete na vlnách napětí a nevědomosti. Těch 423 stran uteklo jako voda. Určitě musím pořídit další díl.

16.07.2023 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Operace Pentagrun přečtená
„Hovna? Proč zrovna na mě zbyla hovna?" „V manželství musí být rovnováha. Ty jsi jí zničil život, ona tě posílá plavat do hoven," Cesta za svobodou pro Kapitána Bouchače a Lorda Mr*dáka dokáže být opravdu trnitá. Nejen, že jim stojí v cestě Drak a Kapybara ale dost hnusně zapáchající potrubí, Zuuritové, sukrové, nebo kulšešové... zapálí divak, hodí pár panáků sirasky a jdou do toho na plný koule. I když jim zrovna Gertruda moc nevěří.
Dalších a opět super skvělých 300 stránek za mnou a následující, zatím poslední část Legie s názvem Na konci vesmíru předemnou. Je třeba vyměnit žárovku, nastavit pytlíky do pohotovostního režimu a vyrážíme do akce..

20.11.2023 5 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Zabránit Lordu Mr*dákovi a kapitánu Bouchačovi tomu po čem touží jejich největší nepřítel se navzdory tomu co zažili nezdá býti úplně jednoduchou akcií. I když pro tenhle tým nebude ani jednoduchá akce objednat si větrník...
Na vlastní kůži ve vesmíru zažili hrozné věci a byli svědkem ještě horších, ale tohle... Tohle bylo...
Nic než pentagrun bratři a sestry

20.11.2023 5 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

"Neměla to být jednoduchá práce?" Ne, jakmile se do akce pustí Lord Mrdák a Kapitán Bouchač nic není jednoduché.Všechno se komplikuje, hrozí uříznutí vašeho . Palseky, svářečky do pohotovosti, protože posádka z Kraksny pardon "Malé vzdorující" vám připraví takovej nášup, že vám bude nevolno, pokud nepočítám Guiseppeho kuchyni.
Na téhle lodi vážně nemůže jít nic hladce.
Opět jsem se pobavil a Rudého vrabčáka střídá Aga.
Nic než pentagrun

25.10.2023 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Nemohu jinak než 6*.
Vesmírní chameleoni, ne děkuji..
Co se má pos*at to se prostě posádce "Kraksny", pardon "Malé vzdorující " po*ere.Tohle je luxusní jízda vesmírem nabitá akcí, hláškami, super humorem a perfektním pokračováním předchozích dvou dílů doplněné super kresbami. Smekám klobouk .

07.10.2023 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

No tak to bylo parádní počteníčko... Další parádně napsaný super krimi/thriller. Už se moc těším na další autorčinu knihu. Když si budete napětím okusovat nehty, tak babička zaručeně pobaví :D :D ;)

26.07.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Cože?... Jak?...Kdo?...Proč???..
Tohle a dalších milión otázek si budete pokládat v další části příběhu z pera J.D.Barkera . Na 509 stránkách vás bude vás bude napínat, drásat vám nervy a brnkat vám na strunu napětí příběh Porter vs Bishop. Příběh je bravurním thrillerem plným zvratů, překvapení a zápletek a to takových, že když si řeknete ve 21:30 ještě jednu kapitolu tak sami sebe přistihnete jak zavíráte knihu v 00:30 a to s pocitem, že jakmile se probudíte musíte pokračovat. Celkem 1520 stránek s nádherně zvráceným, geniálním a mistrovsky napsaným příběhem.

28.12.2023 5 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Aga ze série Legie přečtená.
Vytáhnu ti páteř z těla a z tvých kostí udělám xylofon, na který donutím hrát Gerasima jednou rukou, zatímco tu druhou mu budu trhat. - To je celá Aga, teda než dojde k bor-fa. Další příběh Kapitána Bouchače, který se pouští do záchranné akce nejobávanější členky "Kraksny" pardon "Malé vzdorující" . Zachrání ji? Až splní Aga kor-fu utrhne mu hlavu a nacpe mu ji tam kam ani slunce nesvítí? Zlikviduje opět půl planety?.... To se dozvíte až těch dalších úžasných a opět deníkem Danky Krasinsky doplněných 309 stran dočtete

02.11.2023 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Wau efekty tahle kniha rozhodně má. Nechá vás čekat do poslední řádky v knize. Děsivá a strhující podívaná. Čtenář je prostě uzavřen v knize. Takže určitě zařazuji do horní poličky thrillerů

28.11.2022 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Jo, jo a ještě jednou jo kombinace Washingtona a Tilly je správnou volbou. Napětí nechybí, krátké kapitoly nutí k dalšímu čtení stránek. Příběh pěkně upaluje a dramatické chvilky doplňuje bezva humor ???? . Vypadá to na další super dvojici detektivů.

15.10.2020 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Oproti ostatním knihám to nebyl takový boom začátek na první straně, ale postupem knihy opět Carter sešlápne plyn na podlahu tak, že žene Huntera s Garciou kapitolu za kapitolou. Listujete knihou a kapitoly hltáte. V jejich "a sakra, a dopr***" ukončování" Carter nepřestal. Příběh super. Knihu prostě opět nelze odložit. Za mě opět plný počet.

02.12.2020 5 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Kniha je super thrillerovou jízdou a nelze přestat číst dokud se všechno nevyřeší a nedostanete se na její poslední stránku (ta je rozhodně originální). Super napětí na každé stránce.

19.07.2020 5 z 5