LucySmile LucySmile komentáře u knih

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Krásná knížka s hodně těžkým tématem, ale velkou odvahou. Sympatické mi byly všechny postavy a děj rychle plynul. Jediné, co bych vytkla, je hodně zvláštní vyznání lásky. Jinak jak je u této autorky už zvykem - hokejové téma, které jsem si velmi oblíbila. Strhávám 1 hvězdičku kvůli tomu, že série psané s Elle Kennedy se mi líbily více.

01.02.2022 4 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Knížku jsem si opravdu užila, je ti skvělá oddychovka. Conor je sympatický, Taylor mi už tak skvělá nepřišla. E. Kennedy píše fantastické knížky, tato je trochu slabší, proto dávám jen 4*.

22.10.2021 4 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem očekávala a chtěla. V knize není jen sposta sexu, ale i krásný příběh a všechny postavy mi byly nesmírně sympatické. Jen doporučuju číst poslední kapitolu až budete mít k dispozici pokračování. Není nic horšího, než když kniha končí slovy "pokračování příště..."

29.08.2021 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Asi nejslabší knížka série, ale pořád skvělá. Tucker je úžasný, Sabrina už mě pak celkem začínala štvát tím, jak se snažila všechny chránit. Určitě si celou sérii přečtu někdy ještě jednou.

16.06.2021 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Blake je fakt skvělý, ale Jess mi nějak nesedla. Líbila se mi svatba Wesse a Jamieho a jsem ráda, že je autorky zakomponovaly do příběhu. Bohužel je tato knížka slabší než série Him, proto jen 4*.

23.01.2021 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jsem naprosto uchvácená a musím říct, že je to nejlepší kniha o holocaustu, kterou jsem četla. Když to porovnám s knihami Sophiina volba nebo Hana, které jsou také skvělé, tady je mnohem více podrobností o chodu Osvětimi a životu vojáků SS. Je mi až úzko, co Minka a její rodina musela prožít. Jen nechápu, proč Sage nakonec udělala, to co udělala. Já bych to nedokázala. Fantastická kniha, líbí se mi styl, jakým je psaná a jak do poslední chvíle netušíte, jak to skončí. Všem doporučuji :)

22.09.2020 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Knížka se četla celkem dobře a na dobu, ve které byla napsána, pojednává stále o aktuálním tématu. Určitě bylo zajímavé vyprávění z pohledu malé holky a ocenila jsem náhled do doby před 2. světovou válkou. Je škoda, že hlavnímu tématu se kniha věnuje až od druhé poloviny.

07.07.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Páni! Přečteno jedním dechem. Když se řekne horor, vybavím si strašidelný dům, což tato kniha bezpodmínečně splňovala. První polovina byla v pohodě, pak se začalo něco dít a já měla trochu nahnáno. Závěr mě vůbec nezklamal a předčil má očekávání. Takže za mě naprostá spokojenost.

24.06.2020 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Velmi pěkný příběh. Ze začátku jsem byla lehce zmatená, ale později jsem se začetla a nemohla jsem přestat. Konec byl dost napínavý a krásný. Se Zlodějkou knih se to nedá srovnat, ale i tak stojí za přečtení.

09.11.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Muffin a čaj - no, co k tomu říct? Za mě nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla. Je to oddychový příběh, ale autor chtěl touto knihou něco říct a to svůj účel naprosto splnilo. V mnoha ohledech mi to otevřelo oči. Od první stránky jsem se do ní zamilovala a Dani s Kitem mi přirostli k srdci. Děj rychle ubíhá, žádné zbytečnosti okolo. Opravdu nemám slov, jak mě to dostalo! :) Jen jednu chybu to mělo: bylo to moc krátké.

26.09.2019 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Možná o trochu horší, než první díl série, ale na kvalitu to nemělo vliv. Všem doporučuji :)

30.11.2023 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Knihu jsem začala číst kvůli čtenářské výzvě a celkem mě překvapila. Je to takový jednodušší příběh, ale čekala jsem to víc kýčovité. Spíše mi to přišlo jako příjemná oddychovka, ale znovu bych si ji nepřečetla.

21.10.2022 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Nádherné doplnění předchozí knihy. Navíc s poznámkami autorky si této knihy mnohem více vážím, než doposud. Muselo to dát mnoho práce, udělat podrobnou rešerši a vžít se do tamní doby. Konec nejlepší.

09.09.2022 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Páni, to bylo neskutečné! Absolutně jsem se od toho nemohla odtrhnout. Smekám před jedinečnou zápletkou i celým dějem. Layana mě chvílemi fakt štvala, protože mít doma takového muže, a přesto chtít víc... Závěr jedno velké překvapení. Určitě jsi tuto knihu přečtu znovu.

17.07.2022 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Musím říct, že toto bylo hodně zajímavé čtení... Každý mi dá určitě za pravdu, že se jedná ho hodně náročné čtení z hlediska děje. Tady asi nejde říct, jestli se mi kniha líbila či nelíbila, každopádně jsem ji dočetla a nelituji toho. Určitě v člověku něco zanechá.

01.07.2022 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Čím vícekrát tuto knihu přečtu, tím více ji miluju. Během čtení této knihy zapomenu na vše zlé, můj život je zalitý sluncem a mé srdce taje. Kniha nemusí být vždy literární skvost, důležité je, co čtenáři předá a co v něm zanechá!

03.02.2022 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Knížka není úplně nejlehčí na čtení a četla se mi hrozně pomalu. Na druhou stranu jsem chtěla hrozně moc vědět, jak to skončí a závěr? Celkem překvapivý! Kniha obsahuje velké množství zajímavých myšlenek a děj je takové ponaučení o zkažené duši. Skvělé dílo a jsem ráda, že jsem vydržela a dočetla až do konce.

24.08.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knížka se mi líbila, na Hanu ale v žádném případě nemá. Celkem má slabší rozjezd, později začal příběh dávat smysl. Téma co by kdyby se mi úplně moc nelíbí a mátlo mě přeskakování mezi jednotlivými roky. Závěr je smutný ale úplně nedotažený do konce, což je celkem škoda.

08.07.2021 4 z 5

Hugo a Vánoce pod psa Hugo a Vánoce pod psa Sophie Pembroke

Úžasná vánoční knížka! Milá, zábavná a navodí vánoční náladu. Tohle jsem přesně potřebovala a Vánoce z pohledu pejska bylo pravé. Bonus navíc je, že šlo o francouzského buldočka, který je naprosto roztomilý :)

22.12.2020 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Tuhle sérii vážně miluju a ani tato kniha nezklamala! Demi mi připadala jako fajn holka a měla jsem ji o trochu ráda víc než Brennu. Doufám, že toto není poslední část série, hokejisty jsem si až přespříliš oblíbila. A ten konec? To asi nikdo nečekal. :D

21.06.2020 5 z 5