LuckaH2 LuckaH2 komentáře u knih

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Mela jsem problem se tak do tretiny se do knihy zacist, nestrhlo me. To se ale zlomilo a pak uz se mi stejne jako predchozi, libila. Zajimave prostredi, historie souvisejici se soucasnosti, osudy lidi...

08.01.2016 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Jojo Moyes je fakt dobra vypravecka:-) dojemny pribeh plny lasky, odhodlani, statecnosti a skvele spojeneho pribehu z 1sv a soucasnosti. Byla jsem napnuta az do konce jak to vsechno dopadne. Pridavam se, ze jsem netusila jake hruzy museli lide prozivat za 1sv...takze nejen romantika ale i podnet k zamysleni - kdyz ted jim, pristihuju se jak si vic vazim, ze mam co jist!

05.12.2015 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Mam z knihy rozporuplne pocity, namet jako takovy se mi libil, jsem si jista ze mladych co by kvuli hre dokazali delat nektere veci i ve skutecnosti by se naslo dost. Nebavily me sekvence popisu bitev s deje ve hre a vadily mi fraze "vytrestene ziral"Atd. u herni postavy, ta preci ziva nebyla(asi mela odrazet emoce hrajiciho). Odhadovala jsem jiny motiv hry, ale mile me prekvapil, to by me nenapadlo;-)

23.11.2015 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Tuhle knizku proste miluju, hrdinni zbojnici, laska,pratelstvi, dobrodruzstvi, tajemno...vse tu je a ctive psano:-)cetla jsem nekolikrat, vzdy se k ni rada vracim. Krasny pribeh barvite licici zajimavou cast historie i kdyz "pohadkovou" a beltristockou formou

22.11.2015 5 z 5

Až na konečnou tmy Až na konečnou tmy Jonathan Greene

Chvilema me bavila vic, chvilema min, od pulky to bylo lepsi, kdyz se rozjelo reseni Clairiny minulosti, konec byl napinavejsi, od zacatku jsem tusila ze to nebude tak jak bylo nastino. Nektere kroky slo predvidat a hlavni postavy mi zezacatku prisli neuchopitelne, mluvili za ne rychle ciny a ne jejich popis. Ale cist se to rozhodne dalo:-)

11.11.2015 4 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Zajimalo by me, co je fakt pravda(skola volavek-drsne!!!), clovek u toho zacne premyslet, jak a jestli fugnuje zakulisi velke politiky. Nikdy jsem nic spionazniho necetla, ale lbil se mi tenhle pohled a napeti. Hlavni hrdinka je zajimava postava, jiskreni mezi ni a Natem dava pribehu na lidskosti ve svete agentu a informaci, ktere jsou nadevse

30.10.2015 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Hodne silna kniha, nejednou mi vyhrkly slzy. Pri jejim cteni clovek zjisti ze nem pravo si stezovat na malichernosti, kdyz existuji lide co prosli takovymto peklem. Precetla jsem to jednim dechem za jeden den. Lide dokazali byt zrudami...

08.10.2015 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Ctive a napinave a dost drsne, zajimalo by me jestli ke takovych cinu v takovem rozsahu clovek fakt schopny. Zajimavy casovy skok hned na zacatku knihy s prirozenym napojenim do soucasnoti. Bavily me psychologicke postrehy Huntera napr.o drzeni tela nebo gestech. Dalsi dil si urcite prectu

07.10.2015 4 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Nadherna a kouzelma kniha:-)hned bych cirkus navstivila a kdyz si doma svarim most hned si vzpomenu na spoustu dobrot. Romanticky, lehce napinavy pribeh odehravajici se v kouzelnem svete. Tahle kniha nemusi vsechny nadchnout, ale musi se preci vsem libit, vzdyt je to pohadka do ktere chceme vsichni utikat:-)

05.10.2015 5 z 5

Vyprahlé srdce Vyprahlé srdce Elizabeth Haran

Moc casto takovy zanr nectu, ale tim spis se mi libil jako vypln trihleru a dobrodruznych historickych knih;-) konec jsem ocekavala, presto se mi cetlo lehce a clovek si uvedomi, jak si malo vazi lekare v kazdem meste nebo vody tekouci z vodovody, australske realie se mi moc libila.

05.10.2015 4 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Libil se mi vic nez prvni dil( i tim ze uz sem znala postavy, cehoz ale mohlo byt vyuzito vic k vztahovemu deji). Uplne jsem jim zavidela reseni stare rodinne historie, stary dum i tajemny kraj;-) precteno jednim dechem, napinave, ctive.

01.10.2015 5 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Styl stejny jako prvni kniha, cte se to dobre, akorat je to trochu na nervy, clovek furt trne kdo na dalsi strane padne a stane se obeti zrady;-)ale ta doba asi takova byla. Souhlasim ze strach hrdinu navzajem o sebe a uvezneni se zbytecne opakuje. Ale opet pekny pohled na tuto etapu dejin.

29.09.2015

Stalker Stalker Lars Kepler

Pro me nejhorsi ze serie...tolik prehnanych scen, be nektere zbytecne a zdlouhave popsane(rvacka s vudcem bezdomovcu, akce ve sklepe), troska z hlavniho hrdiny... Do pulky me to vubec nebralo, pak se to rozjelo, ale nepomohlo mi to. Predchozi 3 knihy bomba ale tahle ne...

19.09.2015 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Krasna pohadka pro dospele, ani bych dalsi dil nepotrebovala ale prectu si ho. Drsna doba to musela byt, a to ze je v knize napomahano aby to koncilo veskrze dobre jen vitam. Krasne popsan ustredni laska hrdinu, ktere romanticke srdce by si nepralo rytire na bilem koni-jak rikam pohadka:-) libi se mi ze zaklad vychazi z historickeho podkladu,clovek se i neco vzdela z obdobi 12.stoleti. Za me krasny odpocinkovy roman!

11.09.2015 5 z 5

V lesích V lesích Tana French

Kdyz jsem zvedava, doctu knihu do konce- to bylo to jedine na tehle knize- byla jsem zvedava jak oba pripady dopadnou, ale uspokjena jsem byla tak na 50%. Premira zdlouhavych vzpominek a pocitu hlavniho vypravece mi prijde ze knize spis skodi, s hlavnim hrdinou jsem se taky moc neztoznila - pratelstvi ktere je tak pekne popsano takhle dopadne... Celkove se mi to moc nelibilo...

03.09.2015 3 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Ze zacatku se mi to moc nerozjizdelo, skoro do pulky jsem nebyla nadsena, ale pak me zaulajo hlavne carodejne pozadi zapletky, toto tema historie me fascinuje i v cesku(jesenicko). Plus bylo i spickovani hlavnich postav, nakonec i konec se mi libil, takze za me nakonec zajimava kniha.

24.08.2015 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Autorku mam rada ale tato kniha me neosovila...Tak do pulky jsem se hodne ztracela, nestihala prechody mezi obdobimi a vzpominkami, kniha me chvilemi nebavila-cetla jsem jen proto,ze jsem chtela vedet konec,ale kdyby mi ho nekdo strucne rekl,staclo by mi to... Bohuzel jsem se neszila ani s hlavnimi hrdiny,nejak jsem tam tu jejich lasku necitila. Mozna je to i tim, ze nemam rada tema lasek s zenatym/vdanou...pripominalo mi to knihu Laska je jen slovo(vim ze doba byla jina,rozvod tezsi atd...). Konec se mi ale libil,takze jsem rada ze jsem do nej asi vydrzela.

09.08.2015 3 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Nádherná kniha, dozvědět se tolik o japonské kultuře, prožívat s Čijo radost i zklamání. Krásně popsané postavy viděné nejprve očima dítěte, poté mladou ženou... Kniha na mě velmi zapůsobila a na její konec myslím dlouho po jejím dočtěním. Čtivě napsaný příběh, mohu jen doporučit!!!

06.08.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, četla jsem jí stejně jako ostatní jedním dechem, ale zatím se mi líbila nejméně, neměla nějak ten další příběh...A stále se stupňují trihlerové prvky (což nevadí:-) Těším se na závěrečný díl...

29.07.2015 4 z 5

Dvě dámy v tísni Dvě dámy v tísni Zdena Frýbová

O té doby co jsem četla tuhle knihu je hláška "Brzdi a otoč" v našem řidičském slovníku (jednou jí muž opravdu předvedl na čtyřproude silnici přes ruční brzdu...). Knihu beru s nadsázkou a ráda se díky ní podívám ztřeštěným způsobem do krásných míst Evropy.

24.07.2015 4 z 5