LuckaH2 LuckaH2 komentáře u knih

Otcem i matkou proti své vůli Otcem i matkou proti své vůli Zdena Frýbová

Tuhle knihu už leta miluju a ráda se k ní vracím, odpočinkové čtení, u kterého se člověk zasměje, nic víc za tím není třeba hledat:-)

24.07.2015 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Je to silný příběh, při kterém si člověk uvědomí některé věci - například jak šílené jsou některé režimy, které ovládaly naší zemi, a také to, jak blízko jsou někteří lidé přírodě a jak dnes spoléháme na medicínu jako jedinou správnou vědu o nápravě těla. Kniha mi hodně dala, konec jsem asi podvědomě čekala (ne takový, ale že se něco stane), jediné co mi vadilo, bylo zdlouhavé přepisy některých záznamů z archivů. A neudělala jsem si špatný obraz o lidech, doby a místa byla zlá, ale ne všichni lidi takoví.

24.07.2015 4 z 5

Zvláštní kniha, člověk se při ní zamyslí nad svým životem a okolnostmi, které vnímáme jako automatické a oni takové být nemusí....A ukazuje, jak nás ovlivňují doměnky a naše představy, jak v nás jsou lidé zapuštěni a nechávají otisk v naší mysli, když procházejí našim životem.
Baví mě prostřednictvím Murakamiho knih vstupovat do japonské kultury, protože mi jí velmi přibližuje. Kafka se mi líbil sice víc, ale tahle kniha je víc reálná. Mohu jen doporučit, ale chápu, že není pro každého. Je pro toho, kdo se nebojí nahlédnout dál ve své mysli...

13.07.2015 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Opět krásný děj, nádherný svět, možnost být v tak čarovném prostředí.... Byla jsem jsem v šoku z konce, kde se stane ta nemilá věc...človek se tak sžije s postavami až tomu nemůže uvěřit. Těším se na další díl! A lituju že mi jich už moc nezbývá. Akorát jsem si vždy myslela,že je to pro děti a s dalším dějem se utvrzuju o trihlerech pro dospělé:-) ale skvělé trihlery!!!

13.07.2015 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Četla jsem jedním dechem, ale tak o 3/4 jsem to viděla jako konspirační, nebo až moc přitažené za vlasy. Nebudu opakovat co se píše pode mnou, víceméně souhlasím, i když jsem nebyla výrazně zklamaná, ale také jsem od zajímavě rozjeté knihy čekala něco jiného... Ten střet západní a východní kultury je ale skvěle popsán, May umí čtenáře dostat na místo a atmosféru děje. Nějak si nedokážu představit pokračování, ale asi si ho přečtu.

13.07.2015 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

jednička se mi líbila mnohem více (ten byl pro mě úžasný!),tento díl byl asi víc dobrodružný, ale ten první měl pro mě náboj tajemna, nemožného co se stalo možným...ale druhý díl už byl jen dobrodružným. Ani v paměti mi tolik nezůstane jako z toho prvního. Ale žánr je to rozhodně zajímací!

20.06.2015 3 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

četla jsem všechny knížky s Rhymem - takže trochu problém je že už mě autor neoslní - mám ho ráda, knihy vždy mají spád, vždy se v nich člověk dozví něco zajíjmavého mimo policii (nemoci, rostliny, tetování, funkce...). Kniha se mi líbíla, byla jsem napnutá, těšila jsem se na další stránky, autora ale už znám a trochu čekám hlášky co přijdou...ale knihu mohu doporučit, kdo má Rhyma rád nebude zklamaný!

20.06.2015 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Krásný díl jako předchozí, trochu mě "zarazil" drsný konec, pro děti už to moc není...a nebo je? vždyt ono se to děje i ve skutečnosti (smrt). Úkoly poháru, nové postavy z jiných škol, nové bytosti...no prostě balzám pro duši! Každá stránka by měla být nekonečná:-)

10.06.2015 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

10.06.2015 5 z 5

Zamilovanosti Zamilovanosti Javier Marías

Na Noci literatury jsem slyšela úryvek a moc se mi to líbilo, musím si sehnat celou knihu:-)

13.05.2015

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Pěkný strašidelný horor:-) lekala jsem se i praskání v kamnech při čtení, sama doma bych to číst nechtěla. "Líbilo" se mi to, takové děsivé, pořád jsem chtěla vědět co se dál stane, připadala jsem si, že sedím vedle něj v rozpadlé kapli, nebo že vidím na nádvoří vbíhat psy...Pro mě tak akorát na to se bát:-) a občas do toho "zabijácká" hláška nebo černý humor;-)

16.04.2015 4 z 5

Bestie uvnitř Bestie uvnitř Liselotte Hammer

Téma je společensky důležité a "zajímavé", ale jinal mi kniha přišla dlouhá, někdy jsem nechápala chvíli souvislosti, s Anni a Anitou jsem měla taky velké problémy! Závěr se mi líbil, ale celkově mě kniha nenadchla, takový střed. Ale určitě od autoru ještě neco zkusim

01.04.2015 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Podepisuju se pod názor předchozího komentáře, vystihl to přesně. Jen bych k tomu dodala, že zápletka se mi líbila i styl vyšetřování, protože ač nás krmí kriminálkami Las Vegas a severskými detektivkami, policejní (detektivní) práce je i o tom, co dělá Cormoran a dopracuje se výsledku. Uričtě se chystám na druhý díl, ale i přesto že se mi Kukačka líbila, nadšená jsem nebyla a kdybych knihu nečetla, asi bych nelitovala...

29.03.2015 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Opět jsem si s úsměvěm na rtech četla pohádkový příběh... Těžko se mi u toho hodnotí nějaká kritéria,není to pro mě vrchol litaratury z hlediska stylu nebo jazyka prostě mě to moc baví a těším se na další Harryho dobrodružství a další vrstvení příběhu:-)

29.03.2015 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Jako aktivní kačer se mi kniha samzřejmě líbila - mohla by se prodávat jako "zábavná" příručka geocachingu, protože kdybych nevěděla, o co v této aktivitě jde, zde se dozvím prakticky všechno i jak se přihlásit na oficiální stránky. Což je opravdu originální využítí v detektivním příběhu. V průběhu čtení mě zarazila šílená brutalita a sériovost (není to ve skutečných vraždách tak časté...) ale, když jsem přečetla konec a rozuzlení, pochopila jsem to. Konec je zajímavý, má smysl, je děsivý, kniha napínavá....

Doporčuju nejen milovníkům geocachingu:-) P.S. nenechte se odradit, ve skutečnosti jsme hodní lidé co mají rádi přírodu a památky a zpestřujeme si turistiku:-)

14.03.2015 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Doporučuji!Krásná oddechovka(pro mě mezi detektivkama a trihlery), takový příběh,co zasáhne i pohladí.Dojemné, romantické, i drsné ze života. Při scéně jak velryby trpí výletní lodí se mi udělalo až zle od žaludku, když jsem si to představila. Ze začátku mi jen vadilo psaní očima hodně postav - mám ráda, když se to střídá, ale tady jsem měla co dělat těch 5 zezačátku pochopit, ale pak se mi to líbilo. U posledních stránek jsem myslela, že rozkoušu čtečku i s obalem...:-) Srovnávat s Než jsem tě poznala nemůžu, každá je jiná, ale obě se mi hodně líbily!

10.03.2015 5 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Některé pasáže jsou zajímavé i napínavé, ale jako celek jsem uchvácena nebyla. První khiha se mi líbila víc - nějak mi tady vadilo jak se neustále vyrovnává s traumatem, kterým to dost podobným opět končí, podobný motiv (církev, vražda v kostele), podobný konec...to mi nesedělo. Ale přesto se to číst dá - možná by se mi to četlo líp, kdybych první díl nečetla. Ale na třetí se chystám.

09.03.2015 3 z 5

Zápach odlivu Zápach odlivu Håkan Östlundh

Kniha se mi líbila, dávám 4 hvězdicky (5 mají u mě Kepler a ostro Lewis:-) Detektiv se mi líbil, hlavně tím, že to není žádný superhrdina, ale normální člověk s rodinou a starostmi. Mínus mi přišlo v malém prokleslení zěměspisného, pořád jsem se tam neumela dostat fyzicky, ale zase místa činu byla popsána dobře. I závěr se mi líbil, žádná "kriminálka las vages" ale policejní práce, vyptávání od domu k domu a uvažování. Za mě dobrý!

01.03.2015 4 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Pro mě nádherná kniha, mám podobný pohled jako autorka na víru, jógu, takže v mnoha ohledech pro mě byla inspirativní a mohla jsem si z ní něco odnést. Vše je popsáno s nadsázkou a vtipnými přirovnámí, že lze to vážné zapamatovat i jinak. Poučné pasáže o místech, kde jsem nikdy nebyla ale klidně bych se tam podívala. Kniha není žádná literatura, která má být klasikou nebo si hrát na "vím všechno o všem", je o hledání sama sebe a řešení k problémům, které potkavají každého z nás.

21.02.2015 5 z 5

Případ Pelikán Případ Pelikán John Grisham

Film jsem nikdy neviděla. Tohle byla má druhá kniha od Grishama,po Advokátovi chudých - ta se mi líbila víc, i když byla na jiné téma. Asi jsem od knihy čekala víc. Některé pasáže mě nebavily vůbec, vadilo mi, že všichni umírali (už jsem to přestala počítat), chvílemi jsem se ztrácela v postavách (ředitel CIA nebo FBI nebo novinář nebo...). Ale jako celek se mi kniha líbila, takhle by měly končit všechny skandály. Hlavně ke konci mě to vtáhlo do děje více

29.01.2015 4 z 5