LuckaH2 LuckaH2 komentáře u knih

Krásná kniha, taková pohádka pro dospělé (i když má být pro mládež), milá kniha, hrozně mě zajímalo co se stane dál, trnula jsem s hlavním hrdinou, taky bych chtěla takový sirotčinec najít:-) za mě supetr, těším se na pokračování!

20.01.2015 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

první díl se mi líbíl víc, škoda že druhý je kratší, ale smála jsem se taky:-)

20.01.2015 4 z 5

Skála Skála Peter May

Výborná kniha! Skvěle popsaný ostrov, náboženské zvyky, počasí, místo, které je pro mě neznámé, takže se mi to zdálo velmi zajímací, mimo to detektivní zápletka, která se ale neřeší nějakou policejní technikou, ale pomocí minulosti hlavní postavy. Líbila se mi i forma, kdy se střídá "ich forma" vyprávění hlavního hrdiny do minulosti a dětství a současnost vyprávěna vyprávěčem. Byla jsem do knihy začtená, vždy jsem nechtěla aby končil "deník" z minulosti, jak mi to přišlo napínavé, ale hned jsem se začetla do přítomnosti a nechtěla aby končila kapitola...Pro mě jedna z nějlepších "napínavých" (detektivka, trhiler...) knížek, které jsem v poslední době četla!

03.01.2015 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Kdysi jsem byla v Itálii, mimo jiné v Neapoli, a říká se - vidět Neapol a zemřít, takže jsem byla hrozně zvědavá na to město, a byla jsem zklamaná. Je to krásné město, ale kdybych měla vidět město a pak umřít jedu třeba do Českého Krumlova, který miluju. Stejný pocit jsem měla z téhle knihy. Ale obojí je otázka vkusu a individuality každého z nás. Je to fakt dobrá kniha, ale pro mě to nebyla top, jak jsem všude četla, že tohle je jediný trihller, který si letos musím přečíst. Líbila se mi, ale nejsem z ní utržená ani přenadšená. Chvílema mi to přišlo až tak geniální, že tam bylo moc náhod najednou, Poutník mi přišel až jako nadčlověk, o hrdinství na každém kroku, patriotismu.

23.12.2014 4 z 5

Láska bez scénáře Láska bez scénáře Tina Reber

oddechovka, od začátku jsem tušila jak to dopadne, ale přečetla jsem si to s chutí mezi trihlery a vraždami:-) každé romantické srdce zaplesá, není nutné čekat nic jiného než moderní červenou knihovnu:-)

09.12.2014 4 z 5

nádherná kniha, ve které kdo věří, se najde. Nepojednává jen o víře k Bohu, ale i k pochopení sebe sama, ochotě milovat, dávat i brát. Dokáže v člověku rozproudit myšlenky, které by ho bez ní nenapadly, což je podlě mě skvělé. Každý z nás v téhle stále někam spěchající době zastaví a zamyslí o jiných věcech, než jestli stihneme nakoupit nebo vysát...

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Začátek mi chvíli trval, než jsem se pořádně "chytla", děj a spád kniha má, chvílema jsem byla fakt zvědavá a napjatá, ale chvílema mi to přišlo přitažené za vlasy a hledala jsem pochybení mezi tolika nahodama, konec se mi ale nelíbil, ale asi spíš proto, že se jsem chtěla aby to dopadlo jinak. Na 5 hvězdiček to není, ale kniha se mi líbila.

08.12.2014 4 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Drsné téma...má druhá kniha od autorů a také se mi moc líbila, mohu jen doporučit. Čte se to samo a člověka to nutí dozvědět se víc a vic

24.11.2014 4 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

Ze začátkem jsem měla problémy, moc jsem to nechápala a nebralo mě to, ale pak se to rozjelo dost napínavě a zajímavě, pohled na vězení zevtnitř, na pocity a psycholog.rozpoložení postav, drogové podsvětí... Bavilo mě to a byla jsem napjatá jak to dopadne. Plný počet hvězdiček.

19.10.2014 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Uričtě se dá vest diskuse, jestli by ty akční scény učitel zvládl, jestli to není pro Bonda apod.,ale to je polovina filmů a knih, kde v reálu by to mohlo být jiné, nad tím se asi nemá moc přemýšlet a říkat si náhody se dějí. Já sama jsem knihu přečetla na dva zátahy, udržováná v nějakém napětí, konec je sice pohádka, ale já mam pohádky ráda;-)

19.10.2014 4 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Nápad super se zpusobem napsat knihu jako záznam ze psaní knihy - opravdu to budí dojem realného neštěstí, až se jdeme podívat na datum na google. Předchozí komentář Peace mi mluví z duše - některé části mě bavily hodně, některé vůbec. Konec nechci říct, že jsem nepochopila, asi se dá vyložit více způsoby,ale řekla bych že byl až moc přitažený za vlasy (ufo). Ale napnutá jsem byla, nenechával mě děj usínat nebo se nudit, osudy lidí byli zajímavé - člověk si při knize uvědomí, co všechno musí přeživší, píbuzní, zachranné složky absolvovat...

19.10.2014 4 z 5

Pro mě nádherná pohádka pro dospělé! Dumas je pan spisovatel, mistr. Krásně propracované postavy, propojení příběhů a osudů!

11.07.2014 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Přislo mi to tak pro patnactileté.....některé pasáže mě zaujaly,ptže co se honí Nathanovi v hlavně se honí i" normálním" dětem např. při problému v rodině nebo zdolání těžké životní etapy, ale jako celek mě to nenadchlo. Styl(možná překlad) a výrazy někdy dost divné, až frajerské. Už to znovu číst nemusím

25.06.2014 2 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

už mě nebaví knihy,které 50 odstínu kopírují, ale tato kniha má trochu jiný děj, hlavně má příběh. Až jsem se zamyslela, jak si člověk může nést trauma sebou celý život. Happy end jsem čekala, ale četlo se mi to dobře a rychle.

18.06.2014 4 z 5

Alexandrijská knihovna Alexandrijská knihovna Steve Berry

četla jsem od Berryho hodně knih, a i když se mi i tato líbila, nebyla pro mě z nejlepších. Chvílemi mě také politika nebavila, ztrácela jsem se co vlastně chtějí Izraelci, co chtějí Arabové. Jinak dobrodružné, poučné a napínavé - to ano- jak jsme u Berrryho zvyklí.

11.06.2014 4 z 5

Některé situace jsou absurdní, ale o to odpočinkovější a zábavné. Moc se u toho směju a bavím, zajímal by mě film, protože slonice ve žlutém autobuse musí být na plátně něco:-) čtu hodně trihlery a detektivky a tohle mezi tím je výborný relax. Doporučuju jako lehké čtení třeba na dovolenou. Za ten úsměv to stojí!

01.06.2014 5 z 5

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Jeden z nejsilnějších příběhů, jaké jsem četla. Měla by to být povinná četba, obvzlášt pro věčné remcaly, kteří si stěžují že o 2 kč zdražily máslo (taky mě to štve, ale v té knize člověk pochopí co je to mít hlad) a pak také všichni příznivci komunismu....To že je to vyprávěné z pohledu malé holčičky na síle jen přidává. Sice smutná kniha, ale doporučuji, není napsaná krvavě jako některé knihy např.genocid v africe....

08.04.2014 5 z 5

Černý krasavec Černý krasavec Anna Sewell

Moje nejoblíbenější dětská kniha:-)jako dospělá jsem si u ní pobrečela....

06.04.2014 5 z 5

Advokát chudých Advokát chudých John Grisham

člověk se díky knize zamyslí nad určitýma věcma, zhodnotí co je důležité...Mě se kniha moc líbila, ukázala pohled na lidi bez domova - a nejen na ně- z pohledu, který pro mě byl zajímavý. A i proměna hlavního hrdiny byla zajímavá

06.04.2014 5 z 5