Napůl zlý

Fantasy příběh o nezdolné vůli přežít. Příběh, který vás chytne a nepustí až do poslední stránky. Nadpřirozený thriller se odehrává v novodobé Anglii, kde mezi lidmi žijí v utajení černí-zlí a bílí-hodní čarodějové. Obě frakce rozděluje silná nenávist a spojuje jedna jediná věc – strach z chlapce, který pochází z obou stran. Patnáctiletý Nathan je synem smíšeného čarodějnického páru a ostatními čaroději vězněn a mučen. Chlapec musí ze svého žaláře uprchnout před svými šestnáctými narozeninami a najít svého otce, nejsilnějšího a nejkrutějšího černého čaroděje na světě, jinak zemře. Zvládne svůj nelehký úkol přesto, že nemůže nikomu věřit? Ani dívce, kterou miluje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180593/napul-zly-Jpc-180593.jpg 4584

Half Bad 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Yoli

Half Bad, 2014

Kniha Napůl zlý

TaNya_

OMG! Nejlepší "young adult" a vlastně i skoro jediná za mých vysokoškolských let. Vlastně jsem ju četla po druhé, jelikož kdysi jsem to našla na gymplu v češtině a bohužel jsem nesehnala další díly. Dokonalý střídání psychedelických básní, příběhů různých postav nebo dopisů councilu. Nathan je dobrá postava, ale to sexuální napětí čiší z Gabrielu. Líbí se mně ty čarodějný schopnosti, taková správná dávka a jsou zajímavý.

Kaya77911

Hmmm... No, po Zlodějích dýmu jsem měla asi moc velká očekávání. Anotace této knihy zní naprosto božsky, ale příběh už zdaleka tak super není. První půlka a to jak hlavního hrdinu drželi v kleci a mučili mě moc bavilo (i když to mučení nebylo teda úplně mučení), druhá půlka a konec už však byly nudné a chyběly tam nějaké zajímavé zvraty. Hlavní hrdina byl docela fajn, i když teda nic extra, ale ostatní postavy jsem neměla ráda.

roso.mak

Četla jsem Zloděje dýmu, kteří se mi líbili, a lidé zmiňovali, že je to slabý odvar proti této sérii. Tak jsem se do ní pustila a musím říct, že jsem trochu zklamaná.

Děj se tak nějak plyne, člověk má dost tendence přeskakovat a autorka by jsi měla promluvit s někým, kdo je gay. Mám pocit, že ho tam vrazila, jenom proto, že je to teď strašně v módě. Ale člověk mu to tak nějak nevěří.

Lidé této sérii vyčítají plochost postav, ale já bych to spíš nazval a plochostí motivů jednání.

andrejci
26.11.2020

Začátek mě moc bavil. Bylo to rychlé a dobře napsané. Na to, že jsem od knížky neměla žádné očekávání jsem byla překvapena. Moc se mi líbil svět. Bohužel to pokazil konec a hlavní hrdina. Ke konci mě strašně štval. Co mě ještě vadilo bylo, že jak to začalo být trošku zamotanější už jsem se ztrácela v popisu. To se autorce moc nepovedlo.
Autorku mám ráda a asi bych vůbec neřekla, že to je od ní. Její druhou sérii mám mnohem radši.

Luccinda
21.11.2020

Když jsem knížku začala číst, absolutně bych nepoznala, že to psala Sally Green – autorka Zlodějů dýmu. Zloději dýmu jsou totiž minimálně o deset levelů výš! Ať už příběhově, nebo stylem psaní. Velkou roli podle mě hraje to, že Napůl zlý je autorčina prvotina a jde to na něm hodně znát. Těch problémů, které jsem s knížkou měla bylo hned několik. Za prvé: nebavilo mě to, strašně jsem se při čtení nudila. Za druhé: příběh není vyprávěn chronologicky, občas jsem byla dost zmatená. Za třetí: autorka píše hrozně chladně a odtažitě, což je nejspíš důvod, proč jsem si nedokázala oblíbit žádnou postavu. Chyběly mi tam propracované charaktery a něco, co by ty postavy vůbec od sebe odlišilo. A nakonec za čtvrté: hlavní hrdina Nathan mě štval od začátku až do konce.

Myslím si, že Napůl zlý je dost průměrná kniha, kterou ozvláštnilo pouze vyprávění v du-formě, které ale bylo nakonec použito jen v pár kapitolách, což mě trochu mrzelo, protože kdyby ho autorka používala častěji, byla by knížka aspoň něčím zajímavá.

Patro
17.11.2020

Výtečná fantasy, od které jsem se nemohla odtrhnout. Dalšídíly jsou taky skvělé. Je škoda, že tuhle knížku moc lidí nezná.

ydnac
03.09.2020

1.díl jsem si půjčila v knihovně s tím, že jsem vůbec nevěděla co mě čeká a docela se mi to líbilo:-) 2.díl jsem už hltala a 3. díl úplně super :-) Je to zas něco jiného, originálního, neotřelého i když určitě pro mladší než jsem já, ale s tím jsem počítala :-) Autorku jsem si oblíbila má dobré nápady :-) a její knihy se dobře čtou.

Verunka926
20.07.2020

Já jsem z knížky prostě nebyla tak "odvařená" jako ostatní... Přišla mi taková průměrná a ještě k tomu bez akce. Pravda, na konci se něco stalo, ale já čekala něco víc. Chování některých postav jsem úplně nechápala a to ještě nemluvím o Nathanovi... Ten se podle mě choval úplně hrozně a nebyl mi ani moc sympatický. Doufám, že další díly budou lepší.