Napůl zlý

Fantasy příběh o nezdolné vůli přežít. Příběh, který vás chytne a nepustí až do poslední stránky. Nadpřirozený thriller se odehrává v novodobé Anglii, kde mezi lidmi žijí v utajení černí-zlí a bílí-hodní čarodějové. Obě frakce rozděluje silná nenávist a spojuje jedna jediná věc – strach z chlapce, který pochází z obou stran. Patnáctiletý Nathan je synem smíšeného čarodějnického páru a ostatními čaroději vězněn a mučen. Chlapec musí ze svého žaláře uprchnout před svými šestnáctými narozeninami a najít svého otce, nejsilnějšího a nejkrutějšího černého čaroděje na světě, jinak zemře. Zvládne svůj nelehký úkol přesto, že nemůže nikomu věřit? Ani dívce, kterou miluje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180593/big_napul-zly-Jpc-180593.jpg 4619

Half Bad 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

Half Bad, 2014

Kniha Napůl zlý

kikikrat

Skvělá kniha. Hlavní hrdina nebyl úplně typickej dobrák a ani se nesnažil jím být a to oceňuji. Tak jako se vyvíjel Nathan, vyvíjel se i děj a díky tomu se neustále něco dělo a příběh utíkal a mě zajímalo co bude dál a chtěla jsem pořád číst. Svět kde nic není bílé nebo černé a přece se na bilé a černé dělí. Libí se mi ten nápad a styl psaní autorky. Těším ne pokračování.

anngelina

Moc se mi líbil vývoj hlavní postavy. Je to příběh chlapce, který byl šikanován jenom kvůli tomu kdo jsou jeho rodiče. Postupně ho ale vidíme vyrůst v osobnost, která je odhodlána nejenom přežít za každou cenu, ale i hledat podstatu “černé” a “bílé”, sebe sama. Líbí se mi ze je někdy krutý a výbušný, že je přirozený a není to pan dokonalý jak většina hrdinů podobných knih bývá. Všechno tohle se navíc odehrává v pěkně promyšleném čarodějnickém světe, který mimochodem s Harry Potterem nemá společného vůbec nic. Možná tak Anglii a slovo “magie”.

Monyel
26.07.2021

Od knihy jsem neměla velká očekávání, ale příjemně mě překvapila. Prvních 20 stránek bylo psáno ve druhé osobě, což mě trochu vyděsilo. Bylo to sice zajímavé, ale celou knihou bych se tímto stylem vyprávění neprokousala. Naštěstí je zbytek knihy napsán klasicky. Retrospektivně se dozvídáme o Nathanovi a jeho vyrůstání v rodině bílých čarodějů. Nathan byl celý život kontrolován, bit a týrán jak svými vrstevníky, tak i systémem. Jedná se o dojímavý příběh o chlapci, který se snaží přežít v krutém světě. Připadalo mi, že se autorka při tvoření kouzelného světa nechala maličko inspirovat Harry Potterem, ale zápletka a hlavní myšlenka příběhu je jiná a originální. Jednoduchý styl psaní, který autorka zvolila odpovídá věku hlavního hrdiny v jednotlivých kapitolách. Kniha byla čtivá a navnadila mě na čtení dalších dílů.

Grohlinka
12.07.2021

Half Bad se mi zatím velice zamlouvá, je samozřejmě zatím obtížné hodnotit, ale pokud budu tuhle knihu brát a hodnotit jako první díl trilogie, tak musím říct, že splnil to, co měl, navnadil na další díly, představil hlavní i vedlejší postavy a uvedl mě do nového světa plného blažejů, černých a bílých čarodějnic. Fantasy jako takové mám velmi ráda, ale čarodějnické příběhy čtu až v poslední době a musím říct, že mě baví, hlavní postavy mi zatím nepřirostly moc k srdci, ale to asi ani neměly, svět i příběh se zatím zdají propracované a dobře vymyšlené. Kniha se mi velmi dobře četla, takže zatím po přečtení prvního dílu doporučuji, vrhám se na další díl a uvidíme, jak nám celý příběh bude pokračovat a zda budu stejně nadšená i z dalších dílů...

TaNya_
07.04.2021

OMG! Nejlepší "young adult" a vlastně i skoro jediná za mých vysokoškolských let. Vlastně jsem ju četla po druhé, jelikož kdysi jsem to našla na gymplu v češtině a bohužel jsem nesehnala další díly. Dokonalý střídání psychedelických básní, příběhů různých postav nebo dopisů councilu. Nathan je dobrá postava, ale to sexuální napětí čiší z Gabrielu. Líbí se mně ty čarodějný schopnosti, taková správná dávka a jsou zajímavý.

Kaya77911
23.03.2021

Hmmm... No, po Zlodějích dýmu jsem měla asi moc velká očekávání. Anotace této knihy zní naprosto božsky, ale příběh už zdaleka tak super není. První půlka a to jak hlavního hrdinu drželi v kleci a mučili mě moc bavilo (i když to mučení nebylo teda úplně mučení), druhá půlka a konec už však byly nudné a chyběly tam nějaké zajímavé zvraty. Hlavní hrdina byl docela fajn, i když teda nic extra, ale ostatní postavy jsem neměla ráda.

roso.mak
19.03.2021

Četla jsem Zloděje dýmu, kteří se mi líbili, a lidé zmiňovali, že je to slabý odvar proti této sérii. Tak jsem se do ní pustila a musím říct, že jsem trochu zklamaná.

Děj se tak nějak plyne, člověk má dost tendence přeskakovat a autorka by jsi měla promluvit s někým, kdo je gay. Mám pocit, že ho tam vrazila, jenom proto, že je to teď strašně v módě. Ale člověk mu to tak nějak nevěří.

Lidé této sérii vyčítají plochost postav, ale já bych to spíš nazval a plochostí motivů jednání.

andrejci
26.11.2020

Začátek mě moc bavil. Bylo to rychlé a dobře napsané. Na to, že jsem od knížky neměla žádné očekávání jsem byla překvapena. Moc se mi líbil svět. Bohužel to pokazil konec a hlavní hrdina. Ke konci mě strašně štval. Co mě ještě vadilo bylo, že jak to začalo být trošku zamotanější už jsem se ztrácela v popisu. To se autorce moc nepovedlo.
Autorku mám ráda a asi bych vůbec neřekla, že to je od ní. Její druhou sérii mám mnohem radši.