Černý krasavec

V románě líčí A. Sewell pohnutý osud čilého, odvážného a přitom ukázněného koně, který dovede chápat a potěšit nejen své druhy, ale i své pány, a který dovede ocenit hodného a pozorného člověka a vidí kolem sebe též hodně lidské nedbalosti a bezcitnosti. Posláním knihy, jež je nejoblíbenější dětskou četbou nejen v anglosaském světě, ale i jinde, je podle autorky "vzbuzovat v lidech laskavost, soucit a porozumění, jak zacházet s koňmi". Kniha je doplněna překrásnými malbami od Erica Rowe a byla i úspěšně zfilmována pod názvem Krasavec Beauty (1994)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16952/big_cerny-krasavec-oPT-16952.jpg 4.6141
Literatura světová, Pro děti a mládež

Vydáno: , Junior (ČR)

Black Beauty, 1877

Kniha Černý krasavec

Jana K
14.12.2022

Nejkrásnější příběh o koni. Top.

JancaMia
21.07.2022

Nejoblíbenější kniha z dětství. Životopis koně ve viktoriánské době.

Karolin77
02.05.2022

Krásně ilustrovaná kniha. Příběh se mi líbil, ale přišlo mi, že se všechno odehrávalo až moc rychle, tudíž jsem si k postavám nedokázala vytvořit hlubší vztah. Ale to neznámá,že knížku nedoporučuji.
Dětem se knížka ale určitě bude líbit více než mně.

Bafy
30.12.2021

Nádherná kniha a nádherný příběh z pohledu koně od hříběte po stáří, který byl i naprosto dokonale převeden na filmové plátno. Autorka naprosto úžasně dokázala lidem přiblížit život koní z úplně jiného úhlu pohledu a myslím že při čtení (natož při filmu) zůstalo málokteré oko suché. I přesto jak je příběh známý, lze jen těžko věřit že se lidé ke koním dokáží chovat leckdy tak špatně....a nejen k nim ....

Josh
06.06.2021

Je znát, že tuto knihu napsal nejen znalec koní a všeho kolem nich, od krmení přes výstroj po jejich vlastnosti, ale především ten, kdo je miloval. Jak to vím? Protože napsat knihu o koních umí kdekdo, jenže napsat knihu za koně - tedy ten kdo vypráví svůj životní příběh TO umí málokdo. Je neuvěřitelné, kdo ji přečte uvěří, že ji milují děti i dospělí už 144 let... Někdy stačí napsat 1 knihu :o)

Naty878
10.03.2021

Knihu jsem četla před třemi lety, je to krásný příběh u kterého jsem si i pobrečela. Moc pěkně ilistrovaná. A hodí se jak pro děti tak i pro dospělé. Doporučuji!!!

Artep071
04.08.2020

Krásně emotivní .... moc pěkně se čte .

barbora5337
08.12.2019

Nesmrtelný příběh, nesmrtelný kůň. Nádherně ilustrovaná kniha pro děti. Krásný příběh podtrhují doplňující poznámky o světě koní, péči o koně a i historii vztahující se k příběhu. Za mě super. Jedna z mých knih, kterých se nevzdám.