Černý krasavec

V románě líčí A. Sewell pohnutý osud čilého, odvážného a přitom ukázněného koně, který dovede chápat a potěšit nejen své druhy, ale i své pány, a který dovede ocenit hodného a pozorného člověka a vidí kolem sebe též hodně lidské nedbalosti a bezcitnosti. Posláním knihy, jež je nejoblíbenější dětskou četbou nejen v anglosaském světě, ale i jinde, je podle autorky "vzbuzovat v lidech laskavost, soucit a porozumění, jak zacházet s koňmi". Kniha je doplněna překrásnými malbami od Erica Rowe a byla i úspěšně zfilmována pod názvem Krasavec Beauty (1994). ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/16952/cerny-krasavec-16952.jpg 4.5101

Black Beauty (1877)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Junior (ČR)

Nellys88

Tak tohle byla kniha mého dětství! Jako dítě od koní jsem ji četla mnohokrát. Doufám, _e mé děti si ji jednou přečtou s takovou chutí jako já

omgjako

Mám teď období, kdy se vracím ke svým dětským knížkám... Já nevím, jestli to tak má víc lidí, nebo jenom já, :) ale jako dítě (cca do 9 let) jsem knížky téměř nečetla, ale pořád dokola jsem si prohlížela ty ilustrace. Často mě pak překvapí, o čem ty knížky vlastně jsou :)
Tuhle knížku mám skoro čtvrt století a musím říct, že se mi hodně líbila. Bylo to moc milé čtení. Jsem ráda, když příběhy končí dobře.

Klichem1

Jedna z mojich oblubenych detskych knih. Ktora je plna emocii a doslova vam pri niektorych castiach z nej puka srdce. Ocarujuci pribeh nadherneho tvora, ktory treba v zivote precitat viac krat a v kazdom veku pobrat z knizky vzdy nieco ine.

Kíťovec
13.09.2016

Černý krasavec mne provází již od dětství, ani si nevzpomenu kolikrát jsem si ji přečetla ... a, že je to na knížce znát. Teď, když ji mohu předčítat svým dětem, získala si u mě ještě větší oblibu.... tu hloubku příběhu si vychutnávám až teď.

SeverusSnape
19.05.2016

Krásný,ale velmi smutný a poučný příběh,u kterého jsem si dost pobrečla .Knize by se mělo dostávat větší pozornosti,než se jí dostává

rarášek
21.02.2016

Knížka, kterou jsem objevila jako dítě na základce a nikdy na ni nezapomněla. Příběh o koni, který zažil lásku a přátelství, trýzeň a zlobu, utrpení kvůli módě a kráse. Anna Sewell tuto knihu napsala, aby upozornila na to, že i koně cítí a že kůň není pouze módní doplněk a docílila svého. Bylo mi líto chudinky Ryzky, která doplatila na lidskou krutost daň nejvyšší.
SPOILER!! Kapitola Šťastný konec byla ta nejhezčí a nejlepší, protože Krasavec se setkal se svým kamarádem Joem Greenem a konečně se dostal kam patří. KONEC SPOILERU!!!
Rozhodně není špatný ani film Black Beauty, natočený podle knížky. A taky se mi o trochu víc líbí starší vydání Černého krasavce, která je méně ilustrovaná a je tam víc textu. Je to prostě kniha na kterou jen tak nezapomenu a o které by se opravdu mělo vědět víc. Doporučuji. :)

Šílený.Knihomol
21.01.2016

Taky jsem si (trochu :D) pobrečela, ale jinak dojemná krásná a velmi poučná knížka.

notburga
12.06.2015

Také jedna z mých nejoblíbenějších, kolikrát jsem ji četla už asi nespočítám a stále se k ní vracím. Má krásný příběh a je i hodně poučná :)

MarekG
02.03.2015

Nádherný a dojemný příběh u kterého se mi chtělo brečet.

LuckaH2
06.04.2014

Moje nejoblíbenější dětská kniha:-)jako dospělá jsem si u ní pobrečela....

Daffodila
24.11.2013

Tuhle knížku jsem si jako dítě hýčkala a pořád jí prohlížela a četla. Je to krásný, dojemný příběh. Miluji tuhle knihu.

Anýsek :***
26.09.2013

Tuhle knížku miluju už od malinka.Když jsem měla tak kolem 7 let četla jsem si ji pořád,barevné ilustrace,pojetí knihy :) Stojí za přečtení v jakémkoli věku :)

bbara155
28.06.2013

Jedna z nejkrásnějších knih mého dětství. Je psaná s velkou láskou a porozuměním.

Seraphin
07.05.2013

Kniha je stejně krásná a dojemná jako film. S pěknými ilustracemi, vysvětlivkami... Na knížce mě rozčilovaly ty zbytečný poznámky k obrázkám z textu, jako kdyby to čtenáři nepoznali, strašně se tam pletly s textem, a někdy ta jména ze začátku byla docela nepřehledná.

Nikolka.Kozakov
28.03.2013

Narazila jsem na ni na půdě, když jsme se stěhovali a musím říct, že jsem za to ráda. Krásná a poučná kniha.

ivanhoen
07.02.2013

Tuto knihu jsem četla jako malá holka a strašně moc se mi líbila. Měla jsem na ní i dva referáty. Viděla jsem i zfilmovanou podobu a opravdu moc dobře zpracované. Dobří herci, krásné prostředí a opravdu se drželi předlohy.
Určitě doporučuji všem starším dětem - já ji četla někdy v páté třídě (myslím) a to je tak akorát. Určitě si ji přečtěte.

ivulakeli
05.06.2012

Tuhle knihu jsem četla před pár lety, když mi bylo nějakých 14 let. Patří mezi nejkrásnější, kterou jsem kdy do té doby přečetla. Doporučuji ji přečíst především starším dětem.

Scarletty
02.04.2012

Velice dojemná a procítěná kniha. Dozvěděla jsem se o trpkém osudu spisovatelky, a musím uznat, že jsem opravdu v černém hřebci poznala ji samou. Když jsem tuto knihu četla, neměla jsem daleko k slzám. Všem ji doporučuji. :)

Azizi
05.08.2011

Nechcem hodnotiť túto knihu, keďže som ju zatiaľ čítala iba v zjednodušenej anglickej forme, avšak dojala ma až k slzám :) Film som kedysi videla tiež a bol nádherný. Som takmer presvedčená, že ak by som ju čítala v neskrátenej verzii, dám 5 hviezdičiek. Krása...

cielle

Tak tuhle knihu sem jako malá přečetla opravdu hodněkrát. Je úžasná a to nejen pro mladé milovníky koní :)

Lili

Černý krasavec patří mezi nejkrásnější knihy mého dětství. Příběh je dojemný a poučný, tak jak si Anna Sewell přála. Nezapomenutelný dojem tvoří kresby Erica Rowe.