Prolitá krev

Je svatojánská noc a celá země slaví letní slunovrat. V Jukkasjärvi, vesničce blízko Kiruny, je nalezena mrtvá farářka z místní farnosti Mildred Nilssonová. Kdosi ji ubil a její tělo pověsil pod kostelní varhany. Znovu se vracejí vzpomínky na případ zavražděného kněze Viktora Strandgårda. Rebecka Martinssonová během té doby prožila bezesporu nejhorší chvíle svého života. Byla nucena v sebeobraně zastřelit tři osoby, avšak kolaps přichází až nyní. Její šéf, ve snaze zabránit jejímu zhroucení, ji pošle s kolegou do Kiruny. Rebecka se zde setká s farářem Stefanem Wikströmem, Mildrediným nástupcem. Objeví tajnou schránku s výhrůžnými dopisy adresovanými zavražděné farářce a pochopí, jaké nenávisti musela ta žena vzdorovat při svých aktivitách na pomoc ženám v tísni. Inspektorka Anna-Maria Mellaová přeruší mateřskou dovolenou a vydá se po stopách vraha. Pak najednou zmizí farář Wikström a situace se vyhrocuje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72726/rebecka-martinssonova-prolita-krev-mr8-72726.jpg 3.7282

Rebecka Martinssonová 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Det blod som spillts, 2004

Kniha Prolitá krev

SilvieSisinka
27. listopadu

Nic moc. První kniha od spisovatelky byla lepší.

kob

Spousta divných postav, které se vzájemně nesnášejí a zabíjejí, návraty do minulosti s hromadou dalších jmen - měla jsem v nich celkem chaos.
Divná mi prostě připadala ta knížka celá.

čef

Trochu zmatená detektivka. Řeší se samozřejmě hlavně emancipace a lesbická láska v zaprděné finské Horní Dolní a tak mnohé více zaujme snad jenom ta vlčice.
Hlavní hrdinka je trochu mimoň a v závěru je na ní těch útoků tak nějak neopodstatněně moc, ale celkově se tato kniha přečíst může, neočekávejte však příliš mnoho.

March

Kniha byla jak psali někteří, ani ne tak detektivkou, ale spíše příběh z jedné vesnice...Líbily se mi návraty do minulosti, v pulce se to trochu rozjelo, část pribehu nedotazena/Lisa. Části o vlcici mi tedy moc do detektivky nezapadaly, ale jak jsem psala, život jedné švédské vesnice:-)

čuřil

Tak první díl byl přeci jen o něco lepší. Tady mi postava Rebeky přišla taková trochu jiná, nevýrazná. Tzv. hlavní hrdinka byla v této knize spíše až na druhé koleji. A až v samotném závěru se zase "připletla" do konečného zúčtování. Takže opět jen za ***.

Kyri
10. únoraodpad!

Autorka by ráda psala romantické ságy typu "jak se u nás na vesnici, i se zvířátky, pěkně žije", ale skandinávská detektivka se prodává. Tak tam hodila nějakou tu vraždu, ale pak na ni v postatě zapomněla. Navíc jsou postavy nepřehledné, pořád jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo a kde se tam tenhle/tahle vzal/a. Pokud máte hodně času a hodně rádi čtete rozvleklé pasáže o tom, co kdo komu řekl a jak to prožíval a jak je venku, jděte do toho.
Kus mého pocitu mohla vyvolat i skutečnost, že jsem se snažila knížku poslouchat jako audio knihu a herečka, co to čte, tomu taky moc nepomohla. Hlavně nedokázala pracovat s hlasem u různých lidí (až na mentálně zaostalého chlapce, ten byl poznat dobře), takže to zhoršilo už tak těžkou orientaci v postavách.
Od této autorky už nic a nikdy!

karin4338

Asa píše zvláštne. Nie že by zaujímavo, ona to pekne vie tie postavy a situácie popísať. Ale medzi detektívky ju zadadit...neviem...Tu čitatel rieši vzťahy medzi postavami a nie, kto je vrah. Toto je jediný autor detektívok, čo mám rozporuplné pocity,či je to román alebo detektívka. :D

Bakana
17.12.2019

Osamělá vesnice ve Švédsku plná misogynů a do toho feministická farářka. Drsný kraj plný drsných lidí. Kniha popisuje spíš jednotlivé charaktery než že by se zaměřovala na řešení zločinu. Úplně vidím, jaký druh detektivky by Švédi podle této knihy natočili. Nechápu ale, proč tolik času věnovala autorka vyprávění o vlčici, který s hlavním příběhem souvisel minimálně.

Ohnivý anděl
Ohnivý anděl