Zápach odlivu

Zápach odlivu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139466/bmid_fredrik-broman-zapach-odlivu-7sK-139466.jpg 4 121 35

Fredrik Broman série

Detektivní román Zápach odlivu je prvním z řady příběhů o kriminalistovi Fredriku Bromanovi, který se spolu s rodinou, svojí ženou Ninni a dvěma dětmi, právě přestěhoval ze Stockholmu do malé vesničky na ostrově Gotland. Vše zpočátku vypadá jako sen, plný slunce, bezstarostného koupání a nádherné gotlandské přírody. Avšak poté, co je ve střešním boxu jednoho odstaveného auta nalezeno polorozpadlé rozporcované tělo, mění se sen o klidném životě na Gotlandu v noční můru. Ráj na zemi se stává ostrovem hrůzy. Fredrik a jeho rodina si uvědomují si, že vrah může číhat všude.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Baronet

Släke , 2010

Ira13
20.11.2023 4 z 5

Četlo se mi docela dobře, druhou polovinu knihy jsem dala skoro najednou. Hvězda dolů za ten strohý konec.. Také bych chtěla podrobnější vysvětlení.. Časem se pustím do dalších

Gabri-88
05.02.2023 3 z 5

Trochu se to ve mně pře. Líbila se mi zápletka i dramatický závěr, ale poněkud mi vadí autorův styl. Některé popisy jsou úplně zbytečné a zbytečně zdlouhavé, místo aby autor přešel k věci.
Ve skutečnosti jsem omylem přečetla nejdřív třetí díl a chtěla dát Bromanovi šanci, aby mi objasnil linku týkající se jeho osobního života a Ninni :) teď váhám jestli pokračovat… uvidím…

„Ne že by snad měl něco proti ženám ve vedoucích funkcích, ale zrovna policejní ředitelka? Byl to opravdu ten “správný muž na správném místě”?
:)))

cantona
14.04.2022 2 z 5

Bohužel tato kniha byla pro mě zklamaní. Dá se klidem napsat, že děj byl od začátku až do konce hrozná nuda. Chvílemi jsem ani nevěděl co to vůbec čtu. Konečné vyústění jsem ani nevnímal. Takže suma sumárum: už fakt ne...

Abia
04.08.2021 3 z 5

Příjemná kniha, která vás udrží v ději. Rozvláčná mi nepřipadala, ze začátku jsem si zvykla na styl a pak už to bylo dobré. Prorok je lepší, ale tohle se čte taky dobře.

000nugatovej
29.07.2019 3 z 5

Slušné letní čtení: napínavé a díky až garpovským obavám detektiva Bromana o svou rodinu i originální.

Nestorkea
02.05.2019 4 z 5

Mně se to líbilo. Žádné velké absurdity, hlavní vyšetřovatel s rodinou sympatičtí, postavy reálné. Že bych se v průběhu četby nudila, říci nemohu. Pro mě to byla příjemně čtivá knížka.

Devil-Ivet
27.02.2018 4 z 5

Mě se tato detektivka hodně líbila. Ani mi nepřišlo, že by se děj táhl. Prostě jsem se začetla a byl problém ji odložit. Fredrik je sympaťák, žádný dokonalý detektiv, který vyřeší všechno okamžitě, ale chvíli tápe a mezitím musí řešit rodinné a sousedské problémy. Už to je velké plus. Je pravda, že mohl víc rozepsat, co k tomu všemu vraha vedlo. Na druhou stranu, konec byl chytlavý a napínavý.

slunečnice777
02.11.2017 3 z 5

Dlouho jsem přemýšlel jak knihu okomentuji. Detektiv sympatický, sice se to četlo dobře. Přesto se stávalo že mě při čtení přepadla nuda. Chvílemi jsem četl mechanicky bez zaujetí. Kdybych si knihu nevybral, čtenářská výzva nejspíš bych ji nedočetl. Málo kdy nedočtu. Někdy to bohužel nejde. Je to smutné, v sérii nebudu pokračovat. Někomu se tento typ psaní líbí, u mé maličkostí šel mimo.

konicekbily
11.05.2017 3 z 5

Průměrná severská krimi s odbytým závěrem.

hanap
05.04.2017 3 z 5

Čekala jsem od knihy víc. Sbohem Frederiku.(3 hvězdy za sympatického detektiva)

jendoslav
24.01.2017 2 z 5

Asi jediné pozitivum je nezvykle "civilní" a nerozháraný vyšetřovatel, obzvláště na severské poměry. Jinak je to příšerně ukecané, doslovně popisné, navíc s rozuzlením, které vyloženě zklamalo.

fis.rena
20.07.2016 3 z 5

Další díly vyhledávat nebudu,i přesto,že se mi detektiv líbil proto,že je to normální chlap od rodiny. Místy to bylo vleklé,ale jinak dobrá práce

Aymira
28.04.2016 3 z 5

Ucházející detektivka, ale chyběl tomu motiv.

Jakira
30.08.2015 2 z 5

Komentář obsahuje SPOILER!

Tahle knížka mě bohužel hodně zklamala. Nevidím důvod, proč číst detektivku, kde je vrahem někdo, o kom je zmínka až na konci knihy, což by se ale ještě dalo pochopit, kdyby byl alespoň dostatečně vysvětlen důvod, pro který dotyčný vraždil. Jaký má smysl psát detektivní příběh, když není vůbec vysvětlen motiv vraha? Závěr mi přišel prostě hodně odbytý, jak kdyby autor ztratil zájem psát, a tak prostě uvedl, že vrah nikdy nebyl důvod svého počínání schopen vysvětlit...
Za mě tedy velké zklamání, ale vzhledem k tomu, že to byla první knížka, dám autorovi ještě šanci. Netopýr od Nesba taky nebyl kdovíjak brilantní.

Pet007
29.08.2015 3 z 5

Dobrá drsná detektivka. Možná mi trochu chybělo, že byl důvod toho běsnění pouze tajemně naznačen, kdyby jej autor trochu rozvedl, byla by kniha možná ještě lepší.

Makii
08.06.2015 4 z 5

Dobrá detektivka, líbila se mi. Ke konci sice už docela tušíte.. I to rozuzlení se odbylo nějak rychle. Ale přesto dobré čtení, mohu doporučit.

marek1278
13.05.2015 4 z 5

Opravdu překvapivá knížka, naprosto nic jsem nečekal a bavil jsem od začátku do konce. Až do posledních pár stránek jsem netušil, kdo za tím je. Autor udržel mou pozornost po celou knížku, opravdu dobrá práce, těším se na další setkání s Fredrikem.

LuckaH2
01.03.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, dávám 4 hvězdicky (5 mají u mě Kepler a ostro Lewis:-) Detektiv se mi líbil, hlavně tím, že to není žádný superhrdina, ale normální člověk s rodinou a starostmi. Mínus mi přišlo v malém prokleslení zěměspisného, pořád jsem se tam neumela dostat fyzicky, ale zase místa činu byla popsána dobře. I závěr se mi líbil, žádná "kriminálka las vages" ale policejní práce, vyptávání od domu k domu a uvažování. Za mě dobrý!

VeronikaV.
19.02.2015 2 z 5

Detektiv sice sympatický, ale to bylo pro mě to jediné plus na knížce. Děj mě nevtáhl, chybělo mně to pravé napětí. Prostě kniha nemá "šťávu".

anoti
19.01.2015 2 z 5

Jsou spisovatelé, kteří vás svým příběhem dokáží vtáhnout do děje.Hltáte každou stránku,slovo i písmeno, které se na papíře objeví..jsou, ale i tací, u kterých se přistihnete, že jste myšlenkama jinde a tohle je bohužel právě ten případ.Od začátku, až do konce nuda.Nemá to spád, nemá to nic..

švédská literatura ostrov Gotland švédské detektivky

Håkan Östlundh
švédská, 1962