Případ Pelikán

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve Washingtonu jsou v průběhu jedné noci zavražděni hned dva soudci Nejvyššího soudu. Mladou, atraktivní a vysoce inteligentní studentku práv Darby Shawovou případ zaujme a s nebývalou vervou se pustí do jeho objasňování. Prostuduje doklady o nepřeberném množství případů, které projednával nebo by v budoucnosti mohl projednávat Nejvyšší soud. Sepíše zprávu, která se dostane až na místa nejvyšší, kromě jiného do Bílého domu. Díky této své zpočátku nevinné domněnce se Darby ocitá v nebezpečí života a několikrát unikne smrti jen o vlásek. Vypravěčský um Johna Grishama vynesl tuto knihu okamžitě na jedno z předních míst bestsellerových žebříčků. Napínavý příběh Darby Shawové se v roce 1993 dočkal neméně úspěšného zfilmování (v hlavní roli s Julií Robertsovou)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47770/big_pripad-pelikan-EPK-47770.jpg 4.2287
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Pelican Brief, 1992


více info...
Nahrávám...

Komentáře (40)

Kniha Případ Pelikán

irca3386
25. dubna

napínavé a šokující... a asi jen zlomek skutečnosti :(

MiJant
17. dubna

Po prečítaní "Svišťa" príjemná malá zmena, dlhonohá študentka čo to ťahá s profákom a pekné gradovanie deja, v závere som pridával na otáčkach v čítaní dozvedieť sa rozuzlenia nitiek FBI, CIA, ropných magnátov, špicľov, zabijakov... dobrééé!!!


Milosz
08.12.2022

Něco jako Dan Brown, chybí jen luštění šifer v uměleckých dílech a hodinky s Mikymauzem. Čekal jsem víc.

martin2819
12.05.2022

Výborné strhující

kokrokr
22.03.2022

Zajímavý příběh, který se táhne jak cezená nudle. Je to příliš zdlouhavé, pomalé, nemá to spád. Pokud by autor knihu trochu proškrtal a zrychlil tak děj, hned by to mělo větší švih a lepší atmosféru. Rozhodně jsem četl od Grishama řadu lepších románů. Tento je patrně díky výbornému filmu trochu nadhodnocen.

borsalino_csfd
02.01.2022

Trochu překombinované a je to škoda, námět nebyl vůbec špatný. Nu což, zkusím další knížku...

danny_21
28.06.2021

Další Grishamův román mě moc nenadchnul, celá ta pletichářská hra na schovávanou před asasíny, ututlání pár mordů v nejvyšších politických a výkonných kruzích kruzích Nejlepších států v Galaxii, kterou odhalí ( pořádně není vysvětleno jak a proč ) mladá studentka práv, mi přišla zdlouhavá a neatraktivní. Nad touto Darby se málem uvzdychá každý samec, přičemž ani netuší, jaký mistr převleků a miláček štestěny se v ní skrývá, protože ani nejlepší nájemný vrah si na ni nepřijde, kterého se autor zbaví tou nejpitomnější náhodou, jaká se dala vymyslet i s ohledem na to, jak kosil jednoho týpka za druhým. Postav jak zrnek máku, pachatel odhalen brzy a napětí pořádně nikde, takže lepší průměr je maximum, co jsem ochotný Pelikánovi dát - 55 %

KáťaM.
30.12.2020

V poslední době dávám přednost starším příběhům mého oblíbeného autora. Hlavní postavou Případu Pelikán byla studentka právnické fakulty Darby, která má vlastní domněnky, proč zemřeli dva soudci Nejvyššího soudu, její zpráva zahrnuje i Bílý dům, v příběhu vystupuje i samotný prezident, tím mi příběh trochu ubíral na realitě, ale číst o pletichách v nejvyšších amerických kruzích mě přesto moc bavilo. Byť jsem zvyklá, že u Grishama důležité postavy umírají, tady bylo mrtvol až příliš. Trochu skepticky se dívám i na nekonečně nadané studenty právnických fakult, je to časté Grishamovo téma a už mu nespolknu vše. Je třeba ale podotknout, že autor dokázal zase napsat čtivý příběh z odvětví práva, které mě tolik nebere (právo životního prostředí). Knížka byla dalším báječných právnickým thrillerem, ale já už mám na svého nejoblíbenějšího autora vyšší nároky, proto knížku řadím k lepšímu průměru a těším se, až zase potkám něco jako Předvolání, Odvolání nebo Firmu.

1