Vyprahlé srdce

Romantický příběh mladičké veterinářky, která po manželově nevěře využije nabídky převzít praxi po svém zemřelém otci (kterého nikdy nepoznala) v australské pustině. Estella v den, kdy zjistí, že je těhotná, přistihne svého muže s jinou ženou. Hrdost ji nedovolí sdělit manželovi radostnou novinu, navíc se ukáže, že manžel je rozhodnutý se s ní rozvést, protože je na mizině a nová partie by mu zajistila pohodlný bezpracný život. Zoufalá hrdinka prchá do Austrálie, kde její otec dlouhá léta provozoval veterinární praxi a kde ještě žije jeho bratr. Australská realita je krušná, mladá žena si ale postupně získá přízeň zpočátku nepřátelských starousedlíků, jako veterinářka se rovněž osvědčí a dokonce se rýsuje i nový milostný vztah. Slibně se vyvíjející budoucnost nečekaně zkomplikuje bývalý manžel, který se objeví v den porodu rozhodnut novorozeně odvézt do Anglie......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20084/big_vyprahle-srdce-8zE-20084.jpg 4.188

Vydáno: , Alpress

Stars in the southern sky, 2003

Kniha Vyprahlé srdce

účetní

Mám tuto autorku moc ráda, takže musím dát pět hvězdiček, i když jsem už od ní četla lepší knihy. Hlavně začátek mi přišel slabší, ale pak už se to četlo moc hezky. Trochu jsem měla problém představit si Estelu jako veterinářku, zvlášť v této době a v těchto končinách, moc mi to na ni nesedělo, ale to, jak se dokázala vyrovnat s tamními podmínkami, to jsem si u ní představit dokázala, jen mi bylo moc líto, že neměla možnost poznat svého otce, vnášelo to do celé knihy zvláštní smutek. Já bych si spíš Estelu dovedla představit jako lékařku, ale od toho tam byl Dan, kterému nakonec láska zahojila šrámy na duši. Trochu mi taky vadilo, že kromě začátku a konce dostal moc málo prostoru Michael, takže jeho postava a charakter moc nevynikaly. A co se týká vícekrát zmiňovaných překlepů, to je opravdu u takového vydavatelství dost ostuda.

bekule

3,7
Příběh se odehrává v roce 1957 což mě nejprve nemile překvapilo, knihy z tohoto období nevyhledávám ale v průběhu četby jsem si ani moc neuvědomovala že se nejedná o současný příběh. Zajímavý pohled na drsný život v australské pustině, věčný nedostatek vody zato nadbytek všude přítomného písku. Spojení maličkého městečka s civilizací nebo okolními farmami zajišťuje jediné letadlo, které slouží jak k zásobování tak k přepravě místního lékaře k pacientům, a nyní i nové veterinářce k cestám na vzdálené farmy. Závěr a neuvěřitelný počet tiskových chyb celkový dojem zkazil.

Lofda

Knížky z Austrálie mě baví čím dál víc. Tohle čtení mělo asi úplně všechno, co já od knížky potřebuji, takže hodnotím vysoko, určitě se podívám po dalších autorčiných knížkách. Jen mě zklamal konec. I když jsem tušila kam to spěje, takhle přehnaně zalité zapadajícím sluncem? To jako vážně? Všechny postavy se zdály reálné, ale Jamesův obrat o nevím kolik stupňů, ten jsem autorce bohužel nevěřila..

laura
10.11.2020

Drsný příběh o tom, že konec někdy znamená jen nový začátek. Že nedůvěra je jen strach. Příběh o síle, naději, zvratech osudu i o touze se nevzdat - a bojovat za své sny. Příběh z té odvrácené strany světa, kde se žije přece jen trošku jinak.

Slunce, věčný boj o přežití, pokora a sounáležitost - to všechno tu najdete. A nakonec i to, co Estella vlastně ani nehledala - lásku...

Lemurka
22.10.2020

Pěkný příběh, mám ráda knihy odehrávající se v Austrálii, kde se dozvím, jak tam ti lidé dříve žili.

zuzikis
12.09.2020

Kniha je velmi čtivá a zajímavá. Zejména kultura tamních domorodců a australská příroda. Nechybí ani dobrodružné prvky a napínavá zápletka. Je to spíše pohodové čtení..

mac.martina
04.09.2020

Tahle autorka se mi líbí čím dál víc, čím víc čtu její knihy. Není to žádná slaďárna ale má to zajímavý děj. Popisuje tam skvěle australskou buš a jak se v ní člověk musí naučit žít. Taky příběh byl zajímavý a napínavý. Doufala jsem, že Estella najde svoji pravou lásku a štěstí.

Ivetaa
25.08.2020

Autorku mám ráda - její knihy = sázka na jistotu.