Západ slunce nad Edenem

Romantický příběh s psychologickou zápletkou se odehrává v Austrálii na počátku 20. století. Na rodnou farmu se po deseti letech vrací mladý muž, aby zchátralé sídlo dal do pořádku. Žene ho však také touha po pomstě. Je přesvědčen, že za smrt rodičů nese zodpovědnost majitel sousední farmy. Již předem má Jordan promyšlený plán, jak zničit nejen souseda, ale i celou rodinu. S příjezdem do rodného hnízda však jeho úmysl pomstít se dostává citelné trhliny. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14912/zapad-slunce-nad-edenem-14912.jpg 4.369

Vydáno: , Alpress

Sunset over Eden, 2003

Kniha Západ slunce nad Edenem

Lofda

Nad hodnocením váhám. Vrátila jsem se do mé oblíbené Austrálie a dozvěděla jsem se něco nového o životě na začátku minulého století na tamních farmách s cukrovou třtinou. Ale příběh jako takový se vlekl, postavy byly příliš černobílé, takže upřímně jsem ráda, že mám dočteno. Po předchozí knížce od této autorky to bylo trochu zklamání.

Babo
04.06.2020

Taková fajn oddychovka , bez nějakých hlubších myšlenek .
Dobře se čte ,ale ničím nepřekvapí . No a ten konec , jak v americké romantické komedii mě trochu vadil ,ale jako celek dobrý .

cukrovka
03.08.2018

Čtivý romantický příběh z horkého australského venkova. Minulost se odkrývá postupně a udržuje nás v napětí. Nikdo není dokonalý.

účetní
10.06.2018

Nádherná kniha, opravdu tak krásně napsaná, jsem plná dojmů, ta se autorce moc povedla, je velmi čtivá od začátku do konce. V knize je spousta postav a oba hlavní hrdinové Eva a Jordan se setkávají hned na začátku. Eva byla zvláštní osůbka, odvážná, hrdá a nezávislá, ale pod chlapeckou fasádou byla i zranitelná a nevinná. Jordan byl laskavý, velkorysý a čestný a dával pocit důvěry a bezpečí všem ostatním, kteří mu s odvahou pomáhali obnovit Eden. Moc se mi líbilo, jakou sympatickou komunitu všichni na Edenu vytvořili a oddanost, která je pojila. V závěru mě také dostala scéna s Maxem a Evou, bylo to velmi dojemné i přes to, jaký on byl. Tato kniha je důkazem toho, že v knize nemusí být plno vyznání a milostných scén a přesto může patřit mezi ty nejkrásnější, na které pět hvězdiček ani zdaleka nestačí.

Bobina74
08.05.2018

Tak tohle prostě zhltnete a garantuji vám, že se u toho nezadusíte. Moc povedený román, ostatně jako každý od této autorky. Nečetla jsem od ní slabou knížku a věřím, že ani číst nebudu.
P.s.: autorka se mimo jiné živila profesí modelky....kolik asi spisovatelských nadějí se nám prochází po přehlídkovém mole? ;-)

barusak1
07.05.2018

Krásná odpočinková četba. Velice čtivá kniha

laura
08.04.2018

Přečteno za 3 dny. Příběh byl čtivý, místy sice předvídatelný, ale dokázal i překvapit. Žádná z postav nebyla jen kladná nebo záporná, byli to prostě lidé, se všemi svými chybami a nesplněnými sny. Lidé, kteří se snažili bojovat o to, co jim osud chtěl vyrvat... Lidé, které musím obdivovat za to, že se nevzdávají ani ve chvílích, kdy by to jiný vzdal...

havrmoni
20.03.2018

Tohle se povedlo. Hezký příběh. Ke konci při jedné scéně,otec-dcera,mi tekly slzy i když jsem toho chlapa nesnášela. Je to tak hezky napsané,že to nejde nic necítit a to platí pro celou knihu.