Západ slunce nad Edenem

Západ slunce nad Edenem https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14912/zapad-slunce-nad-edenem-14912.jpg 4 80 20

Romantický příběh s psychologickou zápletkou se odehrává v Austrálii na počátku 20. století. Na rodnou farmu se po deseti letech vrací mladý muž, aby zchátralé sídlo dal do pořádku. Žene ho však také touha po pomstě. Je přesvědčen, že za smrt rodičů nese zodpovědnost majitel sousední farmy. Již předem má Jordan promyšlený plán, jak zničit nejen souseda, ale i celou rodinu. S příjezdem do rodného hnízda však jeho úmysl pomstít se dostává citelné trhliny. ... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Sunset over Eden , 2003

Val
09.05.2023 5 z 5

Jordan Hale , vracející se po letech na rodnou farmu s jasným cílem a hlavou plnou pomsty , dívka Eve , která si pečlivě hlídá svá tajemství a Max Courtland, který se rozhodl postarat se o to, aby se Jordan vrátil tam , kam patří ...
Tři hlavní protagonisté čtivého příběhu, odehrávajícího se v autorčině milované Austrálii .

Lofda
05.04.2021 3 z 5

Nad hodnocením váhám. Vrátila jsem se do mé oblíbené Austrálie a dozvěděla jsem se něco nového o životě na začátku minulého století na tamních farmách s cukrovou třtinou. Ale příběh jako takový se vlekl, postavy byly příliš černobílé, takže upřímně jsem ráda, že mám dočteno. Po předchozí knížce od této autorky to bylo trochu zklamání.

Babo
04.06.2020 4 z 5

Taková fajn oddychovka , bez nějakých hlubších myšlenek .
Dobře se čte ,ale ničím nepřekvapí . No a ten konec , jak v americké romantické komedii mně trochu vadil ,ale jako celek dobrý .

cukrovka
03.08.2018 5 z 5

Čtivý romantický příběh z horkého australského venkova. Minulost se odkrývá postupně a udržuje nás v napětí. Nikdo není dokonalý.

účetní
10.06.2018 5 z 5

Nádherná kniha, opravdu tak krásně napsaná, jsem plná dojmů, ta se autorce moc povedla, je velmi čtivá od začátku do konce. V knize je spousta postav a oba hlavní hrdinové Eva a Jordan se setkávají hned na začátku. Eva byla zvláštní osůbka, odvážná, hrdá a nezávislá, ale pod chlapeckou fasádou byla i zranitelná a nevinná. Jordan byl laskavý, velkorysý a čestný a dával pocit důvěry a bezpečí všem ostatním, kteří mu s odvahou pomáhali obnovit Eden. Moc se mi líbilo, jakou sympatickou komunitu všichni na Edenu vytvořili a oddanost, která je pojila. V závěru mě také dostala scéna s Maxem a Evou, bylo to velmi dojemné i přes to, jaký on byl. Tato kniha je důkazem toho, že v knize nemusí být plno vyznání a milostných scén a přesto může patřit mezi ty nejkrásnější, na které pět hvězdiček ani zdaleka nestačí.

Bobina74
08.05.2018 4 z 5

Tak tohle prostě zhltnete a garantuji vám, že se u toho nezadusíte. Moc povedený román, ostatně jako každý od této autorky. Nečetla jsem od ní slabou knížku a věřím, že ani číst nebudu.
P.s.: autorka se mimo jiné živila profesí modelky....kolik asi spisovatelských nadějí se nám prochází po přehlídkovém mole? ;-)

barusak1
07.05.2018 5 z 5

Krásná odpočinková četba. Velice čtivá kniha

laura
08.04.2018 3 z 5

Přečteno za 3 dny. Příběh byl čtivý, místy sice předvídatelný, ale dokázal i překvapit. Žádná z postav nebyla jen kladná nebo záporná, byli to prostě lidé, se všemi svými chybami a nesplněnými sny. Lidé, kteří se snažili bojovat o to, co jim osud chtěl vyrvat... Lidé, které musím obdivovat za to, že se nevzdávají ani ve chvílích, kdy by to jiný vzdal...

havrmoni
20.03.2018 5 z 5

Tohle se povedlo. Hezký příběh. Ke konci při jedné scéně,otec-dcera,mi tekly slzy i když jsem toho chlapa nesnášela. Je to tak hezky napsané,že to nejde nic necítit a to platí pro celou knihu.

Ivetaa
24.11.2017 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Obyčejné lidské příběhy bez zbytečných příkras mám nejradši.

Evaho73
04.10.2017 5 z 5

Mám rada takéto príbehy, ktoré sú zdanlivo jednoduché, ale majú v sebe ukrytý svoj večne aktuálny odkaz - zlo a pomsta plodí znovu len zlo, kdežto láska a odpustenie sú cestou k šťastiu a spokojnosti. Elizabeth Haran píše krásne príbehy ako i tento, ktorý mi znovu pripomenul starú pravdu, že človek môže byť zlý, chamtivý, násilný, pomstychtivý a prahnucí po moci celý život, ale nakoniec i tak zistí pravdu, že jeho život bol prázdný.... Dej príbehu bol napísaný tak, ako ide život - pomaly a postupne sa odkrývali minulé bolesti a tajomstvá, nebola tam prehnaná vášeň ani telesná krása, skôr sa autorka sústredila na vnútornú krásu prameniacu zo srdca a čistej duše. Možno niekomu tento príbeh pripadá nudný, ale pre mňa bol nesmierne krásny a inšpirujúci, preto ho vrelé odporúčam.

hankapimi
07.11.2016 3 z 5

Čtivý napínavý příběh z australských plantáží, popisující těžké životní podmínky a vykořisťování původních obyvatel Autrálie ziskuchtivými plantážníky. Romány E. Haran jsou buď na letní dovolenou nebo ke krbu s horkým čajem právě teď ! Ještě se chytám na Zrádné útesy...

moudivlacek
20.10.2016 4 z 5

Klasický romantický příběh a přitom plný citu, napětí a lásky. Je to příběh z Austrálie z prostředí plantážníků a jejich rozdílný vztah k původním domorodcům. Moc, bohatství jsou sice dost silné - ale upřímné srdce, láska a pomoc bližním - to znamená mnohem víc.

VenuseV
13.06.2016 4 z 5

Mě se moc líbila. Pěkné lehké čtení na deštivé dny :-)

kika 13
15.01.2015 4 z 5

Nádherně psaná knížka.Četla se mi pohodově.Konec překvapivý.

1marskr
20.12.2014 5 z 5

Kniha mě naprosto pohltila hned od začátku, kdybych mohla tak od ní vůbec neodcházím. Určitě si od autorky přečtu i další knihy.

ovpana
21.06.2014 5 z 5

Moc hezké a příjemné a napínavé čtení,nedá se od knihy odtrhnout. Je i zajímavé poznat jak žili lidé v jiné zemi.

bookcase
05.08.2013 4 z 5

Knížky EH můžu hodně, takže chválím i tuhle.

avad
03.06.2013 5 z 5

Příběh mě naprosto pohltil. Elizabeth Haran mě opět nezklamala. Její knihy se čtou jedním dechem a vtáhnou vás do děje. Nechybí v nich láska ani opravdové přátelství. Rozhodně si knihu přečtěte. Vřele doporučuji.

modranka
14.01.2013 5 z 5

Až tak veľmi romantický príbeh to nie je, ako sa píše v úvode anotácie. Ide skôr o pomstu a vojnu medzi dvomi farmármi. Romantika je iba v poslednej kapitole. Príbeh je veľmi zaujímavý, pekne spracovaný, dobre sa čítal. Dávam plný počet hviezdičiek, lebo príbeh ma držal v bdelosti od začiatku až po poslednú stránku. Naozaj skvelé.

Austrálie láska pro ženy rodinné vztahy

Elizabeth Haran
australská, 1954