Místo na slunci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jacqueline se s manželem vydá na plavbu přes oceán, aby se usadili v Austrálii. Když konečně spatří pevninu, Henry své ženě oznámí, že se na palubě zamiloval a že se s ní chce rozvést. Šokovaná Jacqueline vystoupí v přístavu zcela bez prostředků, a protože nic neumí, nezbývá jí než přijmout práci na farmě. Avšak cestu jí zkříží dva bratři: Ben a Nick....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64709/big_misto-na-slunci-d2J-64709.jpg 4.497
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Alpress
Originální název:

A Faraway Place the Sun, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (30)

Kniha Místo na slunci

LilianaFalcon
13. března

Až na to, jak strašně rychle se z líné Jacquelin stala pracovitá Jackie... to byl krásný příběh :-)

SumýšIrena
25.10.2020

Dávám 3 * za to, že hlavní hrdinka byla první půlku tak strašně nesnesitelná...


broskev28
14.10.2020

Zhruba do s.160 je Jacqueline příšerná, ale potom se z ní jako mávnutím kouzelného proutku stane jiný člověk - "objeví svoji vnitřní sílu a hrdost" - a to vše zvládne v průběhu necelých šesti týdnů: australská divočina jako výchovný prostředek pro nápravu rozmazlených dospělců, skvělá myšlenka!
Takže není třeba psát nic dalšího, v podstatě máte jasno hned zkraje. Drobné detaily ohledně J. dětství, agentury pana Cavendishe (člověku se nechce věřit, takový lidumil), Henryho osudu nebo Tess a Very samozřejmě mohou překvapit, ale taková už je podstata tohoto typu literatury, takže si nestěžuju.
Jen ty textové chyby a překlepy mě občas nadzvedly; nebylo jich sice tolik, ovšem o to úderněji vyznívaly: "Cindy to vadilo těžký."
Navzdory tomu příjemná oddechovka.

Petrush
06.06.2020

Romantická oddychovka. Víte, že všechno dobře dopadne a těšíte se na to. Bylo fajn, že se vše netočilo jen kolem hlavní hrdinky, ale byl tu prostor i pro jiné osoby a jejich příběhy. Jen ta změna z městské líné paničky na dříče a sympaťandu byla nějak moc rychlá.

Erawan
06.10.2019

Jackie mi nejdřív šla silně na nervy, až se mi to zdálo trošku "přitažené za vlasy", že by byla až taková, ale srovnala se, dočetla jsem celkem s chutí...

ctenarkaEva
16.05.2019

Příjemné odpočinkové čtení o dívce z města, která se řízením osudu ocitne sama v Austrálii a musí se poprat se životem.

Bobina74
08.09.2018

Tak tohle klidně ano. Další jednohubka od Haran a další pohodové čtení. Poprvé se mi u této autorky stalo, že jsem na začátku knihy přemýšlela zda neodložit, ale bylo to čistě z důvodů nemožný Jackie. Většinou jsou její hlavní postavy sympatický, ale tady ta nemožná fiflena mně trochu iritovala. Naštěstí se srovnala :-).
P.s.: Takže pro mně tato spisovatelka stále zůstává jedničkou červené knihovny....

Morgainne
05.08.2018

Oddechový romantický příběh z australského vnitrozemí, kde ti hodní najdou toho pravého/pravou a ti zlí dopadnou špatně :) Trošku černobílé, také jsem měla chvílemi pocit, že nejsme v roce 1964, ale o sto let dříve. Kromě toho mě trochu překvapilo, že se celý příběh odehrál během jednoho měsíce-čekala bych, že všechny ty změny budou trvat daleko delší dobu. Ale četlo se to příjemně, ideální knížka na dovolenou :-)

1