LuckaH2 LuckaH2 komentáře u knih

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Moc pekna kniha, Marian mi bude chybet. Jeji pribeh je napsan tak, ze jsem vse prozivala s ni, byla zvedava co dalsiho se ji stane. Diky ni, jsem o valce i studene valce premyslela jinak. Skutecneji, ze zanema ni stali (nejen)drobe osudy skutecnych lidi. Prvni dil jsem necetla, a myslim ze to nevadi,odkazu na nej je v knize dost. Musim si precist Skleneny pokoj, ktery uz mam lete ve ctecce

13.06.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kdyby to byla prvni detektivka, kterou jsem kdy cetla,byla bych nadsena. Ale ze jsem jich precetla uz tolik, nevidim na ni nic "extra",ano je to ctive, ale prislo mi to neoriginalni, unesena policajtka, indicie co ukazuji na jineho pachatele, drzeni v sachu clena rodiny... hodne me bavily pasaze sekty, protoze me tohle tema svym zpusobem fascinuje. Celkove za me lepsi prumer.

08.06.2017 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nejdrive tak do pulky knihy jsem moc nadsena nebyla, pak me ale zacalo vic bavit propojeni minulosti ve vzpominkach a pritomnosti, a poslednich 15 str.jsem probrecela. I kdyz pribeh neni "extra", je lidsky, a hlavne ten humor-nejednou jsem se smala nahlas prirovnanim, situacim i hlaskam;-) a prirovnani Sonji ze manzelstvi (vztah) je jako dum - to by se melo ramovat!

27.05.2017 4 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Jelikoz knihy Murakamiho nekriticky miluju, a vsechny se mi zatim libily...ale pri tehle jsem pochopila, co me na nem tak pritahuje(krome toho ze je skvely vypravec,ktery vyvola zvedavost i o osudu vedlejsi postavy). On je pro me novodoby Umberto Eco- Hon na ovci se da vnimat jako detektivka, ale take v ni videt ty skryte naznaky ovlivneni historie, proc nekteri lide neco delaji (maji prece v hlave "ovci"...)atd. Proste klobouk dolu, a nic na tom nemeni fakt, ze vetsina jeho knih ma v sobe kus "pritazeni za vlasy".

20.05.2017 5 z 5

Děti hněvu Děti hněvu Nela Rywiková

Nenadchla me,ale neurazila... predvidala jsem pachatele, coz me vzdy zkazi zazitek. Ale jinak me bavilo prostredi lidi z okraje spolecnosti, ktere je bojem. Ctive napsne,ale pro me prumerna detektivka.

15.05.2017 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Krasne,mile,vtipne, ze zivota. Par kapitol jsem preskocila, jinak jsme se u toho s muzem nasmali, a nekde jsem byla az dojata. Krasne ilustrace,format knihy...

15.05.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Jasne, par prvnich stranek mi dalo nez jsem pochopila minulost a pritomnost, ale pak se z toho stala prednost knihy. Tema je mi blizske,kazdy muze mit tajemstvi,nikdy nevime co se skryva za sousedovym novym autem. Nevytvaret si domenky,nedat na prvni dojem... kniha se mi cetla dobre, byla jsem hodne zvedava, jaka vrazda se stala

05.05.2017 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Cetla jsem u kamaradky kousek, zaulajo me to. Asi nekde sezenu k docteni. Je super, jak jsou kratke a vystizne kapitoly, kde je tema zpracovano a humorem i vecmi nutici premyslet logicky.

04.05.2017 4 z 5

Ochlazení: Špionážní thriller z blízké budoucnosti Ochlazení: Špionážní thriller z blízké budoucnosti Daniel Wolf (p)

Ze zacatku jsem mela pocit, ze ctu literaturu faktu, ale pak se to rozjelo a moc me bavilo pronikat do taju agentu. Tema Ruska me fascinuje leta, politiku a jeji zakulisi je desive. I kdyby z romanu byla pravda jen tretina. Jasne, nektere pasaze jsou romanticke nebo bondovske, ale pro me to na celkovem dojmu nic nemeni- za me dobre! A spetka cerneho humoru tomu dodala tresnicku!

27.04.2017 5 z 5

Mateřídouška vlasti naší milé Mateřídouška vlasti naší milé Karel Jaromír Erben

Za par korun jsem tuhle krasnou knihu nasla v antikvariatu. Krasne ilistrace, mila rikadla... Prala bych si, moci tuto knihu cist a prohlizet si ji jednou svym ditetem...

27.04.2017 5 z 5

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Skvela! To by se melo cist ve skolach misto sucheho "ten napsal to a to". Bylo pro me velice zajimave uvedomit si, ze za znamymi baladami a sbirkami pohadek(atd.) je clovek, ktery se narodil par kilometru od mista, kde ziji. Inspiroval me k vyletum do krajiny, o premysleni nad vecmi a v neposledni rade me kniha nutila hledat si info (opravdu se mohl K. J. E.potkal s Gogolem? Opravdu byl vydan almanach?...). Take jsem se poucila o pojmech (proc se rika " nechal tam sekeru"...) a tradich. Za me ctiva kniha, co doporucuju!

20.04.2017 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Napinave, strasidelne(chvilema az moc preexponovane mozna) vyvolavajici premysleni a zvedavost... Rozuzleni sokujici a dokladajici, jak lehce se nechame oblbnout. Za me fajn trihler! Pan Minier se stava mym oblibenym autorem napeti;-)

10.04.2017 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Jak se dava 10* hvezdicek? Fascinujici, desive, zajimave,ctive - kazdemu doporuciji k precteni!
Zarazuji na top mych knih, kterym de dostane pocta, ze je mam v tistene podobe(ctu eknihy, ale kdyby jednou dosel proud, moje nej kupuju jako tistene knihy:-)

Jeseniky mam moc rada, knihu jsem zacla cist cilene po navsteve expozice carodej.procesu v Jeseniku - doporuciji navstevu! Mista, ktera jsou v knize jsem navstivila, a nektere se chystam.

Je to temna cast nasi historie, ktera se nechutne opakuje. Za komunistu v sssr soused udal souseda, pri muceni se musel priznat,byl popraveny... V carodejn.procesech byla na jednom jesenickem namesti postvena pec pro 25osob...a co Hitler?....

26.03.2017 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Skvele! Je zde do extremu popsano, jak to dopadne, kdyz nemame nekoho, komu muzeme na 100%verit. Konec jsem necekala. Bala jsem se - nekdy jit ve tme i vysypat smeti! Byla jsem zvedava. Tesim se na dalsi autorovi knihy!

25.02.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Ano, je potreba takove knihy cist s uvedomit si, ze vsichni co stali ( mozna stoji) na "spatne" strane(nemecti vojaci) jsou spatni a naopak. A uvedomit si, ze neni samozrejmost zit v miru, mit co jist a delat co chceme... Moralni stranka pribehu byla krasna! Co bylo ale pro me horsi byly skoky v case-kdybych rano zacala a vecer docetla bylo by to v pohode, ale vzdy, mi trvalo po navratu ke knize, zorientovat se kde jsem. Konec? nevim...

15.12.2016 4 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Velke plus za moderni tema - Facebook, i kdyz pokud ho nekdo nema, nebude chapat (nejaky slovnik nebo legenda by neuskodila).Ale Pet se mi libila mnoh vic. Proste jsem se do toho nemohla zacist, nemela jsem pocit ze musim pokracovat. Zajimavy motiv a rozuzleni.

12.12.2016 3 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Cetla jsem od autorky skoro vsechny knihy, a tahle si mi taky libila, je mila, cte se sama, i kdyz po par strankach tusite, co se bude dit a jak to dopadne. Ale 5 hvezdicek ma Nez jsem te poznala a Stribrna zatoka, ty jsou pro me lepsi, takze za me 4 hvezdy za pohodovou oddechovku.

21.11.2016

Kruh Kruh Bernard Minier

Opravdu originalni zapletka a duvod k vrazdeni, napinave od zacatku do konce, ctive, hlavni vystrovatel neni hrdina ala Bond, vedlejsi postavy maji taky zajimave vykresleni. Mimo hlavni vysetrovani je mrativa nitka s J.H...Za me skvela kniha a doporucuji!

18.11.2016 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Opravdu originalni zapletka a duvod k vrazdeni, napinave od zacatku do konce, ctive, hlavni vystrovatel neni hrdina ala Bond, vedlejsi postavy maji taky zajimave vykresleni. Mimo hlavni vysetrovani je mraziva nitka s J.H...Za me skvela kniha a doporucuji!

18.11.2016 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Zajímává zápletka - vražda koně i další případy v ponuré a strašidelné atmosféře, které přidává ústav... Četlo se mi to od začáztku dobře, neměla jsem problém, jak tu někteří píší, s pomalým rozjezdem, naopak mě to vtáhlo! Dějových zvratů je tam až až, napínavé to bylo také. Ještě lépší to musí být, číst to v zimě;-) Určitě si přečtu další knihy ze série.

24.10.2016 5 z 5