LuckaH2 LuckaH2 komentáře u knih

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Trochu smutné, trochu ze života, trochu milé, trochu tajuplné...Murakami je mistr vypravěč. Jeho popisy jsou tak zhmotněné a skutečné, věříte mu každé slovo a slyšíte každou melodii...

03.01.2018 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Ze začátku jsem knihu brala jako oddechovku, která je spsi pro teenagery. Ale postupně jsem se do deje tak zazrala, ze jsem mela pocit, ze sama do lesa uz nikdy nejdu, o zriceninach hradu ani nemluve:-)ke konci jsem doslova zatinala prsty do periny, zapominala dychat a bala se jak to dopadne. Takze ze me skvely zazitek jak kdybych projizdela strasidelnym hradem-vite, ze to neni pravda ale presto se krasne bojite!

03.01.2018 5 z 5

Říše snů Říše snů Kerby Rosanes

Skvele na relax, rozvijeni jemne motoriky, citu pro barvy a vsechny obrazky od Kerbyho jsou take vhodne na kochani, protoze az uz cb nebo barevne jsou uzasne!

29.12.2017 5 z 5

Baron Prášil Baron Prášil Gottfried August Bürger

To je vesela,absurdni klasika, pri ktere obdivuju spisovatele jak na nektere prihody prisel;-)mam moc rada!

13.12.2017 5 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Petr Sís

Kniha ktera se necte, ale vypravi, promlouva k nam skrze ilustrace a nasi fantazii. Pri listovani a vypraven s detmi urcite podporuje obrazutvornost, ale s pomoci dospeleho. Krasa! Velka moudroust v jednoduchosti...

11.12.2017 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nadherna detska kniha, plna pratelstvi, detskych dobrodruzstvi

03.12.2017 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Hodne zvlastni kniha, nektere myslenky v ni zajimave, ale celkove jsem ji asi nepochopila. Pusobila na me hodne depresivne, nasili, sex(predstavy), samota. Libilo si mi popis toho, co ukravalo jezero, nektera jidla, takove detaily, kdy jsem mela pocit se dotknout.

03.12.2017 3 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Celou dobu jsem si rikala, dobry trhiler, cte se to samo, originalni zpusob vrazdy,bavilo me jiskreni mezi policistou Huldarem a psycholozkou Freyeou... a pak ten prekvapivy konec me donutil dat 5hvezd, to jsem necekala. Nemuzu se dockat dalsiho dilu!

01.12.2017 5 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Murakami je zvlastni autor, jeho pribehy maji vzdy neco, co se musi domyslet, nejsou napsany slovo od slova, vzdy maji dalsi rovinu... ilustrace i provedeni se zlatou a zelenou jsou snad jeste krasnejsi nez pribeh, a vytvari jako celek umelecke dilo!

23.11.2017 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krasne,dojmne,ilustrace Pavla Cecha uzasne. To jsou pribehy, ktere davaji nadeji, ze kazdy jsme na svetez presneho duvodu!

23.11.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Cetlo se to samo, klobouk dolu za to udreni ctenare u knihy. Je to detektivka pri zenske, troska krimi, hodne vztahu, nevery, az chvilema hodne prekomobinovane (ala ordinace-kazdy s kazdym). Cekala jsem trochu vic sokujici konec, coz se nestalol. Je to desive ze zivota-byt sama a bezdetna, po precteni knihy bych se bala jit do vztahu;-)

19.11.2017 4 z 5

Spisovatel jako povolání Spisovatel jako povolání Haruki Murakami

Je to jine, nez vsechny knihy ktere jsem od Murakamiho cetla,ale i tady zaujme. Odted budu na spisovatele koukat jinak:-)vtipne i premyslive podane kapitoly, nektere me zajimaly vice,nektere mene ale stoji za to precist

16.11.2017 4 z 5

Překlep a Škraloup Překlep a Škraloup Tomáš S. Končinský

Skvela knizka nejen pro deti, smala jsem se u toho:-)uz vim proc mi upadavaji knofliky nebo mam mastny flek na casopisu! Je to presne ten typ knihy, ktery odpovida vtipne detem na otazky, ktere nemusi chapat (proc je v kasne zelena voda?). Velky palec nahoru za takove originalni knizky!

14.11.2017 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Knihu jsem přečetla jedním dechem a už dlouho se mi nestalo, abych četla do noci, dokud nedočtu. Líbil se mi námět, najít starý kufr, který odkrývá část děsivého tajemství, i jiskření novinářky Nory a policajta Andrease. Celou dobu jsem byla přesvědčená, že dám 5, i překvapivý konec, co se s dívkama stalo mě v tom utvrzoval, ale nakonec jsem dala 4 - a to z hrdinských skutků Nory alá James Bond na konci. Ale jinak se mi to fakt moc líbilo, není to jazykově náročné, to je pravda, ale všcihni víme, že když do to jdeme, nečteme Christie;-)

14.11.2017 4 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Líbilo! Zajímavý příběh, zmizelé dívky, prolínání se ztracenou Mandy, do toho život Franka Ratha. Skvělé popisy - např. scéna, kdy byl Rath u Mandy "taťky" a Roštěnky, úplně jsem je viděla - jak jsou oblečení, jak to u nich vypadá. A do toho sem tam vtipná hláška - "kočka velikosti retrievra." Pak jsem byla trochu zklamaná (zbytečně) při konci, když vlítl do toho domu, tak jsem si předsudkově říkala, co tam najde, a ono to tak nebylo. Překvapivé rozuzlení. A ten konec? No další díl musím přečíst!

02.11.2017 4 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Kniha se m celkove moc nelibila, nekterym castem jsem nerozumela. Ale plus davam za to, ze zaklad je na skutecne udalosti a za konec s doslovem, to byla dobra tecka. Je dobre ukazovat hruzy valky a protoze literatura faktu tolik netahne, romany jsou k tomu vhodny nastroj. Ale ja tady tu hruzu tolik nevidela. Videla jsem jen bezmeznou lasku, ktera se casto nepta, jestli je milovany nepritel nebo fasista... a pak mraky sprostych slov, ktere nevim zda byly treba. Ale je to zvlastne silna kniha...

27.10.2017 3 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Skvele! Uzasne popsany ostrov, tajemna a strasidelna atmosfera statku a majaku.Pribeh zajimaci,kde se minulost potkava s pritomnosti- vrazda,loupeze,jmena vyryta v prknech...
Originalni jsou vlozene pribehy vypravejici matka(tchyne) o minulosti statku a strazcu majaku.
Moje treti kniha od autora a vsechny me chytly,mohu jen doporucit, ale radeji je nectete vecera sami doma;-)

18.10.2017 5 z 5

Smrt v rodině Smrt v rodině Karl Ove Knausgård

Knihu mu "vnutila" knihovnice, ze si ji nikdo jeste nepůjcil at to zkusim. Nevedela jsem co od ni cekat, i kdyz jsem o ni pred nejakou dobou,kdy vysla,slysela. Par myslenek v knize se mi libilo(tema smrti ve spolecnosti), ale po vetsinou jsou jen nechapala-proc mi tohle rika? Bylo tam na me moc vsednich zazitku, ktere mi pripadali zbytecne. A neverohodne do vsech detailu (rozhodne nedokazu zadnou udalost dospivani popsat tak podrobne...) Na dalsi dily nemam silu

11.10.2017 2 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Mila historicka detektivka. Ano, take jsem tusila kdo za tim ma prsty, ano byly nektere dialogy "proste" nebo naivni. Ale to nemuze zkazit muj celkovy dojem z knizky, kde byly prekvapive momenty. Proste se mi to libilo, prostredi,kladne postavy,nekdy je takova kniha k navozeni pohodove nalady potreba. Urcite si neco dalsiho od autora prectu!

11.10.2017 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Od pulky jsem byla presvedcena,ze dam 5hvezdicek, konec byl hodne prekvapivy, a "zklamanim"-prala jsem hlavni hrdince neco jineho...ale to nic nemeni na tom, ze bych knihu prirovnala k me milovane Skale a ostrovu Lewis-podobne posana atmosfera, lehce strasidelne, tajemne, zajimavy pribeh i motivy lidi. Tesim se na dalsi dily!

06.10.2017 5 z 5