LuckaH2 LuckaH2 komentáře u knih

Legenda o jazyku Legenda o jazyku Pavol Rankov

O historii i Jana Nepomuckeho se zajímám, téma komunismu mě fascinuje,možná i proto, že jsem ho nezažila. Příběh mě vtáhl. Hodně se mi líbily kapitoly "tetička",které propojily příběh do současnosti. Je potřeba psát a diskutovat,co se v teto době dělo. Za mě super.

27.04.2019 5 z 5

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

Mě to prostě bavilo! Sice jsem začala v nějaké části tušit, kdo to dělá, ale i tak se mi kniha moc líbila. Popis rašeliniště, kde se bojíte šlápnout mimo cestu, dávné tajemství, které ovlivňuje tolik životů. A poslední odstavec. Strašidelné, ale krásně!

19.04.2019 5 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Úžasné pomezí hororu, pohádky a historických zajímavostí (jména, místopis alá Jizerky...). Samozřejmě dokonalá je kniha a po ní film od p. Zemana. Skvělá kniha!

01.04.2019 5 z 5

Lovci pokladů Lovci pokladů James Patterson

Krásná kniha pro děti, kterou si užijí i dospěli! Dozví se zde o moři, lodích... Super ilustrace!

25.03.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Chvílemi (často?)to bylo přehnané...psychopati, sedmileta holka, co je rozumem na patnáct, hrdinka, co unikne (náhodou?) všemu. Přiznávám, četla jsem zvědavá a s napětím. Byly tam překvapivé momenty, které jsem nečekala. Za me 4 minus...

12.03.2019 4 z 5

Prostě nekriticky miluju všechny díly, tenhle jsem četla podruhé-kdy jsem se smála ještě víc. Velke minus je teda krátký rozsah (kdybych knihu kupovala, asi by mi to přišel dost nepoměr). Ale zapletka podle mě mistrně vedená, policejni vyšetřování, to jsem se smála v autobuse nahlas:-)

02.03.2019 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Opět sugestivní popis Skotských ostrovů, drsné moře, prostředí opuštěneho majáku. Líbilo se mi to. Trhiler s přidanou hodnotou vědy o včelách. Zajímavé zvraty, člověk si myslí, že ví a ono je to jinak...

02.03.2019 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Hodně syrová kniha, která se nebojí říct cokoliv (dvorce nebo dvorečky prsou). Odhaluje komplikovanost našich vztahů, předsudků vůči druhým... Kniha, co mě zasáhla a nutila hodně přemýšlet o bytí...

14.02.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Napnutá jsem byla jak kšandy! Za mě trihler, kde se člověk něco přiučí o přírodě, trochu se bojí, trochu je napjatý. No a co, že jeden vrah zabil tolik lidí? No a co, že profesor našel těla jak pes vycvičený na pach drog? James Bond je taky nadčlověk a léta mu fandíme:-) za mě super kniha!

30.01.2019 5 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Nic není černobílé... ani lidé, co byli u gestapa. Co bychom dělali na jejich místě my? Dali bychom za sebe ruku do ohně, že bychom nikoho nezabili? Probrečela jsem některé pasáže. U některých jsem nevěřícně kroutila hlavou. Pro mě drsně zajímavá kniha. Díky za ní. Doporučuju!

21.01.2019 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Četla jsem kdysi v pubertě a knihu si pamatuji dodnes. Silný příběh!

02.01.2019 5 z 5

Nekonečný kalendář - diář Nekonečný kalendář - diář J. H. Krchovský (p)

Budu to mit jako vzpomínkový deník. Úžasne originální. Ty ilustrace jsou nádherné, nemuzu se vynadivat. Daji se v tom hledat další a další vrstvy...

28.12.2018 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

5 hvězd je málo! Silný příběh. O lásce k houbám a zároveň o nenávisti k minulosti, která nás pronásleduje celý život. Sugestivně popsány les i houby,mnoho zajímavostí o jejich sběru, houbový guláš jsem od Mrože cítila před sebou! Hodně dobrá kniha.

26.12.2018 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Během čtení jsem se kolikrát lekla praskání v domě neho na zahradě, atmosféra vtáhne. Sama a večer bych to nečetla. Trhlina se mi ale libila mnohem vic, ale i tak-dobry horor. Atmosfera zimy, mrtvé děti...Konec jsem moc nepochopila, čekala jsem nějaké vysvětlení (zelena mlha, hukot, děti...proc???)Určitě se ale na další autorovy knihy chystám.

17.11.2018 3 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Poslouchala jsem jako audioknihu (herci Dvořák a Trojan jsou výborní). Nevím, jestli bych se odhodlala tenhle žánr číst,ale vyplnit smyslupně čas v autě, to jo. Kniha by měla být snad povinnou četbou ve škole. Je to možná názor novináře, ale podložený spoustou článků a publikací z minulosti i součastnosti. Kniha je plná věcí, se kterými souhlasým nebo je dobré se nad nimi zamyslet. Dnešní svět je plný informací a je třeba kritického myšlení!

16.11.2018 5 z 5

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Krásné, číst to dnes, 100 let od založení Československa. Kniha je zajímavě postavené, část vyprávění, část články z novin... Moc pěkné, poučné o té době, ale ne nuceněm, ale tak mile - Čapkovsky!

28.10.2018 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Nejde dát deset hvězdiček?Geniálně vystavená kniha psaná krásným jazykem - "Byla to úctihodná věta, která udržovala velmi důvěrný vztah s čáskou zatímco tečkou přezíravě pohrdala", plná zajímavých myšlenek - "...pamatujte si, že děti, na rozdíl od dospělých, chtějí být štastné, proto ještě neztratily schopnost nacházet potěšení v úplných maličkostech." Okrajově nenásilně ukazuje proměnu Rusku, ale i touhu žít, i když jste zrovna odsouzeni k doživotnímu domácímu vězení. A ten konec - milý úsměv na tváři. Ráda bych si jí přečetlav někdy znovu.

28.10.2018 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Chvílema jsem se nahlas zasmála, chvílema jsem byla dojatá...Ale jako celek mi kniha přišla průměrná (Osm se mi od autorky líbila víc). Elišku jsem do nějaké chvíle chápala, pak mi to, jak střídá chlapy přišlo nějak moc. Konec to trochu vylepšil. Jako náhled do malého města a odechovka dobrý.

28.10.2018 3 z 5

Proč nejde dát 10 hvězdiček? Unikátní kniha s nádhernými fotografiemi. Měla jsem ji půjčenou,ale přemýšlím,že si ji pořídím, abych se k ní mohla vracet, protože už teď se mi po samotářích stýská. Někteří možná poznamenani bývalými závislostmi, vyprávěli někde až bláznive, ale přitom v tom bylo tolik pravdy, moudrosti, víry... Odešla jsem z velkoměsta na okraj vsi, les mám za domem, plně jim rozumím, i když všechny vymoženosti (od elektřiny po nakupaky) využívám. A v něčem jim zavidim. Lecckde mě az dojali.... Silná kniha!

04.10.2018 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Stejně skvělé jako Medvědín, jako bych z toho městečka mezi čtením obou knih na chvíli odjela. Velká myšlenka knihy, která říká že každý jsme zlý i dobrý...že nic není černé a bílé, a že i na pohled grázl má někdy velké srdce.

28.09.2018 5 z 5