Lovci pokladů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Domácí vyučování může být znamenitá škola, zvlášť když máte za učitele rodiče, otce oceánografa a zkušeného námořníka. Místo gramatiky probíráte meteorologii, navigaci a taky jak se vyznat v námořních mapách, místo tělocviku se učíte potápět. Sourozenci Kiddovi, hádavá dvojčata Bick a Back, svalovec Tommy a chytrá baculatá Střela, bydlí na plachetnici, co si pamatují. Je to jejich domov a na moři se vyznají stejně jako jejich rodiče. Neuměli by si ani představit jiný domov, který by se nekolébal. Taky už si nějaké to dobrodružství při prozkoumávání vraků s otcem užili. Pak však matku unesou na Kypru piráti a po děsivé bouři ztratí i otce. Děti zůstanou na plachetnici samy. I když po otci nepřestanou pátrat, musí se o sebe postarat a opravit zničenou loď. Společnými silami dokážou sourozenci Kiddovi hodně – třeba vyzvednout zlaté dublony z vraku, najít ztracené otcovy zápisky, vyluštit šifry, a to ještě mají piráty v patách – vlastně za ploutvemi! Piráti, hledání podmořských pokladů, detektivní pátrání, kdy vodítkem jsou zašifrované stopy, tajní agenti i překupníci, o tom všem je strhující vyprávění, k němuž nakreslila komiksové obrázky Back a dvojče Bick k nim připsal ironické poznámky. První díl dobrodružné série Jamese Pattersona. S Chrisem Grabensteinem tvoří sehraný tým, spolu napsali tři knihy Já, srandista a knihy Můj nejhorší školní rok. James Patterson se stal nejoblíbenějším autorem americké mládeže a získal cenu Children´s Choice Book Awards Author 2010. Je nejprodávanějším současným autorem pro děti, prodal více než 300 milionů výtisků a jeho knihy obsazují přední místa v žebříčku bestselerů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243724/lovci-pokladu-7HP-243724.jpg 4.320
Série

Lovci pokladů 1.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Treasure Hunters, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Lovci pokladů

Přidat komentář
jankka0s
10.12.2020

Můj syn ji miluje a mě to bavilo číst s ním. Chlapecké dobrodružství, jak se patří.

LuckaH2
25.03.2019

Krásná kniha pro děti, kterou si užijí i dospěli! Dozví se zde o moři, lodích... Super ilustrace!


Verča16
16.11.2018

super, nejvic me asi zaujalo to ze i kdzy ma kniha 350 stran tak ze kniha nekonci nemuyi se dockat dlasich dilu

Adamino
20.02.2017

Vážně krásná kniha oblíbeného typu nejen u dětí. Odcenil bych další díly...Jinak vážně super a u mě se vejde do TOP 5 :)

jerry04
10.01.2017

Dobře se to čte, ale je to poměrně krátká kniha. Jinak je dobrodružná zábavná. (hodilo se mi to do zeměpisu)

JanaDor
30.03.2015

Kniha se dobře čte, je dobrodružná a v neposlední řadě je zajímavá. Kdo normálně žije na lodi? U nás v Česku asi málokdo. Také tu jsou nádherné ilustrace, které se vtipně vážou k textu. Kniha má pět set stránek. Ale díky širším řádkům a obrázkům, se čte rychle.
Pokud děti hledají netypický příběh, se slušným dějem i slovem, neváhejte. Je fajn, že se bude líbit holkám i klukům. Nejlepší je ztratit se v knize a snít, jak najdu zlatý poklad a vyhraji nad piráty. Vzhůru do boje!