Rašeliniště

Napínavý příběh o smrti a tajemství ukrytém v mokřadech. Rašeliniště je opuštěná krajina s přikrčenými borovicemi, lukami zahalenými v mlze a nepevnou propadající se půdou. Kdysi dávno tu pochovávaly oběti bohům a říká se, že tady lidé beze stopy mizejí ještě dnes. Právě sem přijíždí bioložka Nathalie, aby dokončila pokusy pro svou doktorskou práci o zeminách. Brzy se ale ukáže, že její skutečný cíl je mnohem osobnější. Když se v rašeliništi objeví mrtvé tělo, znamená to děsivý důvod k pátrání v minulosti — jak pro policii, tak pro Nathalii samotnou. Spolu s fotografkou Mayou Lindeovou pronikají vrstvami vzpomínek i rašelinných půd až k šokujícím odhalením dávno ukrytých pravd....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365443/raseliniste-m2D-365443.jpg 3.657
Originální název:

Offermossen (2017)

Žánr:
Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Přidat komentář
Monika145
15. srpna

I přes ne úplně pozitivní recenze a anotaci mě kniha zaujala. Byla relativně krátká,četla se dobře i s ohledem na spád děje. Závěr se zdál ukvapený.

Cachi
14. srpna

Příběh se mi líbil, když se prokoušete pomalejším a méně povedeným začátkem, tak další část knihy je napínavá a dobře se čte.

jasmína
30. července

Knihu jsem sice přečetla, ale čekala jsem víc....

Acquenta
25. července

No, začátek se i dal...chvílema dost napětí, ale ani to nepomohlo....tak nějak jsem se knížkou prokousala až na konec...

Jára76
18. července

Na knihu jsem byla moc zvědavá, ale pak mne zas tolik nenadchla. Napínavější to bylo akorát ke konci. Jinak se tam v podstatě nic moc nedělo a celkové rozuzlení mně i tak nějak zklamalo. Nicméně jsem jí dočetla do konce a neodložila, ale hodnotím jako slabší průměr.

Danago
03. července

Rašeliniště je krajina s propadající se půdou. Lidé zde beze stopy mizeli od dávné minulosti až do současnosti. Vybírá si rašeliniště své oběti?
Bioložka Nathalie se vrací do místa svého dětství , aby zde rašeliniště zkoumala. V rašeliništi se najde mrtvé tělo, a začíná pátrání, které vede odhalení tajemství ukrytém v mokřadech.
Příběh je trochu tajemný a malinko mystický. Určitě je to originální námět o rašeliništích jsem dosud nic nevěděla. Knížka je hodně rozvláčná a popisná nějakou velkou akci zde nečekejte.

zbožňuju_knihy
20. června

Celkem dobrá, čtivá kniha. Chvílemi jsem moc nevnímala co čtu, hlavně některé popisy na začátku knihy mne nějak nezaujaly a myšlenky se mi chvílemi rozutíkaly úplně jinými směry.
Konec se dal očekávat, celou dobu k němu kniha směřovala.
Dávám 3*, tedy hodnotím jako průměr-špatné to rozhodně nebylo, ale úplná hitparáda rovněž ne.
Jako za prvotinu se ale autorka rozhodně nemá za co stydět a uvidíme, co nám ještě její psaní přinese.

Marcela52
16. června

Velmi dobře napsaný kriminální příběh. Zajímavá psychologie postav, krásné popisy přírody a v ne poslední řadě neobvyklý námět. Autorce se její prvotina rozhodně povedla, takže mohu jen doporučit...

Nixa
13. června

Kniha se mi četla dobře. Od začátku mě příběh bavil a byla jsem zvědavá jak vše nakonec dopadne. Konec byl trochu slabší, já jsem čekala něco jiného, ale i tak se mi kniha líbila.

astra3
08. června

Taková čtivá jednohubka. Mně se líbila.

Boby17
04. června

Dávám tři hvězdy a něco málo navíc. Na začátku se děj rozbíhá poměrně pomalu, s vývojem příběhu se vše mírně dostává do obrátek. Hlavní hrdinka čelí traumatickým zážitkům z dětství a nakonec i rozuzlením vyšetřování dochází vnitřního klidu. Knížka nenadchne, ani neurazí. Takže takový lepší průměr. Překvapivé pro mě bylo, že umělecká fotografka pracuje na částečný úvazek pro státní policii. Nevím, jestli to je ve Švédsku reálně možné, ale u nás asi vůbec ne.

beruska
31. května

Příběh mne velmi zaujal, byl poutavý a napínavý, zajímavé prostředí bažin a mokřin :-) , ale jak zde již někdo napsal, zamrzel mne ten konec... Čekala jsem nějaké zajímavé rozuzlení, ale závěr byl takový prostoduchý, kniha by si zasloužila určitě lepší.... Nebýt tohoto, byla by kniha naprosto skvělá, ale musím jednu hvězdičku bohužel strhnout :-) ... Tak tedy 4* ..... :-)

Erzetka
28. května

Jsem na vážkách - zaujala mě obálka, anotace. Nejsem z těch co odloží knihu nedočtenou, ale u této jsem se do dočtení docela nutila... a ten konec? Jako vážně? Za mě odfláknutý, useknutý, čekala jsem větší odvaz.

loskatos
23. května

Strašně čtivá kniha. Autorku jsem četl poprvé a velmi mile mě překvapila. Snad jediné, co se dá vytknout je ne úplně zvládnutý závěr. Vzhledem k propracovanosti děje a čtenářovým předtuchám by bylo, dle mého, záhodno si s vyústěním trochu víc pohrát. Rád si přečtu další věci.

jaroslav63
21. května

Velmi zajímavý námět, ale ne úplně dobře zpracovaný. Ale asi je potřeba přihlédnout i k tomu, že jde o debut autorky a počkat si na další knihu. Psaní je nejen umění, ale i řemeslo a to se u spisovatelů časem většinou zlepšuje.

knihomolkadorfa
11. května

Námět zajímavý, jen jsem se nějak nemohla začíst. Čekala jsem trochu víc.

Pavlnka
02. května

Mi se kniha líbila. Velmi dobře se čte, jen ten konec mohl být víc rozvedený.

Zrzavá_Tereza
28. dubna

Tak skvělý námět! Ale tak špatně zpracovaný.. Bavilo mě to, ale mám pocit, že by to šlo daleko líp. Přišlo mi to takové rychle rychle, tohle támhle, konec. Škoda.

Kristy_Beta
20. dubna

Na mokřady se už nikdy nebudete dívat stejně jako dřív...
Pěkná a napínavá detektivka z krásné země, kterou Švédsko beze sporu je.
Hlavní hrdinka se vrací do míst, kde v dětství prožila tragickou událost. Otec zastřelil její matku a poté sebe. Společně s ostatními postavami příběhu zjišťuje, že nic není tak zřejmé, jak se na první pohled jeví. Nové skutečnosti, další a další těla objevená v rašeliništi, rozplétá záhadu, při které se v mokřadech ztrácejí lidé. Opravdu si své oběti vybírají přízraky? Nebo vraždí někdo jiný...?
Kniha je autorčina prvotina a ode mě si zaslouží palec nahoru :)

Jana77
12. dubna

Trochu tajemna, mystiky, ale nakonec přece jen lidský čin, který krutě zasáhl do životů jiných. Dobrá knížka, přečteno za pár hodin.

SilvieSisinka
11. dubna

Velice pohodová detektivka.Mám ráda Severskou krimi.Takhle je nanásilná,čte se sama.Rašeliniště za mě skvělý název knihy.Plus krásná obálka.Děj se odehrává kolem Rašeliniště....kdysi dávno tu pochovávali oběti a říká se,že lidé tady beze stop mizí ješte dnes.