Rašeliniště

Napínavý příběh o smrti a tajemství ukrytém v mokřadech. Rašeliniště je opuštěná krajina s přikrčenými borovicemi, lukami zahalenými v mlze a nepevnou propadající se půdou. Kdysi dávno tu pochovávaly oběti bohům a říká se, že tady lidé beze stopy mizejí ještě dnes. Právě sem přijíždí bioložka Nathalie, aby dokončila pokusy pro svou doktorskou práci o zeminách. Brzy se ale ukáže, že její skutečný cíl je mnohem osobnější. Když se v rašeliništi objeví mrtvé tělo, znamená to děsivý důvod k pátrání v minulosti — jak pro policii, tak pro Nathalii samotnou. Spolu s fotografkou Mayou Lindeovou pronikají vrstvami vzpomínek i rašelinných půd až k šokujícím odhalením dávno ukrytých pravd....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365443/raseliniste-m2D-365443.jpg 3.819
Originální název:

Offermossen (2017)

Žánr:
Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
loskatos
23. května

Strašně čtivá kniha. Autorku jsem četl poprvé a velmi mile mě překvapila. Snad jediné, co se dá vytknout je ne úplně zvládnutý závěr. Vzhledem k propracovanosti děje a čtenářovým předtuchám by bylo, dle mého, záhodno si s vyústěním trochu víc pohrát. Rád si přečtu další věci.

jaroslav63
21. května

Velmi zajímavý námět, ale ne úplně dobře zpracovaný. Ale asi je potřeba přihlédnout i k tomu, že jde o debut autorky a počkat si na další knihu. Psaní je nejen umění, ale i řemeslo a to se u spisovatelů časem většinou zlepšuje.

knihomolkadorfa
11. května

Námět zajímavý, jen jsem se nějak nemohla začíst. Čekala jsem trochu víc.

Pavlnka
02. května

Mi se kniha líbila. Velmi dobře se čte, jen ten konec mohl být víc rozvedený.

Zrzavá_Tereza
28. dubna

Tak skvělý námět! Ale tak špatně zpracovaný.. Bavilo mě to, ale mám pocit, že by to šlo daleko líp. Přišlo mi to takové rychle rychle, tohle támhle, konec. Škoda.

Kristy_Beta
20. dubna

Na mokřady se už nikdy nebudete dívat stejně jako dřív...
Pěkná a napínavá detektivka z krásné země, kterou Švédsko beze sporu je.
Hlavní hrdinka se vrací do míst, kde v dětství prožila tragickou událost. Otec zastřelil její matku a poté sebe. Společně s ostatními postavami příběhu zjišťuje, že nic není tak zřejmé, jak se na první pohled jeví. Nové skutečnosti, další a další těla objevená v rašeliništi, rozplétá záhadu, při které se v mokřadech ztrácejí lidé. Opravdu si své oběti vybírají přízraky? Nebo vraždí někdo jiný...?
Kniha je autorčina prvotina a ode mě si zaslouží palec nahoru :)

Jana77
12. dubna

Trochu tajemna, mystiky, ale nakonec přece jen lidský čin, který krutě zasáhl do životů jiných. Dobrá knížka, přečteno za pár hodin.

SilvieSisinka
11. dubna

Velice pohodová detektivka.Mám ráda Severskou krimi.Takhle je nanásilná,čte se sama.Rašeliniště za mě skvělý název knihy.Plus krásná obálka.Děj se odehrává kolem Rašeliniště....kdysi dávno tu ppchovávali oběti a říká se,želidé tady beze stop mizí ješte dnes.