Čarodějův učeň

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na tomto příběhu pracoval Otfried Preussler deset let. Tento někdy temný a strašidelný příběh je určen spíš větším dětem. Inspirací mu byla stará lužickosrbská pověst o chlapci Krabatovi. Čarodějův učeň, který poznává temné stránky černé magie a bojuje proti svému mistrovi, je přiběhem, který stojí za přečtení.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21234/big_carodejuv-ucen-uor-21234.jpg 4.6496
Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Argo
Originální název:

Krabat, 1971


více info...
Nahrávám...

Komentáře (120)

Kniha Čarodějův učeň

veriszv
27. ledna

Klasická pohádka, která mě jako dítě minula.
Naštěstí.
Myslím, že bych z ní měla pořádný noční můry.
Jedná se o až hororový příběh, na kterém autor pracoval deset let. Inspiroval se starou lužickosrbskou pověstí o chlapci Krabatovi, který jako čarodějův učeň poznává temné stránky černé magie a bojuje proti svému mistrovi z jehož moci se snaží vymanit.
Bylo to zajímavé čtení, ale dost věcí se tam neustále opakovalo a Krabat se určitě nezařadí mezi mé oblíbence.
Nicméně audio podání Lukáše Hlavici bylo kouzelné a můj zážitek z knihy dost pozvedlo.

Ajinka126
16.12.2022

Samotný příběh je dobrý. Rozhodně bych jej neoznačila jako žánr pro děti. Místy to bylo těžké a brutální.

Nicméně ten příběh tak nějak plynuj a já si říkala, kde je to kouzlo. Proč to má tolik čtenářů v oblibě. Pak přišel konec a ten mě dostal. Byl citlivý, jednoduchý. A zanechal ve mě silnou stopu.


JancaMia
02.11.2022

Moje nejoblíbenější fantasy , jako malá jsem filmovou animovanou verzi hltala. Knížka má ještě lepší atmosféru.

Ginosaji
28.09.2022

Krabat je velice zvláštní postava. Oceňuji cykličnost událostí, díky nimž se čtenář dozvídá odpovědi na původní otázky. Zajímavý je i psychologický vývoj hlavního hrdiny. Mrzí mě, že nebylo rozpracovanější zakončení, ale je to stále dětská literatura, takže ve své podstatě není co vytknout, ba naopak. Kdo váhá se čtením, jděte do toho!

Veveruška1992
15.09.2022

Neskutečně atmosferická krásná kniha, která dala vzniknout mj. neméně krásnému animovanému filmu a rovněž baletu v ND, na kterém jsem byla už dvakrát a klidně bych si to střihla znovu. Až tak působivý příběh to pro mě osobně je...asi nejvíc se mi vryly do duše pasáže s Tondou, opravdu moc hezky popsané nezištné a hluboké přátelství.

lexikon_tf
19.08.2022

Kouzelný příběh o Krabatovi určitě zná každý, já sama zbožňuju animovanou verzi od Karla Zemana. Vždycky jsem se tohoto příběhu tak hezky bála. A teď jsem si ho chtěla i přečíst a mít ho ve své knihovně, nejen proto, že krásné ilustrace jsou dílem Ludmily Zemanové.
Fascinující vyprávění o lužickosrbském dospívajícím chlapci, který se dostane do styku s mocí a jen díky silné vůli, přátelství a lásce se vymaní temným silám, určitě doporučuji všem čtenářům, malým i velkým, protože poselství příběhu určitě pochopí všechny generace.

Marcela_Hrubá
16.04.2022

Tata nám tuto knížku četl a ještě teď si pamatuji jak se mi ježily chupy na rukou. Dost mě to bavilo a mám chuť se k tomu zase vrátit. I jako audiokniha/CD na cesty do auta je to super volba !

pollyanna
12.02.2022

Nádherná kniha, jedna z těch, které budu moci číst pořád dokola a které se vyplatí mít v knihovničce. Kdysi jsem viděla i film, ten zanechal tísnivý dojem, ale bude potřeba se na něj podívat znovu. Jako pohádku bych příběh rozhodně nebrala. Možná jsou dnešní děti odolnější, ale já měla i teď husí kůži a těžko se mi vstřebávaly některé části... Prostě opravdu silný příběh. Jen škoda, že ten konec byl tak rychlý. Klidně bych s Krabatem a ostatními zažila i kousek šťastnějších časů :-).

1