Čarodějův učeň

Čarodějův učeň https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21234/bmid_carodejuv-ucen-uor-21234.jpg 5 549 133

Na tomto příběhu pracoval Otfried Preussler deset let. Tento někdy temný a strašidelný příběh je určen spíš větším dětem. Inspirací mu byla stará lužickosrbská pověst o chlapci Krabatovi. Čarodějův učeň, který poznává temné stránky černé magie a bojuje proti svému mistrovi, je přiběhem, který stojí za přečtení.

Fantasy Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Argo

Krabat , 1971

Guepp
17.03.2014 5 z 5

Lužičtí srbové vyrostli na Krabatovi a Češi na Krtečkovi, ano, měli jsme bezpochyby jednoduché dětství bez stresu :-D Pro mě suprová knížka! Doporučuji :)

Standa Šebek
17.09.2013 3 z 5

Příběh o Krabatovi je bezpochyby zajímavý, ale od knihy jsem čekal mnohem víc. Děj plyne velmi pomalu a k důležitým či zajímavým událostem dochází velmi zřídka, jsou popisovány stručně a povrchně, o nějakém napětí se nedá ani mluvit. Člověk by řekl, že kniha mohla být o nejméně polovinu kratší, finále vyzní téměř do ztracena. Doporučuji těm, které spíše než zajímavé počtení láká samotná pověst o Krabatovi či Černých školách.

exitus
21.04.2013 5 z 5

Knhu jsem četla kdysi jako dítě, vím, že se mi líbíla a docela jsem se u ní bála. Po shlédnutí Zemanova filmu jsem se rozhodla se ke knize vrátit s tím, že nejspíš bude "moc dětská a jednoduchá". Příběh je o dost bohatší v knize než ve filmu, čte se to krásně, ačkoliv úplně dětské čtení to není, má to báječné poselství - a bát se u toho dá i dneska:-). Krása!

jardadr
11.03.2013 5 z 5

Animovaný film Karla Zemana jsem znal už od dětství a bylo jen málo jiných filmů, co by ho překonalo. Byl jsem tím příběhem fascinován. Nicméně ke knížce jsem se dostal až teď v dospělosti, resp. poslechl jsem si ji načtenou při zimních toulkách přírodou (a mohu jen doporučit, je načtena úžasně a navíc podbarvena tajemnou hudbou, takže zážitek je o to větší).
A mohu jen zatleskat panu Preusslerovi, který nebýt podělaných nacionálních sporů mohl být spisovatelem z naší země. Tohle vůbec není pohádka, ale skvělý tajemný a hororový příběh nesoucí hlubší filozofii. Žádná magie, kromě té v lidských srdcích, nemůže být dobrá, protože dává nepřirozenou moc a ta svádí k touze po moci. Té se dá vzdorovat jen silou přátelství a lásky.
Ještě teď mi zní v uších skřehotavý Mistrův hlas (hlas opravdového ďábla v lidském těle): "Jdi, je potřeba na blatech vykopat hrob!"
A ještě jedna věc: takto si představuji opravdovou čarodějnou školu, ne žádné šprty ve špičatých kloboucích a magory s hůlkama, jako ty v Bradavicích.

šmudlík
13.02.2013 4 z 5

Krásná knížka, už je sice dlouho co jsem ji četla, ale pořád si to pamatuju a moc se mi líbila. V té době pro mě byla hrozně napínavá.

Lenka Žofka
22.01.2013

Taková hezká pohádka :)

Hipi
22.04.2012 3 z 5

Nevím proč, ale tento příběh se mě vůbec nedotkl. V podstatě mi to připadlo jako nekonečný výpis příkoří, které hoši museli od Mistra snášet; celý děj se navíc odehrává jen na jednom jediném místě, což mě také začalo brzy nudit. Kniha postrádá výraznější postavy (všichni jsou zde podivně mdlí, i když v Mistrově stínu se tomu nedivím) děj nebo zápletky, něco, co by mě vtáhlo do děje a donutilo jej prožívat víc. Ale možná je to můj problém a prostě mi to celé jen nesedlo. A docela mě to mrzelo, protože film se mi líbí, v animované i hrané verzi.

Bránolog
07.02.2012 5 z 5

Temný, strašidelný příběh o síle přátelství a lásky, která dokáže zlomit černokněžnou moc. Luxusně zfilmováno. V druhém plánu se čtenář dozví i mnohé o práci ve starobylých mlýnech.

sarekaslukova
16.01.2012 5 z 5

Krásně sepsaný příběh. Velmi sem si tu knížku užila. Něco mi jméno Krabat říkalo už dřív ale nevěděla jsem co konečně jsem se to dověděla. Někdy tedy jestli existuje ten mlýn ve kterým se to odehrává chtěla navštívit.

OldaB
22.05.2011 5 z 5

Konečně plním jeden dluh, kniha přečtena jedním dechem, tajemný příběh mohu jen doporučit.

Ellesime
31.03.2011 5 z 5

Nádherný příběh o síle přátelství a lásky.

anděla
16.03.2011 5 z 5

Nádherný příběh, temný, ponurý a přitom plný lásky a přátelství. Nedivím se, že taková legenda se mezi lidmi vypráví po staletí. Úžasná kniha!!!

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Velmi silný zážitek, který ve vás evokuje různé pocity... Ale hlavně strach z temnoty...