LuckaH2 LuckaH2 komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Lepsi prumer detektivky,bavila me, ale cekala jsem od toho vic. Plus za to, ze hlavni hrdinka neni ala James Bond,ale normalni clovek se slabostmi. Ctvrtou hvezdu davam za prekvapivy konec,nedalo se moc tusit,kdo vrazdi, ale tohle jsem necekala. Dalsi si nekdy prectu

02.10.2017 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Ucel knihy (blog jsem nikdy nevidela)predpokladam:pobavit ctenare a ukazat mu neco ze zakulisi divadla, filmu a zivota herecky. U me:splneno,smala jsem se i nahlas,nektere veci by me nenapadly, ze se tak deji.... Je to mila nenarocna kniha, od herecky,kterou mam rada.

12.09.2017 5 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Tajemno v knihach teto autorky se mi vzdy libi,takze i tady beru stare duchy tabora jako plus k pribehu ztracenych kolegu. Trochu mi schazeli vetsi uvahy Tory a Mathiase a jejich vztah, debaty. Ale za me ctive, prekvapivy konec

08.09.2017 4 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Nemohla jsem to docist ani po trech povidkach, nejak se mi nelibi. Pritom kniha "Jsou svetla, ktera nevidime" se mi libila moc! Prislo mi, jak kdyby tuhle knihu psal jiny autor...

23.08.2017

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Cetlo se to dobre, i kdyz namet mi nepripada moc originalni (jak se podepisuje detstvi na lidech,unos deti, tyrana zena),mam pocit, ze o tom ctu porad. Velke plus byl soukromy zivot hrdinu. Motiv jsem take vedela dele nez policie. Za me dobre,ale proste prumer. Urcite si ale dalsi knihy autorky prectu.

23.08.2017 3 z 5

Strážce duší 2 Strážce duší 2 Arnošt Vašíček

Jojo, dalsi zahadne pribehy mezi nebem a zemi;-) Kdyz jseme videla "Armin", hned se mi vybavil charismaticky Lukas Vaculik. Jsou to proste nekomplikovane oddychove pribehy, verte neverte po cesku, ja mam Vasicka moc rada!

20.08.2017 4 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Jednou za cas mam potrebu si takovou knihu precist, abych si vazila doby, ve ktere zijeme (i kdyz se to muze zmenit...). Je strasne, co se delo. A autor to podava uveritelne i s pribehem jeho rodiny, a pritom ne nejak obsirnymi popisy jen treba zivota v koncetr.tabore. Za me precteno jednim dechem za jeden dech, porad jsem chtela cist dal

16.08.2017 4 z 5

Stanice Zodiak Stanice Zodiak Tom Harper (p)

Zacatek mi prisel moc "vedecky", pak se to rozjelo a nemohla jsem se od knihy otrhnout,bylo to napinave, atraktivni prostredi,neco noveho jsem se dozvedela o DNA atd. Libilo se mi stridani postav, ktere vypravi, za chvili mate pocit, ze nevite kdo je grazl. Ale ten konec (ne to scifi,ale uplny konec) je na me trochu moc otevreny...

14.08.2017 4 z 5

Strážce duší Strážce duší Arnošt Vašíček

Serial jsem kdysi hltala, a kdyz jsem v knihovne narazila na knihu-chtela jsem zas Armina;-)jsou to proste krasne strasidelne pribehy, zadna extra slozita literatura,odechovka na letni vecery. Mak rada veci mezi nebem a zemi a hrdinum knihy(serialu), zavidim, ze byli u toho. Knihy pana Vasicka mam rada

09.08.2017 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Nahodne js knihu nasla v knihovne, od autorky jsem do te doby nic necetla. Uf, bylo to ohromujici, samotne tema euthanasie by nevyznelo, kdyby nebylo vlku, a neuveritelnych veci, kterych byla postava Luka soucasti. Od pribehu jsem se nemohla odthrnout,byl zajimavy (vlci), nutici k velkemu zamysleni (hrozne,muset se rozhodnout, vubec si neumim predstavit, kdyby tam lezel muj tata) a dojemny (konec)...je to psano tak verohodne a jeste z pohledu kazde z postav!

03.08.2017 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Cetla jsem po letech,opet jsem byla v zajeti lasky,kouzel a krasneho snu a jelikoz jsem si presne nepamatovala konec, u mrazeni jak to dopadne. Je to proste pohadka,kterou chceme zazit... Miluju tu knizku a je mezi top knihami, ktere musim mit doma!

01.08.2017 5 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Tak do 200 stranky jsem mela vaznou chut knihu odlozit, ale pak ve me pribeh vyvolal zvedavost a i me bavil, zaver a propojeni bylo dobre,castecne prekvapujici. Kratke vety mi naopak vadily(coz chapu ze je individualni vec). Skocny priliv se mi ale libil vic.

27.07.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Uz si nevybiram knihy podle nalepky bestseller, vetsinou to proste neni na sednuti na zadek. Ale zase jsem od knihy nic neocekavala. Ale ac to neni nic "no pani",je to ctiva sonda do zoufalstvi,zamotavani do vlastnich lzi, a vyvolava zvedavost co se stane dal...a ze neni psychologicke vykresleni postav nebo policejni prace je podle me zamer. Proste se mi to cetlo dobre, ale jsem si vedoma, ze to je takova "prosta forma" literatura,kde spis nez o kvalitu textu,jde o to zaujmout.

18.07.2017 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Autor mě příběhem držel v hrozné (pozitivní) zvědavosti (střídaním současnosti a vzpomínek) o Janovi minulosti i budoucnosti, pořád jsem si říkala, co se z toho vyvine, proč dělal tohle, proč dělá tamto, a líbilo se mi že Jan nebyl kladný hrdina, ale člověk, kterého poznamenalo dětství, šíkana... Měla jsem tendenci mu říct, do čeho ses to zapletl, nedělej to...Délka mi nevadila, furt jsem chtěla číst dál, a konec překvapení, otevřené a "drsné".
Jediné, co bylo minus - podle obálky jsem se chtěla víc bát, a místo hororu to spíš byl psycho trihler, proto já raději obálky nečtu a zakousnu se rovnou do knihy, která se mi bud libi nebo ne.

13.07.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Jako vsechny autorciny knihy, roman, ktery neni klasickou cervenou knihovnou, ale romanem, kde se neco deje. Kniha se mi libila, mila oddechova kniha na leto, u ktere se ale clovek zamysli nad svym pristupem k zivotu, vztazich, rodine...

08.07.2017 4 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Prvni dil se mi libil vic, ale dalo se to cist. Trosku mi zapletka priprominala prvni dil (rodinne tajemstvi, minulost), a knihu V lese visi andel (sekty),takze mi obraz kazil ne moc originalni pribeh. Ale vysetrovani, kdy policiste nejsou nadlidi se mi moc libi!

08.07.2017 3 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Bylo to neco, co jsem nikdy necetla - o te dobe v takovem miste, takze to pro me bylo pritazlive. Bala jsem se, ze to bude cervena kniho vna, ale byl to zajimavy pribeh. O tom, jak nas brzdi vlastni minulost, predsudky, strachy. Postavy nebyly zadne cernobile dobre/spatne, zajimave vykreslene. Prijemne (nejen) letni kniha, co nuti cist dal a dal a objevovar Christmasuv svet.

29.06.2017 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Nazory pana Czendlika jsou mi velmi blizske, jeho pohled na cirkev je svezi a moderni, coz by melo byt. Takze na jednu stranu mi nerekl nic moc noveho, na druhou stranu je fajn se nad nekterymi vecmi zamyslet, jeho pribehy a prirovnani jsou humorne a lidske:-)kniha je opravdu pro vsechny,vcetne "nevericich"("prestoze ze ti jsou vlastne podle p. Czendlika nejvic verici v neexistenci Boha")

23.06.2017 4 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Kniha se mi libila,i kdyz neni to nic z ceho bych si sedla na zadek, postavy jsou trochu cernobile (zly policejni sef, hodna spisovatelka, hodny policista)ale vlastne ono to tak v zivote byva. Nektere prvky jsem tusila, neco me prekvapilo, kazdopadne jsem porad byla napjata. Je zajimave v zivote i knize, kdyz naz ovlivnuje rodinne tajemstvi/historie, coz zde bylo skvele nazneceno.

23.06.2017 4 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Moc pekna kniha, Marian mi bude chybet. Jeji pribeh je napsan tak, ze jsem vse prozivala s ni, byla zvedava co dalsiho se ji stane. Diky ni, jsem o valce i studene valce premyslela jinak. Skutecneji, ze zanema ni stali (nejen)drobe osudy skutecnych lidi. Prvni dil jsem necetla, a myslim ze to nevadi,odkazu na nej je v knize dost. Musim si precist Skleneny pokoj, ktery uz mam lete ve ctecce

13.06.2017 4 z 5