Strážce duší

Tři napínavé detektivní příběhy (Tajemství templu; Madonin dar; Démoni noci), v nichž hlavní roli hraje zlo pod rouškou nadpřirozena. Cyklus zfilmovala Česká televize. Náš svět není tak obyčejný jak se zdá. Kdesi hluboko pod nánosem všednosti jsou ukryty stopy fascinujících tajenství. Útržky dávno odvátých dějin, minulost plná záhad a nevysvětlitelných okamžiků. Nic není takové, jak jsem si mysleli. Nejsme zde sami. Kdosi nás sleduje. Kdosi se nás chce zmocnit. A kdosi nás chce zabít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9687/big_strazce-dusi-a83-9687.jpg 4.3118

Kniha Strážce duší

Pavlina50

(POZOR – MOŽNÝ SPOILER) Přečteno zejména kvůli staršímu seriálu, který mě tenkrát s ohledem na námět a zejména pořádnou dávku tajemna, bavil. Zvědavost, jak je zpracována literární předloha, udělala své, a proto jsem se do knihy pustila.
Výsledek…průměr…ale i to asi jen hlavně díky tomu, že jsem od knihy neměla žádné přehnané očekávání. Základní námět sice výborný je, ale zpracování bylo pro mě dost velkým zklamáním. Připadalo mi, že čtu nějakou literaturu pro mládež, kde si sice autor potrpí na důkladný popis vzhledu jednotlivých postav (zejména neustálé opakování popisů krásy ženských postav), ale jinak je to celé psáno tak strašně jednoduše, plytce a ploše, že to ve mně nedokázalo absolutně vyvolat jakoukoliv atmosféru, a to očekávané tajemno bylo naprosto nulové. Styl psaní odpovídá spíš scénáři k seriálu, než k jeho předloze. Škoda. Potenciál věcí mezi nebem a zemi s realistickou pointou, kdy se ale na konci objeví přece jenom výrazný otazník a vlastně zvrátí to zklamání z reality, byl určitě dobrý. Od autora jsem nečetla zatím nic jiného, ale myslím, že stylem se hodí více do literatury faktu než do beletrie.

evineckY

Poslouchala jsem audio parádně načteno. Bylo to úplně jako v seriálu.
O pokladu Templářů, lidské lakotě a trošku mystiky.

Caa
30.04.2021

Těšila jsem se na mysteriózní detektivku, ale bylo to spíš čtení pro puberťáky, všechny ženy měly nádhernou figuru, výrazné oči, přírodně světlé vlasy, delikátní nosíky a nepřehlédnutelná ňadra a Armín dostal každou, na kterou se jen podíval. Asi to měly být povídky, ale jsou to spíš takové fragmenty, v kterých není žádný prostor ani pro psychologii postav, ani pro jejich myšlenky.

Amneris
10.03.2021

Stejnojmenný seriál jsem doslova hltala a na knihu jsem se velmi těšila a bylo to super čtení. Promítaly se mi před očima scény ze seriálu a bylo super, ze bylo přidáno i něco navíc. Za mě skvělé čtení na pohodové odpoledne.

Jara.v
08.03.2021

Kvalitní čtení se zajímavými příběhy. Moc mě to bavilo a přečetla jsem to během dvou dnů.

rozina351
16.07.2020

Poslouchala jsem jako audioknihu. Nebylo to špatné, napětí i tajemno je v knize krásně zpracováno, ale určitě to není kniha, ke které bych se potřebovala vrátit. Jako mysteriózně laděná detektivní oddechovka moc fajn.

Arev122
16.08.2019

Povídky se mi líbili, jsou to hezky psané detektivní příběhy s trochou tajemna ze současnosti, děj má spád i napětí.

DuncanIdaho
09.11.2018

Jde o tři pěkné příběhy na pomezí tajemna a reálného kriminálního případu. Od obojího je tam vždy troška. Dobře se to četlo a hodně to zabavilo. Určitě přečtu i další knihy z této série.