Strážce duší

Strážce duší https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9687/bmid_strazce-dusi-a83-9687.jpg 4 126 19

Strážce duší série

Tři napínavé detektivní příběhy (Tajemství templu; Madonin dar; Démoni noci), v nichž hlavní roli hraje zlo pod rouškou nadpřirozena. Cyklus zfilmovala Česká televize. Náš svět není tak obyčejný jak se zdá. Kdesi hluboko pod nánosem všednosti jsou ukryty stopy fascinujících tajenství. Útržky dávno odvátých dějin, minulost plná záhad a nevysvětlitelných okamžiků. Nic není takové, jak jsem si mysleli. Nejsme zde sami. Kdosi nás sleduje. Kdosi se nás chce zmocnit. A kdosi nás chce zabít.... celý text

kolacky
21.06.2023 4 z 5

Příjemné prázdninové čtení.

Pavlina50
11.03.2022 3 z 5

(POZOR – MOŽNÝ SPOILER) Přečteno zejména kvůli staršímu seriálu, který mě tenkrát s ohledem na námět a zejména pořádnou dávku tajemna, bavil. Zvědavost, jak je zpracována literární předloha, udělala své, a proto jsem se do knihy pustila.
Výsledek…průměr…ale i to asi jen hlavně díky tomu, že jsem od knihy neměla žádné přehnané očekávání. Základní námět sice výborný je, ale zpracování bylo pro mě dost velkým zklamáním. Připadalo mi, že čtu nějakou literaturu pro mládež, kde si sice autor potrpí na důkladný popis vzhledu jednotlivých postav (zejména neustálé opakování popisů krásy ženských postav), ale jinak je to celé psáno tak strašně jednoduše, plytce a ploše, že to ve mně nedokázalo absolutně vyvolat jakoukoliv atmosféru, a to očekávané tajemno bylo naprosto nulové. Styl psaní odpovídá spíš scénáři k seriálu, než k jeho předloze. Škoda. Potenciál věcí mezi nebem a zemi s realistickou pointou, kdy se ale na konci objeví přece jenom výrazný otazník a vlastně zvrátí to zklamání z reality, byl určitě dobrý. Od autora jsem nečetla zatím nic jiného, ale myslím, že stylem se hodí více do literatury faktu než do beletrie.

evineckY
21.02.2022 4 z 5

Poslouchala jsem audio parádně načteno. Bylo to úplně jako v seriálu.
O pokladu Templářů, lidské lakotě a trošku mystiky.

Caa
30.04.2021 2 z 5

Těšila jsem se na mysteriózní detektivku, ale bylo to spíš čtení pro puberťáky, všechny ženy měly nádhernou figuru, výrazné oči, přírodně světlé vlasy, delikátní nosíky a nepřehlédnutelná ňadra a Armín dostal každou, na kterou se jen podíval. Asi to měly být povídky, ale jsou to spíš takové fragmenty, v kterých není žádný prostor ani pro psychologii postav, ani pro jejich myšlenky.

Amneris
10.03.2021 5 z 5

Stejnojmenný seriál jsem doslova hltala a na knihu jsem se velmi těšila a bylo to super čtení. Promítaly se mi před očima scény ze seriálu a bylo super, ze bylo přidáno i něco navíc. Za mě skvělé čtení na pohodové odpoledne.

Jara.v
08.03.2021 5 z 5

Kvalitní čtení se zajímavými příběhy. Moc mě to bavilo a přečetla jsem to během dvou dnů.

rozina351
16.07.2020 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Nebylo to špatné, napětí i tajemno je v knize krásně zpracováno, ale určitě to není kniha, ke které bych se potřebovala vrátit. Jako mysteriózně laděná detektivní oddechovka moc fajn.

Arev122
16.08.2019 5 z 5

Povídky se mi líbili, jsou to hezky psané detektivní příběhy s trochou tajemna ze současnosti, děj má spád i napětí.

DuncanIdaho
09.11.2018 5 z 5

Jde o tři pěkné příběhy na pomezí tajemna a reálného kriminálního případu. Od obojího je tam vždy troška. Dobře se to četlo a hodně to zabavilo. Určitě přečtu i další knihy z této série.

Mates84
24.08.2018 5 z 5

Sifra mistra Leonarda po cesku.

Riccia
04.03.2018 5 z 5

Zcela souhlasím s předchozími příspěvky - i já jsem hltala u televizní obrazovky seriál Strážce duší, a tak když jsem teď narazila na knížku pana Vašíčka. moc ráda jsem si ty pohodové večery připomněla. Příjemné pohodové čtení, které můžu všem zájemcům u tajemno a historické záhady okořeněné současnou detektivní zápletkou jen doporučit..

daza.dt
17.10.2017 5 z 5

Jak již psali i jiní, kdysi jsem měla stejnojmenný seriál moc ráda, tak jsem to této knize sáhla znovu.
Krásné čtivé příběhy, takové pohádky pro dospělé před spaním. Nic moc náročného, čte se samo.

postrach
09.09.2017 5 z 5

Nejprve jsem přečetla knihy a pak se podívala,na všechny díly seriálu.Obojí,se mi moc líbí.Doporučuji.

LuckaH2
09.08.2017 4 z 5

Serial jsem kdysi hltala, a kdyz jsem v knihovne narazila na knihu-chtela jsem zas Armina;-)jsou to proste krasne strasidelne pribehy, zadna extra slozita literatura,odechovka na letni vecery. Mak rada veci mezi nebem a zemi a hrdinum knihy(serialu), zavidim, ze byli u toho. Knihy pana Vasicka mam rada

wooloong
29.07.2017 4 z 5

Bavily mě tajemné příběhy, bavil mě autorův smysl pro humor a bavilo mě, že téměř všichni muži v povídkách jsou úžasní a sexy a všechny ženy jsou neodolatelně přitažlivé a krásné. Příjemná oddechovka.

sgjoli
11.06.2016 4 z 5

Nevím, jestli byly první knihy nebo seriál, ale vlastně je mi to jedno, protože jsem si užila obojí. Není to žádný velký literární poklad, ale já od knihy dostala přesně to, co jsem očekávala – lehké, nenáročné a oddechové čtení s nádechem tajemna a nadpřirozena a občasně humorně laděnými rozhovory. Čtení jsem si rozhodně užila, bavilo mne to. :-)

Valko
06.08.2014 5 z 5

Úžasná knížka. Hlavně povídka Démoni noci. Miluju historické záhady a tady je mám hned ve dvou podáních (Tajemství Templu a Démoni noci). Povídka Madonin dar je zajímavá, ale pro mě už to byla jen nutnost, přečíst si ji. Rozhodně pro fanatiky do mystiky jako jsem já, výborná volba!

MaxQ
13.02.2013 4 z 5

Tři kriminální povídky s historickou zápletkou. První povídka skvělá, další dvě námětově zajímavé, ale zpracováním mi připomínají televizní scénář. Buď už je autor psal s touto vidinou, nebo je neměl čas / invenci dopsat. Ale i tak jsem knihu přečetl na dva zátahy a tři dechy. Určitě pobaví závěrečné pointy hodící se spíše pro filmové béčkové horory.

Popelllka
30.11.-0001 5 z 5

Je to dobrá knížka... Pro všechny milovníky tajemna a napětí.

Část díla

Arnošt Vašíček