Ďáblova lest přehled

Ďáblova lest
https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9692/bmid_dablova-lest-8Yi-9692.jpg 4 236 236

Runa, Šímová a Sumara série

1. díl >

Studentka archeologie jen náhodou unikne podivné smrti a je nalezena v posttraumatickém šoku. Zakrvácený oděv a tajemné magické symboly, které jí kdosi namaloval na tělo krví, nasvědčují, že nepůjde o obvyklý kriminální případ. O pomoc při vyšetřování je proto požádán znalec satanských sekt a specialista na okultismus doktor Runa. Pátrání ho přivádí do bývalého benediktinského kláštera v Podlažicích, kde dívka spolu s dalšími studenty a pedagogy pracovala na archeologických vykopávkách. Zatímco policie objevuje další oběti s neznámými symboly na těle, Runa zjišťuje, že stejné magické znaky se nacházely i na nedávno odkrytých hrobech uprostřed kláštera. Hroby navíc neobsahovaly pouze ostatky řeholníků, nýbrž i žen a dětí. Jak závažný musel být důvod, aby byly porušeny přísné předpisy řádu? Šlo rovněž o oběti zločinů? Souvisí jejich smrt před sedmi sty lety se současnou sérií rituálních vražd? Jakou roli při tom hraje kniha, která vznikla za více než zvláštních okolností právě v podlažickém klášteře - Ďáblova bible? A jakou lest nastražil ďábel na ty, kteří mu uvěřili? Mistrně napsaná próza známého autora knih, filmů a dokumentárních cyklů o nadpřirozených jevech, nevysvětlitelných záhadách a legendách umně propojuje napínavý příběh plný dramatických zvratů s odhalováním tajemství jedné z nejzáhadnějších knih světa, pro svou velikost zvané také Kodex gigas.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ďáblova lest. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (66)

janina66
18.12.2023 2 z 5

Já jsem vyslechla audio. Toto téma knihy opravdu nemusím, a tím pádem se mi to ani nelíbilo.
Jen jsem si vzpoměla, že jsem to viděla zfilmované v podání Vojty Dyka s I. Trojanem. I tehdy jsem si na konci řekla, sakra co to bylo?
Jednu * za skvělou načtenou knihu.

baji42
10.09.2023 4 z 5

Celkem napínavý a čtivý příběh, i když je tam na můj vkus trochu moc toho nadreálna.


Lenka4
07.09.2023 3 z 5

U filmu se divák může bát při vizuálních efektech a rychlý střih mu nedovolí hlubší zamyšlení. Kniha hrůzyplné sny nevyvolá, při hlubším zamyšlení vyjde najevo povrchnost a nedotaženost děje a zcela chybějící psychologie postav.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Ďáblova lest v seznamech

v Přečtených336x
ve Čtenářské výzvě47x
v Doporučených26x
v Knihotéce115x
v Chystám se číst61x
v Chci si koupit17x
v dalších seznamech3x