Ďáblova lest

Studentka archeologie jen náhodou unikne podivné smrti a je nalezena v posttraumatickém šoku. Zakrvácený oděv a tajemné magické symboly, které jí kdosi namaloval na tělo krví, nasvědčují, že nepůjde o obvyklý kriminální případ. O pomoc při vyšetřování je proto požádán znalec satanských sekt a specialista na okultismus doktor Runa. Pátrání ho přivádí do bývalého benediktinského kláštera v Podlažicích, kde dívka spolu s dalšími studenty a pedagogy pracovala na archeologických vykopávkách. Zatímco policie objevuje další oběti s neznámými symboly na těle, Runa zjišťuje, že stejné magické znaky se nacházely i na nedávno odkrytých hrobech uprostřed kláštera. Hroby navíc neobsahovaly pouze ostatky řeholníků, nýbrž i žen a dětí. Jak závažný musel být důvod, aby byly porušeny přísné předpisy řádu? Šlo rovněž o oběti zločinů? Souvisí jejich smrt před sedmi sty lety se současnou sérií rituálních vražd? Jakou roli při tom hraje kniha, která vznikla za více než zvláštních okolností právě v podlažickém klášteře - Ďáblova bible? A jakou lest nastražil ďábel na ty, kteří mu uvěřili? Mistrně napsaná próza známého autora knih, filmů a dokumentárních cyklů o nadpřirozených jevech, nevysvětlitelných záhadách a legendách umně propojuje napínavý příběh plný dramatických zvratů s odhalováním tajemství jedné z nejzáhadnějších knih světa, pro svou velikost zvané také Kodex gigas....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/9692/dablova-lest-8Yi-9692.jpg 4.2152
Detektivky, Horory, Literatura česká
Vydáno:, Česká televize

Kniha Ďáblova lest

tabaluga

Seriál jsem neviděla, ale kniha byla zajímavě napsaná, kdy se hodně střídala nějaká akce.. budu si muset seriál pustit, jelikož dějově to opravdu nemělo chybu. Musím říci, že v knize mi chyběla taková propracovanost. Postavy byly nevykreslene, neměly pořádnou hloubku a to mi pak připadá kniha nereálná, v podstatě jako když se dívám na televizi a není moc možností nad tím uvažovat..další knihy od autora zřejmě číst nebudu i když námět se zdá být velmi zajímavý..

Miky88

Vzhledem k tomu, že jsem taky viděla seriál, tak mi kniha příjde jako doplnění toho, co jsme si mohli jen domýšlet. Mě osobně kniha přišla čtivá - naopak jsem měla nutkání zůstat doma a číst si a číst si. Nevadili mi ani fotky - naopak mi to dokreslovalo děj, protože pořád jsem měla postavy zafixované ze seriálu. Určitě bych knihu doporučila všem, co mají rádi tajemno, záhady a navíc se rádi dozví něco navíc. A Ďáblova bible je "velká" záhada.

soupik2012

Hm.. tak ani nevím jak začít. Postavy jsou nevykreslené, nelze se s nikým ztotožnit ani někomu fandit. Samotný příběh není nic originálního a pachatele jsem uhodla asi v polovině knihy. Aby docílil autor většího napětí, nutí policisty k naprosto nelogickým krokům. Audioknihu čte pan Jirman dobře a také mohu pochválit hudební podkres. Ale tím má chvála končí.

Metla
04.12.2018

Nebudu hodnotit, jelikož pro člověka, jenž viděl seriál, je tahle kniha úplně zbytečná. V průběhu padesáti stran jsem dospěla k názoru, že Vašíčkův styl psaní mě nudí, zápletka se od seriálové verze podstatně neliší a ono zdánlivě luxusní provedení titulu mne převelice sralo. Odmítám použít korektnější výraz, byl by nepatřičným eufemismem. Co mě totiž definitivně utvrdilo v závěru sáhnout po jiném románu, byly tuhé, špatně se obracející stránky s nesmyslným podtiskem, který akorát navýšil cenu a v praxi nepříjemně odváděl pozornost od textu. Žádám vydavatele, aby si podobné experimenty vetknuli do esovité kličky (s výjimkou případů, kde má podtisk grafické či jinak logické opodstatnění) a ponechali generacemi čtenářů osvědčené černé na bílém, děkuji.

takana
08.11.2018

Dá se to číst, průměrná kniha.

medvídě
16.08.2018

Znám filmové zpracování a tak jsem se po čase dostala i ke knize, která je velmi podobná. Jen bych v knize čekala trochu více myšlenek hlavních hrdinů.
Jinak je příběh zajímavý a čitelný, ale něco mi tam prostě chybělo ...
Jistě si přečtu i další 2 díly o této hlavní trojici.

Sova15
06.06.2018

Viděla jsem seriál a ráda jsem sáhla po krásně naspané knížce.

Whobey
09.04.2018

U této knihy mě mrzelo, že charaktery nebyly nijak hlouběji propracované, celkově to nedokreslovalo děj příběhu. Kniha je psaná dost stroze, stručně, což v tomto případě není ale úplně na škodu.

Až na ten konec (který mě teda neoslnil) to však mělo spád a střídáním dějových linek budila kniha i napětí. Ačkoliv to není kniha, kterou bych si zrovna koupila, aby mi zdobila knihovnu, myslím, že za přečtení stojí. Já se určitě k tomuto autorovi vrátím, neboť v rámci české tvorby představuje pan Vašíček něco nového a jiného než sto padesát tisíc stejných knih od Viewegha. :)