Ztracená brána

Ve spletitém podzemí Starého Města řádí záhadné monstrum. Jeho oběti mají na těle zvláštní škrábance. Ke všem napadením došlo poblíž rotundy svatého Kříže. Podle pověstí podobné stvoření útočilo na stejném místě již počátkem 15. století. Pokouší se pachatel napodobit sériového vraha z minulosti, nebo se tajemné zlo vrací? A proč vzápětí umírají další lidé? Souvisí jejich násilná smrt s Voynichovým rukopisem, který se pokoušeli rozluštit? Je na stránkách této nejzáhadnější knihy světa ukryto nějaké strašné tajemství? Nachází se právě zde mapa mystického bratrstva Sat Bhai, zachycující nejtajnější místo neviditelné Prahy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127544/big_ztracena-brana-JHD-127544.jpg 3.9160

Kniha Ztracená brána

Pítrs85

Málokdy se stane, že je filmová verze lepší než ta knižní. V tomto případě se to Strachovi a spol. povedlo. Ale to nic nemění na tom, že je Ztracená brána fajn knižní detektivka s prvky nadpřirozena, nenáročná, ale o to zábavnější. A Vašíčkovo nadšení a entuziasmus pro vše, co v sobě má aspoň zbla záhadného, mi je vyloženě sympatické. Stejně jako jeho spisovatelský styl.

ditul

Napínavý příběh v prostředí Prahy, kde podle legend se nachází brána do jiného světa a toto místo chrání tajné společenství..
*Nejde o tvář, obklopenou listy a pnoucími ratolestmi, které se říká zelený muž a která se často objevuje na různých historických budovách, ale o zobrazení neznámých děsivých tvorů, porostlých hustou srstí. Václav IV. je z jakýchsi důvodů považoval za velmi důležité. V Týnském chrámu jeden z nich dokonce podpírá jeho bustu. Pod sochou královny se zas krčí jakýsi zakuklenec s chlupatýma nohama a s havířským nářadím. Možná je to náznak, že tato stvoření byla spojována s podzemím.
Vědci si s touhle myšlenkou rádi pohrávají. Dokonce připouštějí, že v některých místech došlo k samovolnému průniku. Vysvětlilo by to řadu záhad. Například nevysvětlitelné deště ryb, žab či kamenů, snášejících se z oblohy, anebo nalezení živočichů uvězněných v kompaktní hornině, do níž nikdy nemohli proniknout vlastní silou, by vlastně nebylo ničím jiným než důkazem o přestupech mezi různými realitami. Cosi, co dříve bylo jinde, se náhle objeví u nás a naopak.

Kubajzz
29.11.2021

Poslechnuto jako audiokniha. Super, napínavé, mělo to spád. Určitě doporučuji k přečtení.

Mateo67
13.07.2021

Poslouchala jsem, takže se to dalo. Nebýt ale televizního zpracování, asi by mě to bavilo ještě míň. Takto jsem si aspoň představovala známé tváře herců, takže tři hvězdičky to budou. Jinak vše další za mě napsala kattyV :-).

evineckY
04.07.2021

Vždy při práci poslouchám buď hudbu, nebo audioknihu. V tomto případě jsem film viděla kdysi dávno, ale rozhodně se mi líbil víc, než kniha.

kattyV
30.06.2021

Na začátku výborné, pak přišel okamžik, kdy jsem myslela, že to nedočtu. Všeho bylo moc. Moc postav, ve kterých bylo obtížné se vyznat, moc konspiračních teorií, moc mrtvol. Kvůli velkému množství postav bylo i obtížné si k nim získat vztah, takže když objevili další mrtvolu, lhostejně jsem to vzala jako fakt. Konec to trochu vylepšil, ale zůstala tam podle mého spousta plandajících linek, které zůstaly nedořešené. Třeba, co dcera profesora Haluzky? Prošustruje jeho majetek? Co úžasný dešifrovací program? Osvědčí se a proslaví své tvůrce? Co "chlupáč"? Vrátil se domů nebo zůstal strašit v podzemí? (No, tohle tam možná nějak vysvětleno bylo, ale v tom množství informací mi to mohlo uniknout.)
Sečteno a podtrženo - když o tom nebudete moc přemýšlet, napínavé čtení. Pokud přemýšlet budete, najdete spoustu děr, které vám polezou na nervy.

alabra
07.06.2021

Dobra odpočinková četba,tajemství, detektivní zápletka, Voynichův rukopis jako historický bonus, kdo víc nečekal, nebyl zklamán, já tak trochu

katallinka
06.06.2021

Od knížky jsem bohužel čekala něco trošku jiného. Nicméně námět rozhodně zajímavý a velmi oceňuji historické souvislosti. Takže 3,5 *.