Ztracená brána

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Ve spletitém podzemí Starého Města řádí záhadné monstrum. Jeho oběti mají na těle zvláštní škrábance. Ke všem napadením došlo poblíž rotundy svatého Kříže. Podle pověstí podobné stvoření útočilo na stejném místě již počátkem 15. století. Pokouší se pachatel napodobit sériového vraha z minulosti, nebo se tajemné zlo vrací? A proč vzápětí umírají další lidé? Souvisí jejich násilná smrt s Voynichovým rukopisem, který se pokoušeli rozluštit? Je na stránkách této nejzáhadnější knihy světa ukryto nějaké strašné tajemství? Nachází se právě zde mapa mystického bratrstva Sat Bhai, zachycující nejtajnější místo neviditelné Prahy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127544/ztracena-brana-JHD-127544.jpg 498
Detektivky, Literatura česká, Záhady
Vydáno, Česká televize

Kniha Ztracená brána

Jiřina18
včera

První díl Ďáblova lest se četl daleko lépe než Ztracená brána. Rozhodně filmové zpracování bylo o hodně lepší

moničina

Seriál Ztracená brána bol vynikajúci, ale kniha ma sklamala. Na rozdiel od knihy Ďáblova lesť tu autor tentokrát použil trochu ťažkopádny štýl a dosť chaotické prevedenie. A ten záver bo o ničom.

Vesmich

No pěkný to bylo. Viděla jsem seriál, byl tedy docela jiný i Šímová se Sumarou byli trochu jiní, jinak to dopadlo a byli tam jiné postavy, prostě je to docela jiný příběh, akorát Runa je pořád Runa...

sgjoli
09.12.2018

Tematicky zajímavé, ale zpracování bohužel dost slabé. Nevím, jak to autor dělá, že vždycky přijde se zajímavým nápadem, ale nedokáže ho pořádně zpracovat do psané podoby? Ach jo. Tohle je jeden z těch případů, kdy se mi filmové zpracování zdá nesrovnatelně lepší než ta knižní verze. A to neříkám často.

AaronŠvec
24.10.2018

Pohodová oddechovka pro milovníky záhad, kterou jsem slupnul jedním dechem. Nesmí se ale brát příliš doslova.

Lukin2
20.08.2018

Přečteno, inu, po dlouhé době vzpomínám, na začátku úžasná zápletka, ale potom to trochu víc bylo propletené s více událostmi doby, času, prostoru. Ne że bych si s tím neporadil, ale doporučuji přečíst před tím asi ještě jinou mystery knihu, abyste se vyznali, ať Vám to dává význam. I trochu toho vhledu do okultna získáte aspoň ale ;) Takže super.

VladiKlaisner
05.08.2018

Minimálně zajímavý příběh záhadologa Arnošta Vašíčka. Kniha byla jiná než TV zpracování, líbilo se mi obojí. Detektivní příběh, kde člověk musí uvažovat trochu jinak. Zajímavé pojetí Prahy s jejími historickými stavbami a podzemními chodbami, odkazy na historické postavy. Např. Gustav Meyrink mě zaujal natolik, že si od něj určitě něco přečtu.

noizcore
20.05.2018

Povedené propojení mystiky a detektivního žánru. Na škodu je jen zbytečně velké množství postav, které komplikuje orientaci v ději.