Ztracená brána

Ztracená brána obálka knihy
Mé hodnocení:

Ve spletitém podzemí Starého Města řádí záhadné monstrum. Jeho oběti mají na těle zvláštní škrábance. Ke všem napadením došlo poblíž rotundy svatého Kříže. Podle pověstí podobné stvoření útočilo na stejném místě již počátkem 15. století. Pokouší se pachatel napodobit sériového vraha z minulosti, nebo se tajemné zlo vrací? A proč vzápětí umírají další lidé? Souvisí jejich násilná smrt s Voynichovým rukopisem, který se pokoušeli rozluštit? Je na stránkách této nejzáhadnější knihy světa ukryto nějaké strašné tajemství? Nachází se právě zde mapa mystického bratrstva Sat Bhai, zachycující nejtajnější místo neviditelné Prahy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127544/ztracena-brana-JHD-127544.jpg 3.9133
Detektivky, krimi, Literatura česká, Záhady
Vydáno, Česká televize

Kniha Ztracená brána

phm
28.08.2020

Namet super, ale autor se vyjadruje dost neohrabane. Konspiracni teorie uchazejici, nicmene standardne vybira a ohyba podpurne argumenty a protichudne tise ignoruje.

Isew
24.08.2020

S filmovou sérií nemohu srovnávat. Kdysi jsem ji viděla a nepociťuji touhu ji vidět ještě někdy znovu. Úspěšně jsem zapomněla o čem byla, tak mě její dozvuky nerušily od knižní podoby. Napínavý úvod a slušný rozjezd. V určitých pasážích to trochu drhlo a podobná jména na přehlednosti také nepřidala, ale ve výsledku to nebylo špatné. Ale stejně jako filmovou podobu, tak ani knižní už v budoucnu asi nevyhledám.

Pavelpi
20.07.2020

Celkem slušné,i když filmová série od režiséra Stracha byla o dost lepší.Místy jsem se v ději ztrácel,ale celkem to šlo.

kamila5406
21.06.2020

Kniha dobrá na dovolenou, zajímavá, napínavá, chvílemi utahaná

jprst
30.05.2020

Kdybych tuhle knihu vynechal, o nic bych nepřišel. Těžkopádné zpracování jinak zajímavého námětu, zbytečné a kostrbaté odbočky použité jako výplň, zkrátka autor umí i výrazně lepší věci.

tlllk
26.05.2020

Bčková oddychovka, plná rôznych tajných spolkov, a prešmičiek (typu zmeň v slove PIVO štyri písmená a jedno pridaj a dostaneš LASKU). Aj keď sa dej odohrával v Prahe, nevnieslo to do deja žiadnu atmosféru. Obáva, sa že za týždeň si už na dej nespomeniem...

Hell_Rihova
20.04.2020

Ztracená brána se mi nelíbila tolik jako Ďáblova lest, ale i tak byla opět napínavá a tajemná. Těšila jsem se na své oblíbené postavy, jaký příběh zažijí tentokrát. Někdy mi dělalo problém se orientovat v příběhových liniích, ale to mi na dojmu knihy neubralo.

Ales.BD
03.04.2020

Kvalitativně podobné jako zábavné slátaniny co píše Dan Brown. Možná i lepší.