Ztracená brána

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Ve spletitém podzemí Starého Města řádí záhadné monstrum. Jeho oběti mají na těle zvláštní škrábance. Ke všem napadením došlo poblíž rotundy svatého Kříže. Podle pověstí podobné stvoření útočilo na stejném místě již počátkem 15. století. Pokouší se pachatel napodobit sériového vraha z minulosti, nebo se tajemné zlo vrací? A proč vzápětí umírají další lidé? Souvisí jejich násilná smrt s Voynichovým rukopisem, který se pokoušeli rozluštit? Je na stránkách této nejzáhadnější knihy světa ukryto nějaké strašné tajemství? Nachází se právě zde mapa mystického bratrstva Sat Bhai, zachycující nejtajnější místo neviditelné Prahy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127544/ztracena-brana-JHD-127544.jpg 4108
Detektivky, Literatura česká, Záhady
Vydáno, Česká televize

Kniha Ztracená brána

Ales.BD
včera

Kvalitativně podobné jako zábavné slátaniny co píše Dan Brown. Možná i lepší.

Janadvorackova

To ale vůbec není špatné :).
Vlastně je příběh napínavý, čtivý, zábavný, tajemný, zajímavý. A dost dobrý od začátku do konce.

emilieselden

Velmi napínavá a zajímavá.

Miky88

Arnošt Vašíček je skvělý záhadolog - příběh byl hezky vymyšlen a já ho přečetla jedním douškem. Jakmile se člověk odprostí od filmového zpracování a bere Ztracenou bránu jako zcela neznámý příběh, užije si vše, co dobrý příběh má mít - napětí, tajemno, kladné i záporné postavy. A jako bonus bylo prostředí Prahy - vždycky je příjemné číst knihu z “domácího hřiště”.

Jiřina18
05.12.2019

První díl Ďáblova lest se četl daleko lépe než Ztracená brána. Rozhodně filmové zpracování bylo o hodně lepší

moničina
11.10.2019

Seriál Ztracená brána bol vynikajúci, ale kniha ma sklamala. Na rozdiel od knihy Ďáblova lesť tu autor tentokrát použil trochu ťažkopádny štýl a dosť chaotické prevedenie. A ten záver bo o ničom.

Vesmich
02.09.2019

No pěkný to bylo. Viděla jsem seriál, byl tedy docela jiný i Šímová se Sumarou byli trochu jiní, jinak to dopadlo a byli tam jiné postavy, prostě je to docela jiný příběh, akorát Runa je pořád Runa...

sgjoli
09.12.2018

Tematicky zajímavé, ale zpracování bohužel dost slabé. Nevím, jak to autor dělá, že vždycky přijde se zajímavým nápadem, ale nedokáže ho pořádně zpracovat do psané podoby? Ach jo. Tohle je jeden z těch případů, kdy se mi filmové zpracování zdá nesrovnatelně lepší než ta knižní verze. A to neříkám často.