Návrat z pekla

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Karlu Millerovi, nadějnému studentovi medicíny, převrátí život naruby nejen krásná židovská dívka Marie, ale také nadcházející druhá světová válka. Společně se stará se svým otcem o pekárnu v přízemí pavlačového domu, v němž místní obyvatele terorizují kolaboranti a donašeči. Karel se neskutečně trápí výčitkami, že nedokázal zabránit transportu své ženy a dětí do Terezína. Díky podrazu se dostane do koncentračního tábora, kde se stane osobním kuchařem velitele. Záhy zjišťuje, že se jeho děti a žena v tomto táboře objevily také. Setká se znovu se svou rodinou? Pomstí se za veškerá příkoří, která mu život do cesty přinesl?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289268/big_navrat-z-pekla-9BP-289268.jpg 4.6239
Nahrávám...

Komentáře (113)

Kniha Návrat z pekla

Jana77
19. dubna

Dovolím si nesouhlasit s předchozím hodnocením, i když chápu, že každému se líbí něco jiného, proto je knižní svět tak krásný. Návrat do pekla jsem četla už dvakrát, pro samotný příběh i pro zvuk slov, který ve mě nechává. Naprosto všemu jsem uvěřila, neboť nic není jen náhoda, tyto příběhy se bohužel děly. Za mě vždy plný počet hvězd!

eva3992
18. dubna

Příběh Karla Millera, který se během druhé světové války dostane do koncentračního tábora. Vzpomíná a tím nám vypráví svůj život před válkou, pomalu se dozvídáme, kdo vlastně je a jak se dostal do koncentračního tábora.

Smutný příběh jedné rodiny v nelehké době. Smutný i proto, že se něco podobného skutečně stalo, autor čerpal z vyprávění své babičky. Celý příběh zde vyznívá naivně až pohádkově, v kontrastu jsou tu však některé hrůzy popsány opravdu reálně a drsně.

Ráda bych ke knížce napsala víc, ale už mě napadá pouze kritika. Knížka se mi špatně četla, nemohla jsem se začíst. Někdy mi vadilo přeskakování v čase i ve vypravěčích. Celý příběh se mi jevil málo uvěřitelný a myslím, že si velmi brzy ani nevzpomenu, o čem kniha byla.


Pivka1
04. ledna

Už po sté se ptám, Bože, kde jsi byl? Četla jsem jedním dechem, ani slzy jsem si už neutírala. Smutné, strašně smutné, dojemné, a přitom úžasné.

ydnac
21.11.2021

Další smutná válečná kniha podle skutečnosti.
V příběhu o Karlu Millerovi se dozvídáme, že se zamiloval, stal se otcem, přišel o rodinu, dostal se do koncentračního tábora a přežil...
Četla jsem už několik knih s touto tématikou a ve většině z nich jsem narazila na hlavní hrdiny, kteří ze všech sil pomáhali v koncentračních táborech druhým a hodně lidem zachránili život. V tomto případě se Karel snažil "JEN PŘEŽÍT" a několikrát zmínil, že bude myslet na sebe, ale člověk nikdy nemůže soudit někoho v situaci tak hrůzné, že někdy mohla být i smrt vysvobozením. Každý, kdo musel vytrpět hlad, zimu, nemoci, štěnice a ještě se dívat jak mu zabijí kamaráda před očima, je pro mě obdivuhodným a silným člověkem.

"Nechovej se jako oni. Nenávist a zlo plodí zase jen nenávist a zlo."

i.stefany
08.11.2021

Připadá mi až fascinující, kolik knih s válečnou tématikou jsem již sama přečetla a se mnou i spousta dalších čtenářů. Je to téma, které i přes všechny hrůzy a zvěrstva stále táhne a je dobře, že se dostává do povědomí ohromného množství čtenářů, a i když jde v podstatě pořád o to samé, každý příběh je jiný. Pan Vavřík vypsal velmi čtivý, syrově bolestný příběh poskládaný z vyprávění své babičky... Beznaděj, hrůzy, děsy, zvěrstva a bolest. Zavírám knihu a ptám se: "...A kde byl Bůh"???

Kniholapka
17.09.2021

Rozhodně kniha, která by neměla upadnout do ztracena. Jak už to tak bývá řadím ji mezi náročnější čtení. Velké plus má ovšem za to, že je to podle skutečného příběhu a o to větší je jeho váha.
Krásně popsané, čtivé ...člověk se neodtrhne.

monča852
19.01.2021

Kniha se mi moc líbila, četla se jedním dechem

Hema
02.01.2021

Jo, muzeme si zanadavat, ze je to uz tisickrat opsane tema, ale me to bavilo i tak.

1