Stanice Zodiak

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kdo vraždí vědce za polárním kruhem? Vyčerpaný člověk, kterého našla loď Pobřežní stráže USA na pláních Arktidy, jel čtyři dny stovky kilometrů na lyžích, aby živým objasnil, proč zahynula celá posádka vědecké stanice Zodiak a proč ona sama vyletěla do povětří… Kapitánovi lodi Terra Nova se na jeho vyprávění něco nezdá. Je neznámý skutečně tím, za koho se vydává? Nestihl vědce na polární stanici ještě horší osud, než jaký zachráněný člověk líčí? Mohou za řetěz násilných úmrtí v zemi věčného ledu rozklížené mezilidské vztahy nebo záhadná povaha vědeckého výzkumu, který na Zodiaku probíhal?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/242169/stanice-zodiak-242169.jpg 3.637
Orig. název:

Zodiac Station (2014)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Stanice Zodiak

Přidat komentář
Ran
13.09.2018

Knížka má výborně napsaný příběh, který se mi četl velmi dobře.

Peršanka
16.05.2018odpad!

Nudaaaa :((

Annkag
23.12.2017

Táto kniha ma upútala už len svojim názvom.
Dej odohrávajúci sa kdesi daleko na severnom pole v obklúčení ladu,snehu a bielej zimy.Postavy ktoré sa každou strankou knihy negujú a na každej hltavo čítame čo sa tam vlastne deje.Pátrame po vrahovi a nacházame dalšie možné obete,premýšlame kto stojí za vraždou,pokusu o vraždu a strácame chut vlastnit sen o tom že by sme sami navštívili Severný pol a hladali dajme tomu Santa Clausa :)

Čtenář_e-knih
14.09.2017

Bohužel jsem to četl dlouho (neudělal jsem si na to čas), tak jsem byl trochu při střídání těch dějových rovin dezorientován, ale román se mi líbil, hlavně zajímavým prostředím Arktidy. Záchranná loď, deníky ... jaký vztah to vzájemně má? Závěr mi na rozdíl od jiných čtenářů nevadil - překvapení to bylo, spíš jsem bádal nad motivací Toma Harpera nasazovat život a vyšetřit onu smrtelnou událost svého školitele. Byla vysvětlena i motivace vraha Andersona? Taky jsem to nějak nepostřehl. Že bych to dal ještě jednou ...?

LuckaH2
14.08.2017

Zacatek mi prisel moc "vedecky", pak se to rozjelo a nemohla jsem se od knihy otrhnout,bylo to napinave, atraktivni prostredi,neco noveho jsem se dozvedela o DNA atd. Libilo se mi stridani postav, ktere vypravi, za chvili mate pocit, ze nevite kdo je grazl. Ale ten konec (ne to scifi,ale uplny konec) je na me trochu moc otevreny...

orinka3
28.12.2016

Tak do polovičky jsem četla a četla, bylo to nadmíru napínavé, pak to jaksi zhoustlo a přestávalo mě to bavit a nakonec jsem to nedočetla.

Patapuf
04.12.2016

Ta kniha nemá chybu... není to úplně něco světoborného, ale ten příběh má něco co si zaslouží pět hvězd.... nemá hluchý místo... je to napínák od začátku až do konce...

trudoš
07.08.2016

Po řemeslné stránce zdařilý román, ve kterém autor plně využívá různé vypravěčské finty. Ať už jsou to změny úhlů pohledu, které na sebe perfektně navazují, nebo proměny charakterů závislé na tom, kdo má příběh zrovna na starosti; vše dokonale funguje, navíc podmalováno autentickou atmosférou mrazivého severu. V tomhle ohledu pak nejvíc oceňuji povedený odkaz na klasiku Mary W. Shelleyové, stejně jako nepřímé využití ruského hornického městečka Pyramida.
Přestože se všechno to popisování zdá zbytečně komplikované, postupně detaily, jejichž smysl zůstává jednotlivý postavám skryt, zaklapávají v důmyslnou mozaiku příčin a následků. Jenže Tom Harper tři čtvrtě románu buduje logicky propracovanou zápletku, aby jí v cílové rovince opustil jako nepotřebný balast, a ric pic, vše ukončí s pompézností amatérského režiséra. Tady zabít, támhle vybafnout. Veškerá eskalace událostí se tak při zpětném pohledu zdá jako zbytečná, protože s ústředním motivem vlastně ani moc nesouvisí. A to je jen škoda.

Štítky

Arktida

Autor a jeho další knihy

Edwin Thomas

Edwin Thomas
německá, 1977

všechny knihy autora

Kniha Stanice Zodiak je:

v Právě čtených1x
v Přečtených51x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených2x
v Knihotéce51x
v Chystám se číst24x
v Chci si koupit4x