Kafe @ cigárko ekniha

Jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro zástupy čtenářů stane čtvrteční drogou? Jak přetavit spontánní (rozuměj úplnou náhodou vzniklý) nápad v prestižní Magnesii Literu? A jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou jediný negativní ohlas? Jednoduše: především nesmíte mít nic z toho v úmyslu. Právě naopak! Vy musíte jen tak mimochodem uskutečňovat sen o vlastním blogu, aniž byste si stavěli jakékoli vyšší cíle. Pak už zbývá jen pár dalších předpokladů: důvěrně znát svět, o kterém píšete. Psát tak, aby se všichni aktéři popisovaných příhod poznali, a cítili se polichoceni či pobaveni, nikoli dotčeni. Musíte být vtipná a inteligentní a psát tak dobře, že vaše články vyhledávají i lidé, kteří by za jiných okolností žádný blog ani historky z hereckého zákulisí nikdy nečetli (ze zásady). A hlavně – musíte umět shodit sama sebe a dělat to s takovým šarmem a grácií, že všechny vaše chyby a trapasy budou čtenáři milovat. Zkrátka a dobře: musíte psát jako Marie Doležalová. A když se k tomu přidají geniální ilustrace Jana Hofmana, vznikne kniha, kterou prostě chcete mít. Kterou chcete dát jako dárek. Protože tahle kniha vám zvedne náladu tak jako žádná jiná!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/272889/kafe-a-cigarko-267-272889.jpg 3.91410
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno: (ekniha), Domino

Kniha Kafe @ cigárko

jprst
předevčírem

Přečetl jsem na doporučení kamaráda, byl tím docela nadšen. Mne to naopak výrazně zklamalo, asi nejsem pro tento druh literatury ta správná cílová skupina. Takže chyba sice na mé straně, ale ví než na 2* to u mně nedá.

PabloFuentes

Původně jsem viděl pořad Kafé a cigárko na Streamu, na jehož základě jsem si chtěl knihu přečíst. Musím uznat, že to je moc hezké čtení. Jen je opravdu potřeba si to dávkovat po částech tak, aby to člověka nepřehltilo, nýbrž jen potěšilo. Přece jen, čteme tady rok zážitků. Z celého díla je cítit, že se jedná o blogové příspěvky, což je formát, který se k tématu, o kterém paní Doležalová píše, daleko více hodí.

Nikusha

Dokážu si představit, že bych tuto knihu darovala někomu kdo studuje na DAMU nebo se zajímá o okolí divadla a filmu. Hezky napsané, ale pro mně ne tolik zajímavé.

Ran

Hodně se mi líbil autorčin styl psaní a proto se mi kniha četla velmi dobře.

terka95

Kapitolky jsou krátké úderné a vtipné, hodněkrát jsem se zasmála:) Četla jsem na etapy, abych se nepřehltila, ale můžu doporučit:)

AjťačkaTýnka

Četla jsem na několikrát - vždy jsem si příběhy dávkovala. Najednou bych to nedala.
Dobrá odpočinková kniha

DominaCZ

Mě tyhle náhledy do "zajímavých" hereckých kruhů a chvilek neberou, nesnáším slovo CIGÁRKO a nesnáším vodorovný knihy.
Mářa jako taková se mi nelíbí tím jak se všude možně zaprodala a její "sláva" pro mě znamená pouze ukníkanou zrzavou ošklivou Sašu, toť vše.
Nebralo mě to.
Nejsem na fejetony a na ty "vtipný" už vůbec ne.

sarka.farka

Krasne, oddychove a vtipne cteni ????