Překlep a Škraloup

Věděli jste, že věci stárnou? Stačí jen na chvilku nedávat pozor a z věci, která před chvíli zářila novotou, je starý, nepotřebný krám. Ale kdo za to může? Drobná stvoření, která mají veškeré stárnutí na starosti. Skřítek Překlep, jehož specialitou jsou chyby v knížkách, se jednoho dne vydá na dobrodružné putování k samotnému Zubu Času. Podaří se mu zastavit stárnutí? A kdo získá Křišťálový Prdlajs? A jakou roli v tom všem hraje mluvící hovnivál?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/312774/preklep-a-skraloup-FdM-312774.jpg 4.670
Humor, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno · Albatros (ČR)

Kniha Překlep a Škraloup

rysavas

Bylo to moc fajn čtení, i když ze začátku trochu trvalo než jsem se do knížky pořádně začetla....co se mi líbilo asi nejvíc, byly vynálezy pro stárnutí ....ty jsou geniální :)

burbot

Perfektní! Bavilo se dítě i já. Skvělá práce se slovy, vtipné ilustrace. Prostě plný počet.

muchomurka
08.11.2018

Knížku jsem koupila, protože jsem na ni slyšela samou chválu, ale první dojem na mě moc dobrý neudělala - vizuálně mě nenadchla. Když jsem ji začala číst, byla jsem lehce skeptická, moc se mi nelíbila barevně, působila smutně a navíc jsem nevěděla, co od ní čekat. Ale byla jsem příjemně překvapená. Krásně zpracované téma stárnutí, spousta originálních nápadů a i ilustrace mě nakonec oslovily a krásně doladily celkové vyznění z knihy. Jsem zvědavá, co na knížku bude říkat naše dítko, až do ní doroste...

kara
25.10.2018

Fakt jsem se pobavila. :-)

raffi
15.10.2018

Po všetkých stránkach krásne spracovaný, originálny príbeh. A myslím, že deti ani neocenia všetky narážky (napr.Křišťálový Prdlajs...) a vynálezy, ktoré sa v knihe vyskytujú. Ja som sa však kráľovsky bavila :)

dendishek
10.09.2018

Entropii jsem poprvé poznala díky této moc milé knížce. Samotný příběh a ilustrace rozšířily mou fantazii natolik, že když doma vidím někdy ten binec, tak bych těm malým skřítkům entropíkům nejraději zakroutila krkem :-). Těším se, až ji budu v budoucnu předčítat naší školačce/školákovi.

Yaromil
05.08.2018

Stárnutí věcí nemám úplně v lásce, stejně jako asi většina z vás, ale povídání o entropících jež to podléhání času a opotřebování kolem nás mají na svědomí si našlo mé nemalé sympatie už od prvních stran. Autoři nezapřou lásku k českému jazyku, radost z vtipu a um pro krásné ilustrace. Můžu poprosit o pokračování? Náramně jsem se totiž bavil.

Madli
05.08.2018

Krásnou knihu která je o entropii, která dostala cenu Magnesia Litera a která má nádherné ilustrace si každý oblíbí. Já jsem ji dostala k vysvědčení a už jsem ji přečetla dvakrát ale nemůžu donutit mamku, aby ji přečetla ona. Jinak je moc krásná.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

pro děti od 9 let Magnesia Litera entropie

Autoři knihy